pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wybory 2010

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
marcinszszsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 22:41

Post autor: marcinszszsz »

niepokorna pisze:
marcinszszsz pisze:dla mnie to mimo wszystko dziwne, że głosujesz w takim razie na partię [sama piszesz że jesteś za PO] pisząc, że prezydent powinien być apolityczny, jednocześnie popierając Olechowskiego i mając sceptyczny stosunek do Komorowskiego.
No, ale to Twój głos :)
wiem, że to dziwacznie brzmi, ale ma swoją logikę.
Po pierwsze nie głosuję na partię, tylko boję się, że moglibyśmy mieć takiego prezydenta jak Kaczyński.
No tak, ale dopóki nie głosujesz na Kaczyńskiego, to nie zwiększasz jego szans w wyborach na wygraną. Nie głosujesz na partię, ale głosujesz na kandydata tylko dlatego, że jest właśnie z tej a nie innej partii, to akurat nie jest zbyt logiczne.

Mimo mojej całej sympatii do Olechowskiego, wiem, że nic mu nie da mój głos. I tak nie ma szans. Wolę zagłosować na kogoś, kto ma realne szanse w tych wyborach. Inaczej mam tylko świadomość, że mój głos i tak nic nie zmieni.
No i właśnie przez taki stosunek do wyborów wybieramy miedzy dwoma kandydatami a nie na przykład 4. Myślę, że od tego jest pierwsza tura, aby wyrazić swoje preferencje polityczne, a ewentualnie druga tura od tego, aby zagłosować na jednego z dwóch.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

marcinszszsz pisze:No tak, ale dopóki nie głosujesz na Kaczyńskiego, to nie zwiększasz jego szans w wyborach na wygraną.
ale głosując na Komorowskiego zmniejszam szanse Kaczyńskiego.
marcinszszsz pisze:Nie głosujesz na partię, ale głosujesz na kandydata tylko dlatego, że jest właśnie z tej a nie innej partii, to akurat nie jest zbyt logiczne.
Właśnie zupełnie nie tak. Akurat tutaj moje preferencje polityczno -partyjne mają niewielkie znaczenie. Tutaj nie liczy się, czy ktoś jest z jakiejś konkretnej partii. Już pisałam jakie cechy wg. mnie powinien mieć kandydat na prezydenta.
marcinszszsz pisze:Myślę, że od tego jest pierwsza tura, aby wyrazić swoje preferencje polityczne, a ewentualnie druga tura od tego, aby zagłosować na jednego z dwóch.
Może masz rację. Trochę mnie przekonałeś. Przemyślę to jeszcze trochę.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Kandydat, na którego naprawdę chciałam głosować, zginął w katastrofie, cóż pozostało. Kaczyński odpada, choć trzeba mu oddać, że kampanię ma prowadzoną świetnie. Ciekawa tylko jestem jak długo będą jeszcze ciągnąć strategię ukrywania kandydata.
Waham się między Grzesiem Napieralskim, a Komorowskim właśnie.
Komorowski może i speców od kreowania wizerunku nie ma najlepszych, a wpadka z niedziałającą stroną czy żenującymi wypowiedziami była wręcz epicka, ale... Podobnie jak niepokorna, uważam, że jeżeli gra toczyć się będzie między dwoma aktorami, wolę oddać swój głos na kogoś, kto ma w tej kampanii realne szanse na pokonanie Kaczyńskiego.
marcinszszsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 22:41

Post autor: marcinszszsz »

ale głosując na Komorowskiego zmniejszam szanse Kaczyńskiego.
głosując na każdego innego zmniejszasz szanse Kaczyńskiego.
Może masz rację. Trochę mnie przekonałeś. Przemyślę to jeszcze trochę.
Cieszę się zatem, że mogłem pomóc :)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Mama (nauczycielka) stwierdziła, że jak Bronek wygra to ona zacznie z workiem na pieniądze chodzić, w końcu obiecał jej prawie 1000 zł podwyżki... :?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Mam dziwnie wrażenie, że prezydentem zostanie Kaczyński. To coś, czego bardzo nie chce, ale znając nasze dziwne społeczeństwo, tak właśnie będzie. Nie mówiąc już o tym, że w kościołach z ambony księża mówią, że nikt nie będzie lepszym prezydentem jak Jarek, aż nóż się w kieszeni otwiera :? Jak kościół może się mieszać do polityki? A wszystkie babki - moherki pobiegną i zagłosują.
Cóż. Trzeba przyznać, że ktokolwiek by prezydentem nie został, w Polsce i tak nie będzie lepiej. Mamy taki kraj a nie inny, w nim nigdy nie będzie się dobrze żyło takiemu zwykłemu przeciętnemu człowiekowi.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

niepokorna pisze:Mamy taki kraj a nie inny, w nim nigdy nie będzie się dobrze żyło takiemu zwykłemu przeciętnemu człowiekowi.
No właśnie, wszyscy kandydaci wiele obiecują, a i tak będzie tak jak było.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:Jak kościół może się mieszać do polityki?
A czemu nie? "Interesy" Kościoła bezpośrednio związane są z interesami państwa, z polityką.
niepokorna pisze:A wszystkie babki - moherki pobiegną i zagłosują.
Brak szacunku do starszych kobiet, które chodzą do Kościoła i słuchają Radia Maryja.
niepokorna pisze:Trzeba przyznać, że ktokolwiek by prezydentem nie został, w Polsce i tak nie będzie lepiej.
Nie wierzę w to. Wierzę, że w Polsce można wiele zrobić. Ale tak naprawdę sam prezydent nie wiele może zrobić w pojedynkę. Za to wiem, że gdy Komorowski będzie prezydentem w Polsce na pewno nie będzie się lepiej żyło mi i mojej rodzinie. Bogatszym może tak, w myśl hasła "jesteś bogaty - będziesz bogatszy, jesteś biedny - będziesz biedniejszy".
Nie chce by Polska była marionetką w rękach Rosji. Nie chce by w Polsce rządził człowiek, który nie zrobił nic by wyjaśnić największą polską tragedię ostatnich czasów, no nic nie zrobił poza odznaczeniem rosyjskich milicjantów...
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Rose pisze:A czemu nie? "Interesy" Kościoła bezpośrednio związane są z interesami państwa, z polityką.
Tak, ale ksiądz nie ma prawda kurcze w kościele wygłaszać swoich poglądów politycznych faworyzując jednego kandydata, bo tak właśnie jest, że te 'moherki' słuchają księży i pójdą zagłosują na Jareczka, a to jest narzucanie.
Rose pisze:Brak szacunku do starszych kobiet, które chodzą do Kościoła i słuchają Radia Maryja.
To wcale nie jest brak szacunku dla tych 'pań'. Przepraszam cię bardzo, ale kto normalny zamiast sobie kurcze jedzenie kupić wysyła całą swą rentę do Tadzia Rydzyka, a potem narzekają tylko, że jak im jest źle...
Taka prawda co ksiądz powie i Tadzik to one zrobią, niestety. Zero własnego zdania.
Rose pisze:Nie chce
Nikt nie chce, ale tak było i będzie. W Polsce zawsze będzie źle i tylko gorzej niż było, bo Polacy na prezydenta wybierają osoby które dużo obiecują a g*wno robią.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Raisins pisze:Tak, ale ksiądz nie ma prawda kurcze w kościele wygłaszać swoich poglądów politycznych faworyzując jednego kandydata, bo tak właśnie jest, że te 'moherki' słuchają księży i pójdą zagłosują na Jareczka, a to jest narzucanie.
Dokładnie. Ba, czytałam ostatnio, że jakiś ksiądz w kościele ogłosił, iż nie oddanie głosu na Kaczyńskiego jest grzechem :| .
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

A czemu nie? "Interesy" Kościoła bezpośrednio związane są z interesami państwa, z polityką.
bo kościół powinien zająć się religią, swoimi obowiązkami, którymi są dbanie o wychowanie w religii i wierze ludzi, udzielanie im sakramentów, szerzenie wiary i wiedzy o kościele, a nie namawianiem i narzucaniem swoich racji politycznych swoim parafianom. Rozdzielność kościoła od państwa - kościół zajmuje się sprawami religii, a państwo sprawami polityki i prawa. Jedno nie miesza się w sferę kompetencji drugiego.
Rose pisze:Brak szacunku do starszych kobiet, które chodzą do Kościoła i słuchają Radia Maryja.
Szanuję każdego człowieka niezależnie od wiary, zapatrywań politycznych, płci itd. Jedyne na co nie mogę w tej sytuacji patrzeć, to kwestia tego, że jednym celem życia takich ludzi jest chodzenie do kościoła i słuchanie bezkrytycznie tego, co ksiądz mówi. Są podatni na manipulacje, jeśli ich jedynym autorytetem jest ksiądz. On może narzucać im swoje zdanie, a moherki mają wpływ na sytuację polityczną kraju, tak samo jak każdy inny obywatel.
Rose pisze:Wierzę, że w Polsce można wiele zrobić. Ale tak naprawdę sam prezydent nie wiele może zrobić w pojedynkę
Cały rząd i władza nic nie zrobią, bo zależy im tylko na czerpaniu kasy i takie są realia. Poza tym dochodzi kwestia tego, jak bardzo mamy porąbane prawo i jak wiele utrudnia w naszym życiu.
Rose pisze:Za to wiem, że gdy Komorowski będzie prezydentem w Polsce na pewno nie będzie się lepiej żyło mi i mojej rodzinie.
Sama piszesz, że prezydent niewiele zrobi w pojedynkę, więc zaprzeczasz sama sobie.
Prezydent naprawdę nie ma wielu kompetencji, pełni głównie funkcję reprezentacyjną. Ja nawet jestem za jeszcze większym ograniczeniem jego władzy, bo dzięki tak skonstruowanemu prawu dochodzi tylko do zatargów między 3 władzami w państwie.
mieliśmy już prezydenta z Pisu i rząd Pisowski jednocześnie i to był najgorszy okres w Polsce jaki mi przychodzi na myśl.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale naruszamy ciszę wyborczą.
Cichosza.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Mamy wstępne wyniki ;P.
Jak się na nie zaopatrujecie?

Co do ciszy wyborczej, ciekawa sprawa. Dziś w kościele czytali list od biskupów. O czym? Między innymi o tym jakim to grzechem jest wszystko związane z in vitro...
Więc pytam, czy to kurczę było fair?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Między innymi o tym jakim to grzechem jest wszystko związane z in vitro...
Mówili o tym 5 lat temu, 3, 2 i mówić będą wciąż.Sama jestem przeciwniczką. Jak już ktoś chce to niech się sztucznie zapładnia ale nie za moje pieniądze.
selene pisze:Mamy wstępne wyniki ;P.
Nigdy nie ufałam sondażom. Teraz też podchodzę do tego z dystansem.
No cóz, żyje się dalej jakby nie było. Jak na razie sondaż PKW pokazuje 1% róznicy. Niewiele. Ważniejsze i tak będę wybory do parlamentu.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Coż... Prezydentem została osoba, na którą oddałam swój głos. PO ma teraz bardzo dużą władzę, zobaczymy jak sobie poradzi z tą odpowiedzialnością. Ja już teraz mogę powiedzieć, że ocena prezydentury Komorowskiego na pewno na koniec nie będzie dobra. Jeszcze chyba nie spotkałam się z tym, że po panowaniu jakiegoś prezydenta czy rządu przychylnie oceniono jego pracę. Tak pewnie będzie i tym razem.
Na co my liczmy? To zawsze będą obietnice bez pokrycia w czasie kampanii. Powinniśmy się już do tego przyzwyczaić.
ODPOWIEDZ