pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Moja figura pozostawia wiele do życzenia :/

Dział przeznaczony dla Kobiet.
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Moja figura pozostawia wiele do życzenia :/

Post autor: Cebulka »

Z moją figurą to zawsze bywało różnie, jednak mimo iż nie wierzę w żadne diety cud, postanowiłam zmienić styl życia. Wiadomo, że jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia to lepiej się czujemy i przede wszystkim lepiej wyglądamy. Szukam jakieś sensownej diety, która nie wymagałaby ode mnie żadnych głodówek ani faszerowania się specyfikami chmicznymi:/ Chodzi o to, że do sierpnia chciałabym zrzucić kilka kilo i nabrać jędrniejszych kształtów. Czytałam trochę o różnych dietach i waham się między dietą strukturalną i dietą 36s. Pamiętam również o wysiłku fizycznym ale nie wiem jaki byłby dla mnie najlepszy. Podsumowując chciałam prosić was drogie dziewczyny o porady dietetyczno-sportowe, wasze historie w tym temacie :] Zapraszam do gorącej wymiany poglądów na temat zdrowego stylu życia.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Ja, jako wiecznie przebywająca na diecie, napiszę swoje sposoby:
- nie jeść nic tłustego, mocno kalorycznego
- jeść małe posiłki co 3-4 godziny
- wysiłek fizyczny! pod każdą postacią. Dobrze jest też robić sobie zestaw różnych ćwiczeń- to zależy od Twojej inwencji. Mogą być brzuszki, skrętoskłony, rozciąganie, wymachy nóg, rowerek... najlepiej, by ćwiczenia były zróżnicowane, np. trochę na brzuch, trochę na nogi, itp. nie radzę przesadzać bo można się nabawić zakwasów
- zrezygnować ze słodyczy, cukru.
- pić mnóstwo wody, najlepiej małymi łyczkami w ciągu dnia- więcej wody zostanie w organizmie
- jeść dużo warzyw, owoców też ale ich mniej, bo zawierają sporo cukru
- ziemniakom i białemu chlebkowi mówimy NIE!

Nie wiem, co tam jeszcze... jak sobie przypomnę to dopiszę ;)

Moja mama robiła sobie kiedyś dietę 1500 kalorii, ale trochę pokrętnie. Tzn. jadła wszystko. Ale musiała liczyć kalorie i w całym dniu nie mogło ich być więcej niż 1500. Do tego ćwiczenia. I tak, bez większych wyrzeczeń (jak ci się uda "zaoszczędzić" kalorii to możesz sobie pozwolić na co chcesz. Wiadomo, trzymając się kalorii.) schudła 20 kg w 2 miesiące ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Destroy pisze:schudła 20 kg w 2 miesiące
Jakoś nie chce mi się wierzyć. 20 kg w dwa miesiące na pewno nie schudnie się przy diecie 1500 kalorii, a raczej przy głodówce. Optymalny spadek wagi to 0,5-1 kg na tydzień. Taki nagły spadek wagi wiąże się ze zmianami w organizmie, wcale nie pozytywnymi. 1 kg traci się spalając 7000 kalorii...

Wszyscy chwalą teraz dietę Dukana, podobno nie jest rygorystyczna, ale dla mnie i tak najlepszą dietą jest mniej żreć, więcej ruchu. Ruch może być przeróżny - pływanie, jeżdżenie na rowerze, różne ćwiczenia..
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Empatia pisze:Jakoś nie chce mi się wierzyć. 20 kg w dwa miesiące na pewno nie schudnie się przy diecie 1500 kalorii, a raczej przy głodówce. Optymalny spadek wagi to 0,5-1 kg na tydzień. Taki nagły spadek wagi wiąże się ze zmianami w organizmie, wcale nie pozytywnymi. 1 kg traci się spalając 7000 kalorii...
wierz lub nie wierz, ale taka jest prawda. Dużo ćwiczyła i naprawdę sporo schudła. Może to jest rodzinne, bo ja bez żadnej diety, po prostu ograniczając się i ćwicząc schudłam 6 kg w dwa tygodnie a nawet krócej. Żadnych głodówek, nawet większych wyrzeczeń. Nie było też żadnych negatywnych zmian w organizmie, jak poszła do lekarza się przebadać to powiedział jej, że jest zdrowa jak ryba.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Cebulka, większość diet powoduje efekt jojo, więc ich nie polecam. Najważniejsze to zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki. Zmienić trochę swój tryb życia.
Zacznij od tego, że będziesz jeść częściej (5 posiłków w ciągu dnia), ale w mniejszych porcjach. Ostatni posiłek zjedz o 18;00, chyba, że chodzisz bardzo późno spać, to 3 godziny przed snem. Jeśli już bardzo zgłodniejesz po kolacji albo między posiłkami, wypij szklankę wody niegazowanej. Ogranicz słodycze, fast foody i tłuste rzeczy. Zacznij dużo się ruszać, rób najlepiej to co sprawia Ci przyjemność - pływaj, skacz na skakance, jeździj na rowerze, a nawet dużo spaceruj.
Możesz też założyć sobie zeszyt, w którym będziesz zapisywać co jadłaś i o której... Wszystko dokładnie zapisuj. Sama sobie uświadomisz np. niepotrzebnie zjadłam dziś tą czekoladę, będziesz widziała częstotliwość posiłków i ewentualne postępy.
Ja od ponad miesiąca robię to co opisałam powyżej i już widzę różnicę i na wadze i w pasie. Co nie znaczy, że odmawiam sobie wszystkiego. Do słodyczy mnie już nawet nie ciągnie, ale jeśli mam wielką ochotę na ciastko, pizzę... to sobie nie odmawiam, bo po co - życie jest za krótkie, a jedzenie zbyt dobre, żeby wszystkiego sobie odmawiać. :D
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Icannotfly. Dzięki Ci za porady, na pewno do nich się zastosuję :] Tak na marginesie to z tego co czytałam na forach o diecie 36s to większość jej fanów mówi dokładnie o tym samym co Ty. Cóż będzie trzeba temat głębiej rozważyć. A powiedzcie mi: Oprócz słodyczy , a raczej ich likwidacji z diety tak samo jak ziemniaków itd. Co warto jeść, oczywiście w taki sposób, żeby organizm miał wszystko czego potrzebuje ?
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Wiesz co, czytałam wiele opinii, żeby nie rezygnować tak radykalnie z wszystkiego, co wydaje się nam być tuczące, tylko to ograniczyć, tak żeby organizm mimo wszystko dostawał to czego potrzebuje. :)
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Tutaj masz rację ale przecież fast foody można z diety wywalić lub czekoladę czy inne słodkości nie sądzisz ?
logika
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-06, 12:28

Post autor: logika »

Dziewczyny nie ma co się przejmować jeśli ważmy kilka kilo za dużo, czy za mało. To media kreują kanony piękna i robią nam sieczkę z mózgu. Zobaczcie tutaj: [ciach] pastwią się nawet nad gwiazd muzyki, czy filmu. Więc nie ma czym się przejmować!
Ostatnio zmieniony 2011-10-08, 23:48 przez logika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Słuchajcie a co sądzicie o spalaczach tłuszczu, warto ? nie warto ? Tak sobie pomyślałam, żeby oprócz dietki kupić sobie coś stylu Women Ultra Slim lub jakieś herbalife albo cuś, co myślicie ?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Rzeczy typu : herbatki odchudzające czy tabletki pobudzające metabolizm są tylko suplementem diety. Można je stosować, choć ja osobiście nie polecam, ale i tak nic nie zastąpi prawdziwej diety. Pisząc dieta mam na myśli prowadzenie zdrowego stylu życia. Chcesz schudnąć? To trzeba się wziąć do pracy. Wywal ze swojego menu slodycze (począwszy od kostki czekolady, a skończywszy na kawałku ciasta upieczonego przez mamę/babcię), nie jedz rzeczy typu: chipsy, plauszki, orzeszki słone. No a o fas-foodach to kompletnie trzeba zapomnieć. Ważne jest to co pijesz, zero napojów słodzonych, gazowanych, odpuść sobie colę, czy coś w tym typie. Najlepiej pij wodę mineralną niegazowaną. Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak ruch, sport. Nic nie pomoże Ci tak jak porcja porządnych ćwiczeń. Wiem o czym mówię, bo sama się dwa razy na serio odchudzałam. Kiedyś schudłam 10 kg. Teraz byłam na diecie prawie 5 miesięcy. I nawet jesli jadłam zdrowo i w zdrowych ilościach to i tak szło mi to wolno, gubiłam kilogramy, ale moje ciało mimo wszystko pozostawiło wiele do życzenia. Zaczęłam chodzić regularnie na siłownię. I wtedy uwierzyłam w siłę sportu. Wystarczą dwa razy w tygodniu. Albo basen, co wolisz. Warto :)
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Mhm... wg mnie oczywistą sprawą jest dieta + ćwiczenia myślałam o spalaczach tłuszczu typu Women Ultra Slim lub L-karnityna albo herbalife jako dodatku a nie substytucie. Jaki masz trening na siłowni ? z trenerem ćwiczysz czy sama, jaka dieta oprócz oczywiście wyrzucenia spraw niepotrzebnych, o których wspomniałaś ?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ćwicze sama po konsultacji z osobą, która się na tym zna. Czyli doradziła mi jakie ćwiczenia, z jakich przyrządów najwięcej korzystać.
Co do diety, to sama ja sobie opracowałam, po godzinach spędzonych w Internecie na wyszukiwaniu co, jak itp.
Awatar użytkownika
PannaPsycho
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2011-11-25, 16:53

Post autor: PannaPsycho »

Ja polecam po prostu wizytę u dietetyka : ) on odpowiednio dobierze ćwiczenia i dietę, tak aby nie była zbyt dużym obciążeniem dla organizmu : )
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

@Rose powiedz coś więcej o tych ćwiczeniach i sposobie w jakim się odżywiasz ?
Mnie kumpela cały czas zachwala suple typu Women Ultra Slim albo coś podobnego, już sama nie wiem... zobaczymy.
ODPOWIEDZ