pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ksiazka czy Film?

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Awatar użytkownika
Berecik90
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-28, 22:08
Lokalizacja: z Nienacka

Ksiazka czy Film?

Post autor: Berecik90 »

Wolicie ksiazke czy filmy?
Dlaczego?
Przyklady?
co lepiej na Was dziala?

Prosze nie pisac 'ksiazka' i koniec ;)
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Zdecydowanie wole ksiażki bo moge sobie wszytsko wyobrazić po swojemu Filmy tez uwielbiam oglądać Szkoda tylko ze filmy zrobione na podstawie książki bardzo różnią się od książki No ale jakby miało być wszystko dokładnie takie same to film trwałby pewnie jakieś 10 godzin Zazwyczaj najpierw czytam książkę a potem oglądam film Nie chce żeby umknęło mi tyle szczegółów zawartych w książce.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Definitywnie książki. Książki są moim życiem. Uwielbiam czytać, wyobrażać sobie na swój sposób bohaterów, a później oglądając film dziwić się, że zupełnie inaczej się ich wyobraziło ;) Filmy oglądam rzadko, naprawdę. Zazwyczaj nie mam nic ciekawego na płytach, a w telewizji też nic nie leci, a do kina nie mogę chodzić bardzo często. Czasami boję się oglądać film na podstawie książki, bo boję się, że będę wściekła i zawiedziona, że z takiej książki można zrobić coś takiego. Tak było w przypadku "Zmierzchu" - byłam zawiedziona filmem. Najbardziej podobają mi się filmy na podstawie książek N.Sparksa m.in."Pamiętnik", "Noce w Rodanthe".
Awatar użytkownika
Angel
-#
-#
Posty: 182
Rejestracja: 2009-07-25, 09:05

Post autor: Angel »

Nie będę się niczym innym odróżniać od koleżanek wyżej-stawiam na książkę.
Książka przedstawia szczegółowo zazwyczaj każdą sytuacje o której czasem reżyser zapomina w filmie.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

No ale jeśli chodzi o lektury to wolałam oglądnąć film :P
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Książka, książka. Lepiej wyobrazić sobie wszystko po swojemu, przemyślać po 10 razy dane sytuacje, a w filmie to tak szybko wszystko się dzieje, że nie ma na to czasu.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Stanowczo wolę książkę :P. Gdy czytam, to mogę sobie wszystko wyobrazić (widzieć wszystko oczami wyobraźni ;)) Ja tak samo jak redi_gyal i Rose, książki to moje życie, uwielbiam czytać, wszystko wyobrażać, zastanawiać się jak to wszystko wygląda, a na filmie potem myślę, że jest całkiem inaczej i też nie lubię filmów na podstawie książek, bo najczęściej są nie takie jak powinny :P. Lektury też raczej wolę oglądać niż czytać ;P. Z książki też na spokojnie spiszę sobie ulubione fragmenty lub będę czytała wybraną stronę, a film bym musiała przewijać i ciągle puszczać to samo :P
Ostatnio zmieniony 2009-07-30, 19:44 przez Frog-san, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Książka. Wszystko jest dokładnie opisane, ze szczegółami. Jest ciekawiej. Czytając książkę, bardziej przeżywam niektóre wydarzenia. Wyobraźnia działa ;P
Awatar użytkownika
reds
-#
-#
Posty: 96
Rejestracja: 2009-07-28, 12:24

Post autor: reds »

To ja będę inny i powiem, że wole film. Jakoś mi bardziej podchodzi niż książka. Może dlatego, że nie lubie czytać
apo_19
-#
-#
Posty: 206
Rejestracja: 2009-07-29, 20:20
Lokalizacja: Niederschlesien

Post autor: apo_19 »

To ja będę inny i powiem, że wole film. Jakoś mi bardziej podchodzi niż książka. Może dlatego, że nie lubie czytać
tak samo :P
ja wręcz,nie znoszę czytać książek,nudne to dla mnie jak cholera :]
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Zdecydowanie wole książki. Czemu? No cóż. Gdy oglądasz film, wszystkie postacie i miejsca masz narzucone, a gdy czytasz książkę uruchamia sie twoja wyobraźnia ;) Wszystko jest po twojemu. A po za tym film jest krótki, a książką można się, że tak powiem, delektować.
Awatar użytkownika
matyll93
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22

Post autor: matyll93 »

Bardzo lubię i czytać i oglądać filmy, jeżeli miałabym wybierać wybrałabym książkę. Kiedy ją czytamy, to my tworzymy w wyobraźni opisywany świat. Dzięki temu różni ludzie czytający tę samą książkę wyobrażają sobie wszystko trochę inaczej.
W filmach nie ma miejsca na wyobraźnię- po prostu oglądamy i już.
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

uwielbiam czytać więc stawiam na książkę, dobrym filmem też nie pogardzę ;)
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ksiąźka ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Film ma ten plus, że można oglądać wspólnie z przyjaciółmi w jednym czasie i na bieżąco komentować i wymieniać się uwagami.
ODPOWIEDZ