pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Śmierć pary prezydeckiej

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

psychiczna, każdy przeżywa to na swój sposób, ale jeżeli kogoś to w ogóle nie interesuje to po co się z tego śmiać? Trzeba miec jakiś szacunek i umieć się zachowac
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Chodziło mi po prostu o to, że chyba mało kto umie rozdzielić smutek po śmierci głowy państwa od smutku i żalu, który dotyka nas przez swój ogrom a nie przez to że Kaczyński był dla nas kimś bliskim.
Trzeba miec jakiś szacunek i umieć się zachowac
Niektórzy po prostu tego nie umieją. Nie trzeba wylewać morza łez żeby godnie się zachować. Mam tu na myśli chociażby uczczenie minutą ciszy śmierci ofiar.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

niepokorna napisał/a:
Wiecie co mnie najbardziej wkurza? Obłuda, szczególnie w mediach. Jeśli cofnąć się kilka miesięcy wstecz, to nie umieli powiedzieć jednej dobrej rzeczy o prezydencie, teraz od rana do nocy słyszę jakim to on był cudownym człowiekiem, niedługo zrobią z niego świętego.
Wyszło na jaw ludzkie pozerstwo, ot co.
To nie ma nic wspólnego ani z obłudą ani z ludzkim pozerstwem.Jedynie to wy wykazałyście się dość niedojrzałą interpretacją powszechnych zjawisk ,które możemy zaobserwować w mass mediach.Całkowicie normalnym zjawiskiem jest to,że w dniu codziennym człowiek nie myśli o ewentualnej śmierci przedstawicieli państwa.Wskazywanie wad polityki ,analizowanie żenujących afer politycznych jest jednym z zadań mediów.Z pewnością w obliczu tragedii zostają przywołane zasługi prezydenta oraz jego działania ,które zyskały aprobatę wśród kręgów społecznych.Nie należy przywoływać konfliktów,które miały miejsce w niedalekiej przeszłości ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Zginęło 96 osobistości,które miały reprezentować nasz kraj.Oddać w naszym imieniu hołd elicie wymordowanej 70 lat w Katyniu.Czy byli lubiani,czy też nie to w obliczu owej tragedii nie ma to najmniejszego znaczenia.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:Wiecie co mnie najbardziej wkurza? Obłuda, szczególnie w mediach. Jeśli cofnąć się kilka miesięcy wstecz, to nie umieli powiedzieć jednej dobrej rzeczy o prezydencie, teraz od rana do nocy słyszę jakim to on był cudownym człowiekiem, niedługo zrobią z niego świętego.
Gotowałam się dziś czytając artykuł w pewnym, dość prymitywnym, portalu na temat Pani Prezydentowej. Jaką to była cudowną kobietą. Zgadzam się, tylko jeszcze tak niedawno czytałam tam jak się z niej wyśmiewano...A jak zobaczyłam jeden komentarz pod artykułem to już myślałam, że wyjdę z siebie: "Mój pies sika i sra na ciebie, su*o"...
Tak samo obłuda w zagranicznych mediach. Tak się śmiali z Prezydenta, a teraz każdy: "Przyjaciel (nazwa kraju)".
Wciąż przeżywam całe to wydarzenie...
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

slow pisze:To nie ma nic wspólnego ani z obłudą ani z ludzkim pozerstwem.Jedynie to wy wykazałyście się dość niedojrzałą interpretacją powszechnych zjawisk ,które możemy zaobserwować w mass mediach.
Uwierz, że w niektórych momentach to jest już obłuda. No chyba, że uważasz za normalną sytuację, gdy parę dni wcześnie mówiono jeszcze o Jego nieudolności w rządzeniu, a teraz jest najlepszym prezydentem w historii, jest patriotą, jest cudownym człowiekiem. I te opinie wygłaszają te same osoby.
Jest różnica między oddaniem czci osobom, które tam zginęły a przesadą. Jak czytam, że to największą tragedia od II wojny światowej to mi zwyczajnie żal. Jak można porównywać tysiące pomordowanych ludzi a katastrofę lotniczą?
slow pisze:Czy byli lubiani,czy też nie to w obliczu owej tragedii nie ma to najmniejszego znaczenia.
Widzę, że Ty zupełnie nie wiesz o co mi chodziło w tamtym poście.
Ja nie odbieram nikomu prawa to przypomnienia zasług prezydenta, który zmarł tragicznie, tylko uważam, że robimy to z wielką przesadą, przesadzając znowu w drugą stronę.
Skupmy się na tym, że zginęło wiele osób, pełniących ważne funkcje, nie musimy ich teraz sztucznie wychwalać pod niebiosa, wystarczy, że o nich wspomnimy i będziemy pamiętać. Tylko tyle, nie róbmy z tego cyrku i śmiesznego teatrzyku.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

To się nazywa propaganda.

[ Dodano: 2010-04-12, 21:17 ]
Chociaż podobno Nostradamus to przewidział - ja tam nie wierzę w te wszystkie teorie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Chociaż podobno Nostradamus to przewidział - ja tam nie wierzę w te wszystkie teorie.
Czytałam o tym.

Kod: Zaznacz cały

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, 
a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, 
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, 
wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..." 

Oraz jego uzupełnienie: "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"
Tylko, że ten cytat został zmyślony. Nigdzie nie ma tego cytatu w przepowiedniach Nostradamusa.
Awatar użytkownika
leniuch
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-03, 21:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: leniuch »

[quote="psychiczna"][quote]

Kod: Zaznacz cały

kraju niezwyciężonego, 
[/quote]

Akurat tą przepowiednią się martwić nie musimy.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

To było jasne, że ma chodzić o nas więc nie sr** leniuch, farmazonów, bo to już nawet śmieszne nie było.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Mnie z lekka zatkało. Para prezydencka pochowana na Wawelu. Rozumiem, że ginęli nieprzeciętni obywatele naszego kraju. Należy im się szacunek. Kaczyński był naszym prezydentem, ale "Mężem Stanu" ? Co on takiego zrobił dla kraju, że spocznie obok królów i innych ważny osób w naszej historii ? Dlaczego mamy stawiać pomniki dla tych którzy nie końca na to zasłużyli ?
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

To jest takie wyolbrzymianie.
Po pogrzebie znowu zaczną się kłócić i zapomną i Kaczyńskim.

Mi jest go żal jako człowieka a nie kogoś tam.

Najbardziej mnie rozwaliło jak Obama powiedział "Wszyscy jesteśmy polakami"
;k;k

Cyrk na kółkach,
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

M. pisze:Mnie z lekka zatkało. Para prezydencka pochowana na Wawelu. Rozumiem, że ginęli nieprzeciętni obywatele naszego kraju. Należy im się szacunek. Kaczyński był naszym prezydentem, ale "Mężem Stanu" ? Co on takiego zrobił dla kraju, że spocznie obok królów i innych ważny osób w naszej historii ? Dlaczego mamy stawiać pomniki dla tych którzy nie końca na to zasłużyli ?
Zgadzam się. Dzisiaj przeczytałam o tym w gazecie i mnie krew zalała. Ja wszystko rozumiem, to była nasza głowa państwa, zginęła tragicznie, ale dlaczego chcemy go pochować obok królów, Piłsudskiego, Mickiewicza i innych wybitnych? Tych, którzy zrobili tak wiele dla Polski i Polaków?
To gdzie pochowamy np. Wałęsę? I skoro nie chcemy rozdzielać Marii i Lecha to Prezydentowa też ma być pochowana na Wawelu i dlaczego, z jakiej okazji?
Zresztą dlaczego stwarzamy sztuczny problem, zamiast jednoczyć Polskę, ją dzielimy? Większość osób jest przeciwna temu pomysłowi, ale podobno decyzja już zapadła. Ciekawe jak się zakończy cała ta sprawa. Czy znowu nie weźmie się pod uwagę zdania obywateli?
Moim zdaniem najlepszym pomysłem byłby pogrzeb i pochowanie razem wszystkich osób, którzy zginęli w tej katastrofie. To byłby niejako symbol tej katastrofy.
Dlaczego nasz kraj nigdy nie umie niczego załatwić po ludzku?
To wszystko zaczyna być żenujące.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

Moim zdaniem najlepszym pomysłem byłby pogrzeb i pochowanie razem wszystkich osób, którzy zginęli w tej katastrofie. To byłby niejako symbol tej katastrofy.
zgadzam się z tym,
ale sądzę że wpadli na ten pomysł dzięki nam, bo wszędzie gdzie spojrzałem widziałem fragi polski z czarną wstążką, widać było też mase zniczy w całej Polsce, a zwłaszcza w warszawie, do księgi kondolencyjnej pare godzin trzeba bylo czekać, bo taka długa kolejka, więc uznali, że tak najbardziej uczczą ich pamięc i pochowają ich na wawelu
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

niepokorna pisze:dlaczego chcemy go pochować obok królów
Uczysz się historii powiedzmy. Abstrahując od pary prezydenckiej, czy wszyscy polscy królowie zasługują na pochówek obok takich osób jak Mickiewicz, czy Piłsudski? Ilu królów to zwykłe szuje, dlaczego ich tak niemal beatyfikujesz??
niepokorna pisze:Tych, którzy zrobili tak wiele dla Polski i Polaków?
Myślisz, że na Wawelu spoczywa tylko wybitna elita Polskości, a nie wiesz do końca kto, to jest śmieszne :).
Przecież ustrój się zmienił, kiedyś panowali królowie, teraz prezydenci. Jakbym powiedział, że różnicy niema to bym skłamał ale w sumie tak wiele ich nie dzieli.
niepokorna pisze:Większość osób jest przeciwna temu pomysłowi, ale podobno decyzja już zapadła. Ciekawe jak się zakończy cała ta sprawa. Czy znowu nie weźmie się pod uwagę zdania obywateli?
BOŻE ŚWIĘTY! Dziwisz wydał taką decyzję z którą rodziny ofiar katastrofy oficjalnie się zgodziły. Gdzie tu żenada? Moim zdaniem społeczeństwo może sobie oczywiście to komentować, ale nic Wam do tego. To bardzo osobista sprawa, a krakusy mają zbytnią tendencje do chwalenia się swoim miastem. Przecież Kraków to kultura całej Polski i należy do wszystkich Polaków.
Chcecie o wszystkim decydować wykształćcie się na osoby wpływowe i zajmijcie swoje stanowiska. Kropka.
M. pisze:Kaczyński był naszym prezydentem, ale "Mężem Stanu" ? Co on takiego zrobił dla kraju
Był prezydentem, przypominam że to niejako najważniejsza osoba w państwie. Zginął tragicznie, a takie tragedie nie zdarzały się nawet w czasie wojen światowych!!!!! Ci co mieli wydać decyzje, zrobili to. Kościół i przede wszystkim rodziny ofiar, może należy się liczyć z ich zdaniem nie uważasz?
M. pisze:spocznie obok królów i innych ważny osób w naszej historii
Pomyśl najpierw może i znajdź informacje co Ci Twoi niektórzy "wjjjelcy" królowie zrobili dla Polski, wtedy zabieraj się za porównania.
niepokorna pisze:Moim zdaniem najlepszym pomysłem byłby pogrzeb i pochowanie razem wszystkich osób, którzy zginęli w tej katastrofie.
Z pierwszym prezydentem na uchodźstwie włącznie mam rozumieć?
FunksterGangster pisze:ale sądzę że wpadli na ten pomysł dzięki nam, bo wszędzie gdzie spojrzałem widziałem fragi polski z czarną wstążką, widać było też mase zniczy w całej Polsce, a zwłaszcza w warszawie, do księgi kondolencyjnej pare godzin trzeba bylo czekać, bo taka długa kolejka, więc uznali, że tak najbardziej uczczą ich pamięc i pochowają ich na wawelu
Połknę ślinę i pozwolę sobie nie skomentować.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

powiem tylko tak : na miano bohatera i osoby, która zrobiła wiele dla kraju, trzeba zasłużyć życiem a nie śmiercią.
To nie jest trafna decyzja. Jedynie podzieliła społeczeństwo.
Całe życie żył w Warszawie, a my Go chcemy chować na Wawelu.
Ale mam dość spierania się na ten temat.
Cyklon pisze:Zginął tragicznie, a takie tragedie nie zdarzały się nawet w czasie wojen światowych!!!!! Ci co mieli wydać decyzje, zrobili to. Kościół i przede wszystkim rodziny ofiar, może należy się liczyć z ich zdaniem nie uważasz?
a nie sądzisz, że my tez powinniśmy mieć jakikolwiek wpływ na to, kogo chcemy uważać za wybitego i chować akurat w tym miejscu?
Ale nam się zawsze wszystko tylko oznajmia.
Cyklon pisze:BOŻE ŚWIĘTY! Dziwisz wydał taką decyzję z którą rodziny ofiar katastrofy oficjalnie się zgodziły. Gdzie tu żenada?
Jak ja zechcę pochować rodziców na Wawelu to też się zgodzą? Zresztą Dziwisz się tłumaczył dziś, że to była inicjatywa rodziny, nie jego.
ODPOWIEDZ