pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stres podczas ciąży

Dział przeznaczony dla Kobiet.
kosek
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-14, 08:38

Stres podczas ciąży

Post autor: kosek »

Witajcie , moja kuzynka kiedy zaszła w ciąże pracowała , trochę bała się o swoje stanowisko przez co negatywne skutki odczuwało dziecko . Dopiero po przeczytaniu http://babyonline.pl/stres-w-ciazy-co-n ... ,r1p1.html postanowiła że pójdzie na zwolnienie lekarskie które zalecał jej lekarz , dzięki poradom dziecko przyszło na świat zdrowe i silne :)
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Nie warto stresować się w czasie ciąży, bo może to mieć zły wpływ na dziecko. Wiadomo, że łatwo mówić, ale lepiej takich sytuacji unikać.
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Można poprosić też lekarza o jakieś łagodne tabletki na uspokojenie bez recepty. Na pewno są takie, które składają się z samych ziół i będą bezpieczne dla dziecka.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Nie powinno się brać takich leków w ciąży. Czytaam o tym, jak szukałam odpowiedzi na to, kiedy można zrobić test ciążowy. Przestrzegam Was przed niewiedzą. Lepiej popytać niż samemu brać leki.
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Dlatego zaznaczyłam, że trzeba najpierw skonsultować to z lekarzem. Na pewno są takie bezpieczne dla zdrowia kobiety i dziecka.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

stres to bynajmniej nie jest wskazany w ciąży. Wiem, że to się tak łatwo mówi ale jeśli kobieta generalnie jest narażona stres to w ciąży musi robić wszystko zeby go unikać. To naprawdę nie służy.
Awatar użytkownika
nmonika1
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-02, 16:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nmonika1 »

Trzeba znać priorytety :)
Moniczka
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

jednak ciężko jest uniknąć wszystkich stresujących sytuacji...
levelacja
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-26, 13:15
Kontakt:

Post autor: levelacja »

Trzeba znac swoje prawa jako pracownik, nie wyobrażałabym sobie zasuwać na etacie mając ciaże zagrożoną, każdy pracodawca powinnien to zrozumieć.
Awatar użytkownika
Klinko14
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-22, 10:59
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Klinko14 »

Dokładnie, też mam takie zdanie :)
Marta_
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-15, 12:15

Post autor: Marta_ »

Jeśli ciąża jest zagrożona, to jest dla mnie oczywiste, że najważniejsze jest wtedy zdrowie dziecka, nie praca, choć tak jak ktoś napisał- trzeba znać swoje prawa, żeby nie dać się zrobić w tzw. "balona". Poza tym pamiętajcie, że działa to w obie strony niestety. Są dziewczyny, które faktycznie mają ciążę zagrożoną ale i takie, które po pierwszej wizycie u lekarza i stwierdzonej ciąży idą na zwolnienie, które ciągną aż do porodu i po porodzie na macierzyński. Ciąża to nie choroba! Potem tak wiele dziewczyn się dziwi, że pracodawca nie przedłużył z nimi umowy, bądź rozwiązał po powrocie do pracy. Trzeba być uczciwym, to zawsze procentuje.
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Post autor: lektor »

nie widzę nic złego w tym, że kobieta idzie na zwolnienie, tak jak nikt jej nie broni pracować, tak nikt nie powinien mieć pretensje, że idzie na zwolnienie do którego ma prawo. Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety i powinna go wykorzystać jak czuje najlepiej. Widzę, że można nawet ściągnąć sobie aplikację dla ciężarnych http://www.tantumrosa.pl/aplikacja-tajemnica-ciazy widziałyście?
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Jeżeli kobieta czuje, że powinna iść na zwolnienie lekarskie to jak najbardziej ;)
dekoder29
-#
-#
Posty: 81
Rejestracja: 2016-07-06, 19:42

Post autor: dekoder29 »

Pamiętam jak moja żona była w ciąży i cały czas miała problem z nietrzymaniem moczu. Z różnych powodów, jak się stresowała, z wysiłku, a nawet przy kichaniu. O przyczynach i rodzajach tej dolegliwości można tutaj więcej poczytać http://www.tena.pl/kobiety/centrum-info ... nia-moczu/.
griller
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2016-08-15, 22:00

Post autor: griller »

Stres ma na pewno wpływ na zdrowie matki i dziecka, ale też nie powinno się podpadać ze skrajności w skrajność. Kobieta powinna żyć normalnie. Dużo cennych informacji nt. zdrowia w ciąży, samej ciąży itp. znajdziesz na stronie http://mamaluch.pl/.
ODPOWIEDZ