pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Metal

Dyskusje na temat piosenkarzy, piosenek, tekstów piosenek, teledysków i wszystkim co związane z muzyką.
Awatar użytkownika
Awakening
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-21, 20:23

Metal

Post autor: Awakening »

Wszystko o szeroko pojętej muzyce metalowej. Nie znalazłam tu podobnego tematu. Ulubione zespoły, komentarze, dyskusje.
Metal to bardzo szeroki gatunek muzyczny, niezwykła różnorodność zespołów i brzmień. Dla wielu ludzi niesłuchających kojarzy się głównie z satanizmem. Droga przez scenę metalową jest bardzo długa, od heavymetalowych klasyków, przez "dziwaczny" i agresywny nu-metal, różne oblicza thrashu, brzmienia gotyckie, progresywne, alternatywne, melodyczne, wiele innych rozmaitych gatunków i podgatunków, gdzie droga kończy się na zagadnieniach takich jak black czy death metal. Które warianty najbardziej przypadają wam do gustu?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie słuchaj tego! Opęta Cię! Zobaczysz! - Moja koleżanka o muzyce metalowej.

Uwielbiam metal, a w szczególności symfoniczny black metal, gdzie ostre brzmienie gitar połączone jest ze spokojną muzyka instrumentów smyczkowych. Zespoły... Przede wszystkim Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Orphan Hate, Cannibal Corpse, Notre Dame i kilka innych.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Awakening pisze:od heavymetalowych klasyków, przez "dziwaczny" i agresywny nu-metal, różne oblicza thrashu, brzmienia gotyckie, progresywne, alternatywne, melodyczne, wiele innych rozmaitych gatunków i podgatunków
Mam problemy z dopasowywaniem danych zespołów, czy piosenek do poszczególnych gatunków. Metal to dla mnie metal.

Sabaton, Nightwish, Haggard.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Nie lubię metalu. Czasem posłucham Nightwish, ale bez większego szału. :?
Awatar użytkownika
Awakening
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-21, 20:23

Post autor: Awakening »

Metallica, Anthrax, Pantera, KoRn, SOAD. Thrash, heavy i nu-metal. Zdarza mi się także sięgać po takie rzeczy jak Vader na przykład. Stary Nightwish też mi się podobał.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Awakening pisze:SOAD
Zapomniałam o nich, a wciąż są u mnie na tapecie ;]
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Depressive black: Silencer, Lifelover.
Doom: Anathema, My Dying Bride, Katatonia.
Folk/pagan/viking: Arkona, Waylander, Eluveitie, Falkenbach.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Lubię czasami posłuchać ostrzejszych kawałków. Rammstein Main Heartz Brent i Enter Sandman Metalliki to jedne z moich ponadczasowych ulubionych kawałków.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Ja też ale raczej okazjonalnie, przynajmniej Ramsteina, Metallikę już cześciej, bo jednak w radiu grają, nawet kiedyś płytę miałam - nawet chyba mam- po chłopaku ;)
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Tak Metallica rządzi. A do tego też Nightwish, ale ten z lat 90. i początku wieku. Do tego już za kilkanaście dni zespół Metallica usłyszysz nie tylko w radiu. Wparują również do kina. Ja już nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

Jak to do kina?
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Wpisz w youtube albo na filmweb Metallica Through the Never i będziesz wiedział dokładnie. Ja byłem już na filmie wczoraj i jestem mega zadowolony. Można było posłuchać ich największych hitów i do tego sama akcja filmu też była spoko.
sakuraja
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-10-01, 13:51

Post autor: sakuraja »

Starsze płyty Mettalicy są typowo metalowe. Za to jej nowsze płyty są w zdecydowanie lżejszych brzmieniach. Co do Twojej wypowiedzi wygadany87 to się właśnie zastanawiam czy iść na ten film czy też nie. Trochę się boje, że jak go zobaczę to wyjdę w połowie seansu.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Dla mnie najlepszy był Czarny Album, także chyba nie jestem oryginalna co do upodobań muzycznych :).
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

Ja Metallicę słuchałam, ale nie znałam ich wszystkich kawałków. Poszłam na film głównie ze względu na znajomego, który jest fanem. I powiem Wam szczerze, że nie bawiłam się gorzej od niego ;)
ODPOWIEDZ