pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Jaki materiał wybrać na podłogę?

Dział przeznaczony dla Kobiet.
alexx
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2018-09-19, 18:34

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: alexx »

Baska pisze: 2018-11-14, 21:06 A jaki jest jej termin przydatności? Może się przeterminować?
Wydaje mi się że najlepszym pomysłem jest po prostu zakup tyle fugi ile nam rzeczywiście potrzeba. Można zastosować do tego kalkulator który nam wyliczy albo zapytać fachowca. Wtedy nic się nie zmarnuje
DoradcaOnlineSopro
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2018-09-18, 22:39

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: DoradcaOnlineSopro »

alexx pisze: 2018-11-19, 09:23 Wydaje mi się że najlepszym pomysłem jest po prostu zakup tyle fugi ile nam rzeczywiście potrzeba. Można zastosować do tego kalkulator który nam wyliczy albo zapytać fachowca. Wtedy nic się nie zmarnuje
Niezbędną ilość fugi można także wyliczyć bez pomocy kalkulatora w internecie. Wzór jest niezwykle prosty:
A+B*C*D*x = kg
gdzie:
A – długość płytki w mm,
B – szerokość płytki w mm,
C – grubość płytki w mm,
D – szerokość spoiny w mm,
x - współczynnik -> 1.5 dla fug cementowych.
Baska
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2018-09-19, 22:09

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Baska »

DoradcaOnlineSopro pisze: 2018-11-19, 10:27 Niezbędną ilość fugi można także wyliczyć bez pomocy kalkulatora w internecie. Wzór jest niezwykle prosty:
A+B*C*D*x = kg
gdzie:
A – długość płytki w mm,
B – szerokość płytki w mm,
C – grubość płytki w mm,
D – szerokość spoiny w mm,
x - współczynnik -> 1.5 dla fug cementowych.
Super, że podaje Pan wzór, każdy będzie mógł sobie indywidualnie policzyć :D A ja się zastanawiam jaki czas rozrobiona fuga może stać zanim zostanie zaaplikowana??


No i czy sopro saphir jet dedykowane do jakiegoś konkretnego rodzaju kafli ?
DoradcaOnlineSopro
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2018-09-18, 22:39

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: DoradcaOnlineSopro »

Baska pisze: 2018-11-21, 22:53 Super, że podaje Pan wzór, każdy będzie mógł sobie indywidualnie policzyć :D A ja się zastanawiam jaki czas rozrobiona fuga może stać zanim zostanie zaaplikowana??
Gotową fugę należy wykorzystać do 2 godziny. Związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

Baska pisze: 2018-11-21, 22:53 No i czy sopro saphir jet dedykowane do jakiegoś konkretnego rodzaju kafli ?
Saphir nadaje się praktycznie do wykonywania spoin przy każdym rodzaju kafli. Jednakże do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości (np. gresu itp.) zalecana jest fuga Sopro DF 10®.
Baska
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2018-09-19, 22:09

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Baska »

DoradcaOnlineSopro pisze: 2018-11-22, 15:50 Gotową fugę należy wykorzystać do 2 godziny. Związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

czyli pozostaje jedynie wyrzucenie? Nie da się jej jakkolwiek odratować? Czy trzeba na nowo rozrabiac?
DoradcaOnlineSopro pisze: 2018-11-22, 15:50 Saphir nadaje się praktycznie do wykonywania spoin przy każdym rodzaju kafli. Jednakże do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości (np. gresu itp.) zalecana jest fuga Sopro DF 10®.
A co ta fuga sopro DF 10 ma w sobie że nadaje się do gresu? Czym się różni od sopro saphir?
DoradcaOnlineSopro
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2018-09-18, 22:39

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: DoradcaOnlineSopro »

Baska pisze: 2018-11-25, 20:19 czyli pozostaje jedynie wyrzucenie? Nie da się jej jakkolwiek odratować? Czy trzeba na nowo rozrabiac?
Niekoniecznie. Wystarczy przygotować odpowiednią ilość w stosunku do spoinowanej powierzchni. Fugowanie jest niezwykle szybką czynnością szczególnie jeżeli jest wykonywana przez fachowca. Można również rozrabiać materiał w mniejszych porcjach co sprawi, że nie będzie on stał w pojemniku do rozrabiania.
Baska pisze: 2018-11-25, 20:19 A co ta fuga sopro DF 10 ma w sobie że nadaje się do gresu? Czym się różni od sopro saphir?
Fuga Sopro DF 10 różni się od Saphir tym, że nie pozostawia osadów wapiennych na powierzchni gresu. Dzięki temu unikniesz mozolnego procesu czyszczenia lub precyzyjnego spoinowania. Pozostałe cechy fugi DF 10 są identyczne jak fugi Saphir.
Baska
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2018-09-19, 22:09

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Baska »

DoradcaOnlineSopro pisze: 2018-11-27, 22:07 Niekoniecznie. Wystarczy przygotować odpowiednią ilość w stosunku do spoinowanej powierzchni. Fugowanie jest niezwykle szybką czynnością szczególnie jeżeli jest wykonywana przez fachowca. Można również rozrabiać materiał w mniejszych porcjach co sprawi, że nie będzie on stał w pojemniku do rozrabiania.
Czyli rozrabianie fugi na 4 ściany to xły pomysł? Lepiej przygotowac np polowę 'porcji' ?

DoradcaOnlineSopro pisze: 2018-11-27, 22:07 Fuga Sopro DF 10 różni się od Saphir tym, że nie pozostawia osadów wapiennych na powierzchni gresu. Dzięki temu unikniesz mozolnego procesu czyszczenia lub precyzyjnego spoinowania. Pozostałe cechy fugi DF 10 są identyczne jak fugi Saphir.
O, dobrze wiedzieć, nie wiedziałam że takie problemy z osadami wapiennymi moga się pojawić :o
DoradcaOnlineSopro
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2018-09-18, 22:39

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: DoradcaOnlineSopro »

Baska pisze: 2018-11-28, 21:40 Czyli rozrabianie fugi na 4 ściany to xły pomysł? Lepiej przygotowac np polowę 'porcji' ?
Zdecydowanie tak. Szczególnie jeżeli ściany są duże i będzie potrzebne dużo czasu aby uporać się z ich spoinowaniem. Poza tym rozrobienie fugi zajmuje dosłownie kilka minut.
Baska pisze: 2018-11-28, 21:40 O, dobrze wiedzieć, nie wiedziałam że takie problemy z osadami wapiennymi moga się pojawić :o
Cieszę się, że mogłem pomóc i zapobiec ewentualnej katastrofie budowlanej w Twoim mieszkaniu! :D
Karolina
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-09, 11:35

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Karolina »

My mamy panele, są ok. :)
Awatar użytkownika
Bebetka
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2019-04-23, 15:48

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Bebetka »

Ja zawsze stawiam na drewno. Ten ttps://kaczkan.pl/pomógł mi nieraz w remoncie. Według mnie są to najlepsi fachowcy w tej dziedzinie.
Najpierw cię ignorują, potem się z ciebie śmieją, potem cię zwalczają, potem wygrywasz.
Baronfob
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2019-09-22, 06:35
Lokalizacja: Nepal
Kontakt:

Jaki materiał wybrać na podłogę

Post autor: Baronfob »

W zasadzie niezależnie od materiału na jaki się zdecydujemy na budowę domu- chociaż ja polecam drewniane ze względu na styl oraz solidność,to większość z nich również w sensie materiałów wykończeniowych,znajdziemy je w dobrych sklepach internetowych,tam będziemy mieć ich największy wybór.
juka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2019-10-14, 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: juka »

Jeśli kogoś stać to drewniane podłogi są najlepszym wyborem.
gringot
-#
-#
Posty: 200
Rejestracja: 2018-11-18, 18:50

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: gringot »

W mieszkaniu posiadam deski barlineckie https://podlogi24.net/promocje-o_s_promotion.html i są one naprawdę ekstra, nie spodziewałem się, że tak super będą wyglądać. Według mnie ich zakup był odpowiedni.
Dorkas
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-09, 14:30
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: Dorkas »

Wydaje mi się, że panele podłogowe będą najodpowiedniejszą opcją.
rozmowna22
-#
-#
Posty: 74
Rejestracja: 2022-04-28, 19:26

Re: Jaki materiał wybrać na podłogę?

Post autor: rozmowna22 »

Też uważam, że najlepsza jest podłoga drewniana i najzdrowsza, ale jeśli ktoś nie może sobie na nią pozwolić to dobrym rozwiązaniem będą panele podłogowe. To co mogę z czystym sercem polecić to panele podłogi kalisz: http://podlogi.kalisz.pl/
ODPOWIEDZ