pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lektor czy napisy?

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Awatar użytkownika
Kuna
-#
-#
Posty: 29
Rejestracja: 2010-05-27, 20:33

Post autor: Kuna »

Wolę filmy z lektorem, bo zazwyczaj nie wiem czy oglądać, czy czytać...
napisy są idealne dla ludzi, którzy nie mają problemów na skupianiu się na dwóch rzeczach na raz: na czytaniu i na oglądaniu.
Awatar użytkownika
Morgan130
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2010-06-29, 23:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Morgan130 »

Ja właśnie dlatego wolę filmy z napisami, że wtedy muszę bardziej skupiac swoją uwagę. Nie mogę wygodnie rozłożyc się w fotelu i przysypiac tylko uwaznie śledzic tekst.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

W komediach dla mnie konieczny jest lektor, horrory i obyczajowe to już co innego, zależy od filmu
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Lektor. Zawsze lepiej się słucha niż czyta :)
Awatar użytkownika
keep away
-#
-#
Posty: 282
Rejestracja: 2010-06-18, 14:07
Lokalizacja: Ty się tu wziąłeś?!

Post autor: keep away »

Lektor. Nie chce mi się nigdy czytać. ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ostatnio wszystkie filmy staram się oglądać bez lektora i napisów, w oryginale - oczywiście jeśli jest to jest j.angielski ;] Listening to mój najsłabszy punkt więc staram się nadrabiać zaległości ;]
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Wolę napisy. Nie mam trudności z podzielnością uwagi. I przy okazji uczę się angielskiego. Czasem :P
Ale jeśli już lektor, musi być dobry i musi być odpowiedni głos do nastroju filmu.
Awatar użytkownika
ngoht
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2010-09-28, 18:13

Post autor: ngoht »

Napisy. Lektor czasem tak beznadziejnie tłumaczy, że aż smutno się robi.
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

Zależy od filmu. Nie mógłbym oglądać sensacji, z długimi wypowiedziami, z napisami. Za bardzo skupiałbym się na napisach, nie zwracając uwagi na akcję. Także w tym wypadku i przy filmach muzycznych (tanecznych) lektor.
W innych przypadkach napisy, bo jest możliwość podszkolenia znajomości języków;).
Awatar użytkownika
Mandy
-#
-#
Posty: 72
Rejestracja: 2010-09-26, 12:13

Post autor: Mandy »

Wolę lektora, nie lubię filmów z napisami. A jeśli lektor jest jakiś naprawdę nie do zniesienia, to wolę obejrzeć w oryginalnej wersji językowej.
Awatar użytkownika
lukaso
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2010-10-09, 13:06

Post autor: lukaso »

W zależności od nastroju, jak film jest "na zaśnięcie" to lektor, jeśli wiem że jest fajny język akcent, który tylko dodaje smaku to napisy. Najgorzej znoszę dubbing.
Awatar użytkownika
miz
-#
-#
Posty: 177
Rejestracja: 2010-10-09, 13:39
Lokalizacja: ja jestem?

Post autor: miz »

Zależy jaki lektor ma być. No i od filmu, jeśli gdzieś gdzie często ktoś podnosi głos, albo gdy ktoś ma bardzo charakterystyczny głos, to napisy, a jeśli jest to jakaś komedia, ew. komedia romantyczne, to lektor.
Atreju
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 20:30
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Atreju »

Ja wolę lektora z dwóch powodów. 1 - mam problem skupić się i na napisach i na filmie. 2 - często nie nadążam za napisami. :/
Awatar użytkownika
Kanonimka
-#
-#
Posty: 111
Rejestracja: 2010-09-30, 16:37

Post autor: Kanonimka »

Wolę napisy. Jeśli film jest produkcji angielskiej, to szlifuję sobie język, szczególnie zwracam uwagę na akcent, a i słownictwo. Raczej nie mam problemu z podzielnością uwagi, chyba, że jest to film akcji, gdzie napisy tylko ''fruwają''.
Awatar użytkownika
HaH
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-10-15, 02:51

Post autor: HaH »

Jeśli jest to animacja - zdecydowanie lektor. Bo w podkładaniu głosu pod ten gatunek Polacy należą do elity ;] W filmach nieanglojęzycznych też lektor, nie lubię niezrozumiałego bełkotu ;p
Jeśli chodzi o resztę, to napisy. Dokładniej wczuwasz się w aktorów i ich emocje. Szczególnie w 90% produkcji z PL lektorem, drętwym jak cholera...
ODPOWIEDZ