pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Mogą, a nie chcą - bierność obywatelska

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Mogą, a nie chcą - bierność obywatelska

Post autor: selene »

Jak sądzicie, dlaczego część społeczeństwa rezygnuje z możliwości głosowania w wyborach?
W jaki sposób oceniacie ich postępowanie?
Czy wy korzystacie (bądź po ukończeniu odpowiedniego wieku będziecie korzystać) z prawa wyboru? Dlaczego?
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

selene pisze:Jak sądzicie, dlaczego część społeczeństwa rezygnuje z możliwości głosowania w wyborach?
W jaki sposób oceniacie ich postępowanie?
Boją się wybrać nie odpowiednią osobę która zakręci tak Polską że będzie jeszcze gorzej.
selene pisze:Czy wy korzystacie (bądź po ukończeniu odpowiedniego wieku będziecie korzystać) z prawa wyboru? Dlaczego?
Ja mam możliwość już oddania swojego głosu i oczywiście jak najbardziej to robię.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

selene pisze:Jak sądzicie, dlaczego część społeczeństwa rezygnuje z możliwości głosowania w wyborach?
Bo się nie chce z domu wychodzić! ;]
selene pisze:W jaki sposób oceniacie ich postępowanie?
Brak wyboru to ich wybór. Jak ma się to do rzeczywistości? Możliwe, że zmieniłby się wynik wyborów.. a może nie. Któż to wie?
selene pisze:Dlaczego?
To nasze prawo, niektórzy mówią że i obowiązek. Jak nie będę zbytnio zajęty to w sumie zagłosuję.. czemu nie..
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jak sądzicie, dlaczego część społeczeństwa rezygnuje z możliwości głosowania w wyborach?
Opcji jest wiele. Najczęściej jednak ludzie sądzą, że ich głos i tak nic nie zmieni albo są źle nastawieni do polityków i uważają że czy ten czy tamten i tak niczego w kraju nie zmieni, bo chodzi tylko o kasę dla siebie a państwo mają gdzieś.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

psychiczna pisze:Najczęściej jednak ludzie sądzą, że ich głos i tak nic nie zmieni
I w rezultacie jest masa ludzi myślących w ten sposób, którzy swoimi głosami mieliby szansę coś zmienić.
Bo się nie chce z domu wychodzić! ;]
Straszne, ale zapewne w niektórych przypadkach prawdziwe.
s3r0 pisze:Boją się wybrać nie odpowiednią osobę która zakręci tak Polską że będzie jeszcze gorzej.
Strach przed odpowiedzialnością? Być może.
Generalnie jestem za tym, by jeśli ma się taką możliwość - głosować. Żyjemy w demokracji, korzystajmy z tego. A co najciekawsze: ci, którzy nie głosują najbardziej narzekają. Zazwyczaj. Pokręcona jest psychika ludzka, ciągle rwie ją do wolności głosu, a jak przychodzi co do czego... Milczy. Ignoruje. Ech, społeczeństwo.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

selene pisze:Jak sądzicie, dlaczego część społeczeństwa rezygnuje z możliwości głosowania w wyborach?
opcji jest kilka:
-są leniwi
-nie interesują się polityką i nie chcą się w nią 'bawić'
-uważają, że to bez sensu, bo ich głos i tak nic nie zmieni
-uważają, że cała polityka jest beznadziejna i że chodzi tam tylko o kasę
selene pisze:W jaki sposób oceniacie ich postępowanie?
No cóż, uważam, że żyjemy w Polsce i każdy powinien realizować swój obowiązek wyborczy, że każdy powinien mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym państwie. Ale nikogo siłą nie zmuszam. Każdy ma swoje zdanie, swoje podejście, jeśli ktoś nie chce się angażować w życie polityczne swojego własnego kraju to jego wybór.
selene pisze:Czy wy korzystacie (bądź po ukończeniu odpowiedniego wieku będziecie korzystać) z prawa wyboru? Dlaczego?
Tak, chodzę glosować jeśli tylko mam taką możliwość. Dlaczego? Bo jestem obywatelem Polski.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Powiem po swojemu. Dla mnie nie ma specjalnych opcji do głosowania. Prawicowcy zajmują już koło 90 siły w sejmie, a to coś po drugiej stronie też do lewicy się przyznawać nie chce - wolnorynkowiec Palikot, czy SLD... Może teraz zagłosuje na zielonych, ale progu wyborczego to pewnie nie przejdą.

Drugi powód - musiałbym pozałatwiać sobie papiery, żeby w ogóle móc w tym mieście głosować.

Trzeci powód - tak, jestem jednym z takich "sfrustrowanych wyborców". Po kolei wysyłałbym ludzi na jakieś tomografie głowy, gdy słyszę ich wypowiedzi w mediach (no, nie większości, tylko te "kwiatki". Widzę, że na realizację jakiś takich "moich" postulatów w obecnej sytuacji nie ma szans i to jest paraliżujące. Raczej czekam, aż się nasze partie skompromitują i na wierzch wyskoczy jakaś nowa grupa.
Dzagaraga
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-28, 12:24

Post autor: Dzagaraga »

Wydaje mi się, że problem polega na tym, że na scenie politycznej są ciągle te same osoby, które kilka razy już coś obiecywały wyborcom, nie zrealizowały i ludzie już im nie wierzą a alternatywy nie ma. Załóż partię ktoś powie, ale kampania wyborcza kosztuje mnóstwo pieniędzy a kumaci ludzie wolą je zainwestować np we własny biznes.
Awatar użytkownika
Bloh29
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-19, 14:39
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Bloh29 »

Obserwując takich parodystów jak Michał Kamiński, Radek Sikorski, Sienkiewicz czy Nowak, odechciewa się chodzić na wybory. To skandal, że tacy oszuści są wybierani przez naród i to jeszcze z partii, która w nazwie ma obywatelskość.
Liczmy lata dopiero tym, którzy nie mają nic innego do liczenia ;)
Awatar użytkownika
Hairic3
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-18, 16:58
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Hairic3 »

Kamiński był już chyba w każdej partii. Przez lata był wiernym żołnierzem Kaczyńskiego, teraz nie wychodzi z tyłka Kopaczowej. Gościu bez zasad moralnych.
Grzeczność została zdefiniowana trochę cynicznie jako sztuka ludzi inteligentnych mająca na celu utrzymanie głupich na pewien dystans.
karosza
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-11, 12:13

Post autor: karosza »

Bierność to najgorsze co może być.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

No okej. Bierność jest zła, ale ja naprawdę nie widzę nikogo, na kogo mógłbym oddać głos, a wcale nie kręci wybieranie mnie "na przekór" - przeciw PO czy PiSowi. Oddawać nieważnego głosu tez nie chcę, bo potem pojawiają się całe fale artykułów, że Polacy nie potrafią wypełnić karty wyborczej. :)
HenryWop
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2019-02-02, 12:00
Lokalizacja: Sri Lanka
Kontakt:

Moga a nie chca biernosc obywatelska

Post autor: HenryWop »

MartinS pisze:ProszД™ o odrobinД™ spokoju, bez obrzucania siД™ bЕ‚otem ...
my rГіwnieЕј zajmijmy siД™ raczej naszymi problemami, a nie tym , kto kogo bardziej obraЕјa w Sejmie.
https://rc-softtech.com/
ODPOWIEDZ