pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ksiazka czy Film?

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Awatar użytkownika
Akane44
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2011-02-28, 01:29

Post autor: Akane44 »

Ja już tak kilka razy miałam, że obejrzałam niezły film a potem dowiedziałam się, że jest nakręcony na podstawie książki i chciałam te książki przeczytać. Skończyło się jednak tak, że przeczytałam najpierw recenzje tych książek i sobie odpuściłam czytanie ;) .
Tusia
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-01-17, 15:08

Post autor: Tusia »

najpierw uwazam lepiej przeczytac książkę, ja przynajmniej jak widze film juz mnie nie ciagnie do ksiazki bo ciezko mi uruchomić własną wizualizację postaci, miejsc, zdarzeń..
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Post autor: małapaskuda. »

Zdecydowanie książka.
Awatar użytkownika
insane.
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2011-05-14, 18:25

Post autor: insane. »

Jeśli chcę przeczytać książkę i obejżeć film, to najpierw czytam książkę.
A tak jeśli miałabym wybierać między tymi dwoma formami "rozrywki" to raczej nie stawiałabym na żadne. Lubię poczytać ale i przepadam za oglądaniem filmów, więc nie potrafię wybrać.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

wole ksiazke, ale wg mnie nie ma sensu chodzic na filmy jesli sie wczesniej czytalo ksiazke. np tolkiena czytalam po obejrzeniu filmow
Awatar użytkownika
Kapryfolium
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-09-17, 16:20

Post autor: Kapryfolium »

Książka rozwija wyobraźnię, film podsuwa nam gotowe obrazy - właśnie dlatego tak rzadko oglądam ekranizacje. Jestem po nich najzwyczajniej w świecie rozczarowana, bo wiadomo, że wszystko nie zmieści się w trwającym określoną ilość czasu filmie. Jedynym wyjątkiem był zawsze "Harry Potter", którego oglądałam po przeczytaniu wszystkich części. Były momenty zawiedzenia, ale i zadowolenia.
Awatar użytkownika
Werewolf
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-26, 22:29
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Werewolf »

Wole najpierw ksiazke, a potem film. Chyba, ze nie uda mi sie zdobyc ksiazki no to film. Albo to jest film bez odwzorowania w ksiazkach ;> Np. najpierw przeczytalem Sage Zmierzch, a potem jezdzilem do kina na ekranizacje ;) Teraz czekam na "Przed Świtem" :D
Awatar użytkownika
cherrious
-#
-#
Posty: 129
Rejestracja: 2011-09-28, 22:03

Post autor: cherrious »

najpierw książka, następnie film.
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

Zdecydowanie najpierw książka, a później film. Chociaż często można rozczarować się filmem.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Dokładnie: najpierw książka, potem film.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Zdecydowanie książka. Nie przepadam za wersjami filmowymi książek, zazwyczaj coś popsują, pominą lub dodadzą coś nowego. I zawsze nie zgadza się to z moim wyobrażeniem.
Nie oglądam filmu, jak wiem, że jest to adaptacja jakiejś książki, której nie przesłuchałam. Jak opis filmu mi się podoba to najpierw czytam książkę.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Generalnie książka niesie więcej pożytku, ale wiemy jak jest.. szybciej obejrzeć film ;)
Jeśli jest coś co >bardzo< mnie kręci, to sprawdzam jedno i drugie, szkoda, ze często filmy makabrycznie spłycają ksiązki -np. Wyznania zakupoholiczki, czy trochę lepiej zrobione ale... Pamiętnik nimfomanki.
Ale "zmierzch" aż tak mnie nie przekonuje, by czytać, mimo, że filmy barzdo mi się podobają :roll:
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Hmm...wszystko zależy od konkretnego przypadku :3
slawko
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-05, 11:08

Post autor: slawko »

Wole filmy - nie przepadam za czytaniem, bardziej przemawia do mnie obraz i dzwiek ;)
Symcio
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 23:44

Post autor: Symcio »

Także wolę filmy chociaż książki też czytam.
ODPOWIEDZ