pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stare kawałki

Dyskusje na temat piosenkarzy, piosenek, tekstów piosenek, teledysków i wszystkim co związane z muzyką.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Stare kawałki

Post autor: FunksterGangster »

Nie znalazłem podobnego tematu.
Czy słuchacie starych zespołów z lat 60/70/80 typu AC/DC, Metallica, Modern Tolking itp. :?:
Czy myślicie, że 'młodsze pokolenie' tego słucha, czy raczej nie :?:
I czy sądzicie, że teraz przydała by się taka muzyka :?:

Ja osobiście wole tą starą muzyke niż tych dzisiejszych piosenkarzy, chociaż patu wykonawców jest nawet dobrych.

Pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Mi osobiście właśnie takie zespoły jak chociażby Aerosmith czy Lady Pank uświadomiły co to znaczy dobra muzyka. Uważam, że teraz w większości przypadków nie liczy się nic oprócz melodii, która ma wpadać w ucho. Wielu wykonawców zapomina o dobrym tekście, który dopiero z muzyką tworzy niesamowitą całość.
Czy myślicie, że 'młodsze pokolenie' tego słucha, czy raczej nie?
Zdecydowanie nie. Dla nich prawdziwa gwiazda to Miley Cyrus czy inne śpiewające gwiazdki Disneya.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

"Stara" muzyka wraca.
psychiczna pisze:Dla nich prawdziwa gwiazda to Miley Cyrus czy inne śpiewające gwiazdki Disneya.
Oni też się kiedyś nawrócą - jak my.

Ta muzyka jest wspaniała, kocham ją całym sercem !!
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ostatnio co nowsze, to i gorsze z tego co zauważyłam. Stara muzyka to klasyka sama w sobie.

Tsa, Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC, Queen, Motörhead, mogę wymieniać i wymieniać.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

No jasne, że słuchamy ;D
Stare zespoły często są lepsze od tych nowych.
Atreju
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 20:30
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Atreju »

Ja słucham z rodzicami starych zespołów, głównie polskich, np Dżem. Jednak teraz młodzież nie słucha takich nagrań, bo to starocie. Jednak te piosenki mają jakiś sens i opowiadają o życiu...
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Czy myślicie, że 'młodsze pokolenie' tego słucha, czy raczej nie :?:
Tak jak powiedziała psychiczna, 'młodsze pokolenie' szaleje za gwiazdkami Disneya.
Ale najgorsze jest, że jakaś dziewczynka uwielbia Jonas Brothers, określa to jako rock i myśli sobie "Słucham rocka, jestem fajna!"...

Stare zespoły typu Metallica czy AC/DC to jest to :p O, IRA też może być.
Ale oczywiście pośród tych nowszych też są bardzo fajne zespoły :)
Jednak teraz młodzież nie słucha takich nagrań, bo to starocie.
Dokładnie tak mówią, "bo to starocie" : D
Bo teraz rządzi techno/electro (umca umca), Lady GaGa (ra ra, ra a a) i Ke$ha (chyba tak to się pisze). Ale może kiedyś się przestawią : >
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Hm, a ja ostatnio zauważyłam, że jednak przybywa młodzieży ceniącej klasykę, owszem, najwięcej jest słuchającej tych dzisiejszych 'hitów', jednak coraz częściej zdarza mi się spotkać kogoś, kto potrafi docenić starsze kawałki. Chociaż można znaleźć i takich, którzy potrafią się śmiać z owych staroci i cóż, do tego trzeba dorosnąć : D
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Tata mje karmił taką muzyką, więc słucham jej praktycznie od zawsze.
Co do kolejnych pokoleń... Zespoły takie, jak Metallica nie zginą, to pewne. Miley i inni to tylko chwilowa moda, która przeminie. W końcu wielu z nas też słuchało Smerfnych Hitów czy innego disco polo.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

W moim odczuciu prawdziwy punk jak rock to stary punk i rock.
Stronię od nowych płyt jak i nowych zespołów.Chyba,że wyjątkowo spodobają mi się jakieś kawałki,ale ty wszystkie linkin park, więcej darcia mordy ,walenia o gitarę żadnej harmonii.
Słucham niezmiennie starych dobrych polskich zespołów :Dżem,Tilt,Brygada Kryzys,Izrael,Maanam, Sztywne Pale Azji,Lady Punk,Dezerter,TSA etc.Posiadam praktycznie wszystkie pierwsze wydania tych zespołów na płytach winylowych. Mam nawet nagranie Brygady Kryzys z Pałacu Kultury,które wydano we Francji ;) Dość często odkopuje gramofon i po prostu słucham.
Klasyka rządzi,również ta zagraniczna.
Sex Pistols,AC/DC,Iron Maiden,The Rolling Stone,Scorpions,Guns'N Roses,Pink Floyd,Led Zappelin,The Doors,Beatlesi,Queen,Nirvana,Alice in Chains,Scorpions,Clapton.I wiele innych.
To była muzyka i to byli muzycy.
Awatar użytkownika
flammable.
-#
-#
Posty: 166
Rejestracja: 2010-03-01, 00:11

Post autor: flammable. »

oczywiście, że słucham, staram się nie klasyfikować nowy zespół to dno, przesłuchuję wtedy oceniam, ale mianowanie jonas brothers rockiem to obraza dla starych wykonawców, i to że młodzież stawia na takim samym miejscu gatunkowym np. metallice i tokio hotel;| większość dzisiejszych zespołów to jedna wielka komercha, wszystko pod publikę.
Awatar użytkownika
Défense
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-05-16, 18:34

Post autor: Défense »

jak dla mnie to teraz, obecnie nie ma prawdziwego Rocka, czasy jego nagrywania po prostu minęły. I tyle na temat.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ze starych to Iron Maiden, Europe, Sepultura, Proletaryat i w sumie to chyba tyle.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Jednak sa ludzie ,ktorzy chca posluchac muzyki ,ktora ma jakis konkretny tekst ,a nie maja ochoty sluchac w kazdym refrenie wspolczesnej muzyki ile kto ma kasy,kogo wyrwal itd.

Osobiscie slucham punka ,oczywiste jest ,ze stare zespoly to bylo to...oni mieli przed czym sie buntowac. Teraz tez w sumie sie znajdzie ale to i tak nie to samo...
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Zapomniałabym o najważniejszym, The Offspring... :roll:
ODPOWIEDZ