pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wybory 2010

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Wybory 2010

Post autor: selene »

Macie faworytów wśród kandydatów?
Sądzicie, że walka będzie toczyć się [właściwie toczy] między Kaczyńskim, a Komorowskim i reszta chętnych na prezydenta pozostanie niezauważona?
I generalnie dzielcie się wszystkimi refleksjami w związku z tą sytuacją.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Sądzicie, że walka będzie toczyć się [właściwie toczy] między Kaczyńskim, a Komorowskim i reszta chętnych na prezydenta pozostanie niezauważona?
Zauważeni zostali, to na pewno. Jednak Kaczyński i Komorowski to główni kandydaci a reszta odchodzi w cień.
Nie lubię polityki i wolę się w to nie mieszać. Jednak kiedy dowiedziałam się, że Kaczyński zdobył ponad milion podpisów, to załamałam się że ludzie w ten sposób pokazali mu współczucie. Bo nie widzę innego powodu dla których Kaczyński byłby takim faworytem.
Katastrofa w Smoleńsku przesłoniła niektórym oczy.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Sądzicie, że walka będzie toczyć się [właściwie toczy] między Kaczyńskim, a Komorowskim i reszta chętnych na prezydenta pozostanie niezauważona?
Ostatnio widziałam sondaż gdzie na pierwszym miejscu był Komorowski i J.Korwin-Mikke.
psychiczna pisze:to załamałam się że ludzie w ten sposób pokazali mu współczucie. Bo nie widzę innego powodu dla których Kaczyński byłby takim faworytem.
Chyba naprawdę nie powinnaś mieszać się w świat polityki jeśli masz pleść takie głupoty.

Zagłosuję na Kaczyńskiego, na PiS, tak jak robiła to i ubiegłymi laty.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja nie bedę głosować...
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

selene pisze:Macie faworytów wśród kandydatów?
Nie wiem czy nawet pójdę a jeśli już to raczej Komorowski.
Nie popieram PiSu więc Pan Kaczyński nie dostanie mojego głosu. Owszem ma szansę na sporo głosów, bo jestem pewna że część społeczeństwa będzie się kierować, że jest bratem zmarłego prezydenta a cześć oczywiście założenia i to co zmieni jak zostanie głową Państwa.
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Ja nie zamierzam głosować na nikogo. Chodź wolę żeby Prezydentem został B. Komorowski ponieważ Kaczyńskiego nie cierpię jako człowieka.
marcinszszsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 22:41

Post autor: marcinszszsz »

Ja sądzę, że najlepszym kandydatem jest Olechowski.
Nie rozumiem, dlaczego cieszy się tak małym poparciem.
Ma charyzmę, doświadczenie, wiedzę, pomysły, ale jest przede wszystkim ludzki, normalny, co w dzisiejszej polityce jest rzadkością. Jest dla mnie autentyczny. Byłem początkowo za PO, ale boli mnie ich hipokryzja i niedotrzymywanie słów, z tegoż samego powodu między innymi Olechowski wystąpił z tej partii, mimo iż był jej współzałożycielem.

Btw: już lepiej iść oddać pustą kartkę niż nie głosować na nikogo, nie po to żyjemy w wolnym kraju, żeby nie korzystać z naszego obowiązku obywatelskiego - w niektórych krajach to nadal tylko przywilej...
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

marcinszszsz pisze:Ja sądzę, że najlepszym kandydatem jest Olechowski.
też tak sądzę. Ma wszystko, co powinien posiadać prezydent. Ale cóż szczerze powiedziawszy nie ma najmniejszych szans, więc zagłosuję na B. Komorowskiego.
Walka będzie się toczyć między Nim a Kaczyńskim i jeśli mój głoś ma cokolwiek znaczyć, to muszę zagłosować na któregoś z nich. Nie cierpię PiSu, nie odpowiada mi program tej partii, nie lubię Kaczyńskiego jako człowieka i jako polityka, kojarzy mi się z typowym dyktatorem. Bardzo bym nie chciała żeby został prezydentem.
marcinszszsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 22:41

Post autor: marcinszszsz »

niepokorna pisze:
marcinszszsz pisze:Ja sądzę, że najlepszym kandydatem jest Olechowski.
też tak sądzę. Ma wszystko, co powinien posiadać prezydent. Ale cóż szczerze powiedziawszy nie ma najmniejszych szans, więc zagłosuję na B. Komorowskiego.
Walka będzie się toczyć między Nim a Kaczyńskim i jeśli mój głoś ma cokolwiek znaczyć, to muszę zagłosować na któregoś z nich. Nie cierpię PiSu, nie odpowiada mi program tej partii, nie lubię Kaczyńskiego jako człowieka i jako polityka, kojarzy mi się z typowym dyktatorem. Bardzo bym nie chciała żeby został prezydentem.
No to szkoda, że od razu głosujesz na tzw. 'mniejsze zło', odkładając swoje poglądy i przekonania na bok. Rozumiem o co Ci chodzi, też do niedawna miałem podobny tok myślenia, jednak sądzę, że skoro mamy okazje zagłosować na tego kogo naprawdę widzimy na tym stanowisku, należy z tego skorzystać. I mogę tylko się domyślać, że właśnie dlatego też ma tak niskie poparcie, bo mnóstwo ludzi sugeruje się sondażami. Jak nie wygra, trudno - będę mieć przynajmniej spokojne sumienie, że oddałem głos na kogo chciałem, na tym polega przecież demokracja. Ostatecznie po to jest druga tura właśnie, aby wybierać 'mniejsze zło', gdy nasz kandydat odpadnie.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

marcinszszsz pisze:No to szkoda, że od razu głosujesz na tzw. 'mniejsze zło'
to też nie tak. Można powiedzieć, że jestem za 'PO' i będę głosować na ich kandydata.
Z drugiej strony Komorowski nie pasuje mi na prezydenta.
Nie oszukujmy się prezydent i tak nie ma jakiejś specjalnie szerokiej władzy i kompetencji. Musi być reprezentatywny, współpracować z rządem i nie przynosić Polsce wstydu. Tego tylko wymagam od prezydenta. Poza tym dla mnie to śmieszne, że kandydatów wystawiają partie polityczne, skoro prezydent musi być apolityczny.
marcinszszsz pisze:skoro mamy okazje zagłosować na tego kogo naprawdę widzimy na tym stanowisku, należy z tego skorzystać.
już wole zagłosować na Komorowskiego i mieć spokojne sumienie, że ma może dzięki mojemu głosowi choć trochę większą przewagę nad Kaczyńskim.
marcinszszsz
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 22:41

Post autor: marcinszszsz »

niepokorna pisze: to też nie tak. Można powiedzieć, że jestem za 'PO' i będę głosować na ich kandydata.
Z drugiej strony Komorowski nie pasuje mi na prezydenta.
Nie oszukujmy się prezydent i tak nie ma jakiejś specjalnie szerokiej władzy i kompetencji. Musi być reprezentatywny, współpracować z rządem i nie przynosić Polsce wstydu. Tego tylko wymagam od prezydenta. Poza tym dla mnie to śmieszne, że kandydatów wystawiają partie polityczne, skoro prezydent musi być apolityczny.
Dokładnie jest tak jak mówisz, dlatego też wolę oddać głos w dobrej wierze, na kandydata, który naprawdę na to zasługuje, który nie będzie meldować wykonanego zadania...
Jeśli natomiast chodzi o Komorowskiego, to z całym szacunkiem, ale po ostatnich wpadkach lepiej, żeby zaczął uważać na to co mówi, bo póki co sondaże mu rosną, ale ludzie szybko potrafią zmieniać decyzje. Jeśli on wygra, to oby właśnie nie przyniósł Polsce wstydu...
już wole zagłosować na Komorowskiego i mieć spokojne sumienie, że ma może dzięki mojemu głosowi choć trochę większą przewagę nad Kaczyńskim.
dla mnie to mimo wszystko dziwne, że głosujesz w takim razie na partię [sama piszesz że jesteś za PO] pisząc, że prezydent powinien być apolityczny, jednocześnie popierając Olechowskiego i mając sceptyczny stosunek do Komorowskiego.
No, ale to Twój głos :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

marcinszszsz pisze:dla mnie to mimo wszystko dziwne, że głosujesz w takim razie na partię [sama piszesz że jesteś za PO] pisząc, że prezydent powinien być apolityczny, jednocześnie popierając Olechowskiego i mając sceptyczny stosunek do Komorowskiego.
No, ale to Twój głos :)
wiem, że to dziwacznie brzmi, ale ma swoją logikę.
Po pierwsze nie głosuję na partię, tylko boję się, że moglibyśmy mieć takiego prezydenta jak Kaczyński. Mimo mojej całej sympatii do Olechowskiego, wiem, że nic mu nie da mój głos. I tak nie ma szans. Wolę zagłosować na kogoś, kto ma realne szanse w tych wyborach. Inaczej mam tylko świadomość, że mój głos i tak nic nie zmieni.
marcinszszsz pisze:pisząc, że prezydent powinien być apolityczny
Prezydent nie tylko powinien, ale w świetle prawa musi być apolityczny. Wiemy, że z tym akurat różnie bywa.
marcinszszsz pisze:sceptyczny stosunek do Komorowskiego.
no cóż PO wytypowało Komorowskiego i cóż na to poradzę. Choć na pewno Komorowski nadaje się znacznie bardziej niż Kaczyński. I to mi wystarcza obecnie. Jak wiadomo nie można mieć wszystkiego.
Ogólnie co do całej polityki nie mam dobrego zdania. Jeszcze nie widziałam, żeby któraś partia czy nawet pojedyncza jednostka robiła coś tylko w interesie państwa i obywateli. Tam liczy się kasa.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Bede głosować na Komorowskiego. Nie bede sie tu rozpisywać bo przez politykę wszyscy sie kłócą. Jedynie mogę stwierdzić ze głosowanie na kogoś z litości nie jest na miejscu.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:Choć na pewno Komorowski nadaje się znacznie bardziej niż Kaczyński. I to mi wystarcza obecnie.
Dziwię się, że to Ci wystarcza.
niepokorna pisze:Wolę zagłosować na kogoś, kto ma realne szanse w tych wyborach. Inaczej mam tylko świadomość, że mój głos i tak nic nie zmieni.
I tutaj mam podzielone zdanie. Bo z jednej strony masz rację, a z drugiej strony mnóstwo osób może tak mówić i sami takim myśleniem zmniejszają jego szansę.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Rose pisze: Dziwię się, że to Ci wystarcza.
wystarcza mi, bo na nic innego nie mogę liczyć. Nie ma kandydata, który odpowiadałby mi w 100%. Czego bym nie zrobiła i tak nie będę w pełni zadowolona, jeśli chodzi o te wybory.
Rose pisze:Bo z jednej strony masz rację, a z drugiej strony mnóstwo osób może tak mówić i sami takim myśleniem zmniejszają jego szansę
a pomyślmy realnie, kto będzie miał największe szanse? Większość ludzi i tak będzie głosowała na któregoś z nich. Akurat tutaj nie sprawdza się powiedzenie, gdzie dwóch się bije tak trzeci korzysta. A szkoda.
ODPOWIEDZ