pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kobiety wykonujące męskie zawody

Dział przeznaczony dla Kobiet.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Kobiety wykonujące męskie zawody

Post autor: NAwiedzonA »

Co myślicie o takich kobietach, które np. zamiast siedzieć za biurkiem i odbierać telefony zostają mechanikiem?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Świetna sprawa^^
Podziwiam. Każdy niech robi to w czym czuję się dobrze i przynosi mu satysfakcję. Co za różnica, czy mechanikiem jest mężczyzna, czy kobieta, jeśli obydwoje dobrze znają się na swoim fachu? W niektórych zawodach ważna jest siła fizyczna, a kobietki zazwyczaj uważa się za tą słabszą płeć, czasami naprawdę mylnie, bo niekiedy jesteśmy o wiele silniejsze i psychicznie i fizycznie od mężczyzn.
Awatar użytkownika
moo
-#
-#
Posty: 46
Rejestracja: 2009-09-11, 09:36

Post autor: moo »

jak dla mnie takie sytuacje to nie problem.
jestem za równouprawnieniem więc i każdy może wykonywać takie zawody jakie chce, które sprawiają mu satysfakcję.
facet fryzjer i kobieta kierująca tirem nie robią już na mnie wrażenia ; ]
świat idzie do przodu więc nie warto stać w miejscu i oglądać się na to co ludzie powiedzą ; >
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja sama kiedyś chciałam zostać budowlańcem bądź mechanikiem samochodowym... Teraz marzy mi się kariera podwodnego spawacza...
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Czemu nie, sama bym się raczej na to nie zdecydowała, ale jeśli kobietę ciągnie do takich zawód, to ma prawo je wykonywać. Za parę lat nie będzie to nas dziwić w ogóle.
malutka
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-11, 20:00
Lokalizacja: Tarnów ;]

Post autor: malutka »

Dla niektórych facetów, niestety, to jest pewien problem. Jak dla mnie to jak najbardziej normalne. Ostatnio ksiądz na religi powiedział mi, żebym "walczyła z tymi męskimi hormonami", bo powiedziałam mu, że należę do straży... :/ jak dla mnie każda kobieta ma takie samo prawo jak mężczyzna i może robić co się jej podoba. Może być strażakiem, policjantem, czy mechanikiem. Ważne, żeby robiła to co kocha. Jest wiele osób, które nie robią tego co chcą, bo uważały, że zostaną wyśmiane przez innych... chociażby moja koleżanka chciała zostać strażaczką, ale poszła w zupełnie innym kierunku, bo jej ojciec twierdził, że to zawód dla mężczyzn... :/ jak dla mnie taki "podział" nie powinien istnieć... mężczyzna może być fryzjerem itp., i jakoś to nic dziwnego, normalna sprawa... a jak kobieta zostaje mechanikiem, od razu jest krytykowana... dla mnie to jest troszkę niesprawiedliwe...
:)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

malutka pisze:bo powiedziałam mu, że należę do straży...
Też należałam, moje dwie siostry należą i Nasza Maadzia też należy ;) Moja siostra myśli poważnie o zawodzie strażaka, no i dlaczego by nie? Jakoś niedługo druga moja siostra zacznie kurs, po skończeniu którego, od 18 roku życia będzie mogła jeździć na akcje. Zawód jak zawód, kojarzony głownie z mężczyznami. Ale Kobietki, nie dajmy się mężczyzną ! ;D
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

jestem na TAK. Płeć nie gra roli. Jeśli kobieta czuje się na siłach, by wykonywać taki zawód, to czemu nie. Z reguły to mężczyźni wybierają się na jakieś techniczne kierunki, ale kiedyś czytałam, że kobiety mogą być w tym lepsze, bo są dokładniejsze ? czy jakoś tak... Według mnie zarówno kobieta jak i mężczyzna może być mechanikiem, hydraulikiem, kierownikiem budowy itd. Coraz częściej pojawiają się kobiety na takich kierunkach, dlatego
Niki pisze:Za parę lat nie będzie to nas dziwić w ogóle.
Tak jak powiedziała Rose, należę do straży i nie twierdzę, że jest to zawód tylko dla panów. Fajna sprawa, znam kilka młodych pań, które są w straży i jeżdżą normalnie na akcje. Mnie to jednak tak bardzo nie kręci, więc nie wiążę z tym swojej przyszłości ;)
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Nie ma czegoś takiego jak męski zawód, damski zawód.
To zależy od człowieka. Co ma płeć do tego kim chce być?

Tak czy siak, podziwiam kobiety, które przełamują stereotypy i zostają np mechanikami.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Tak jak powiedziała Rose jeśli czują się w tym dobrze to proszę bardzo.
Teraz dużo kobiet pracuję w zawodach mogłoby się wydawać tylko dla mężczyzn.
A mówi się, że kobiety to słaba płeć ... (:
Awatar użytkownika
diamond_girl
-#
-#
Posty: 224
Rejestracja: 2009-10-01, 12:18

Post autor: diamond_girl »

każdy robi to co lubi :D
nie mam nic przeciwko :P
Awatar użytkownika
Cammie
-#
-#
Posty: 138
Rejestracja: 2010-10-20, 15:47
Lokalizacja: Ze Śląska

Post autor: Cammie »

Samej mnie ciągnie bardziej do takich zawodów niż typowo babskich :D
Na pewno jest to ciekawsze
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Kiedyś miałam odbicie, że chciałam iść na lakiernika samochodowego, ale szybko mi przeszło, jednak informatyk :mrgreen: a tak ogolnie to podziwiam kobiety które mają rękę do majstrowania przy samochodach, w końcu większość nawet by się za to nie zabrała, np ze względu na zadbane paznokcie ;)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jestem zdania, że kobieta nie powinna mieć problemów jeśli chce wykonywać zawody typowe męskie. Chociaż wiadomo nie wszystkie kobiety mają na tyle sił, żeby po 8h. nom stop pracować w zawodach, gdzie liczy się siła i wytrzymałość.
Wszystko zależy od osoby.
Sama od kilku miesięcy przejęłam obowiązki chłopaka, który odszedł z pracy. Owszem nic przyjemnego jeśli przez 10h. w ogóle nie miałam przerwy a tego towar który przerzuciłam przez ręce mogę liczyć tonami.
I osobiście nie zamierzam szukać podobnej pracy jak ta.
Elwiraaa:)
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2010-12-06, 15:38

Post autor: Elwiraaa:) »

co do tego tematu to dosyć śmieszne;p ale ostatnio słyszałam ze są w Polsce 3 kobiety które wykonują zawód dekarza;D
ODPOWIEDZ