pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stephen King

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Oczywiście, że znam tego Pana:D
Pierwszą jego książką, którą przeczytałam była "Zielona Mila". Film oglądałam setki razy, a książki jakoś nigdy nie chciało mi się przeczytać. Ale nareszcie się za to zabrałam i po przeczytaniu stwierdzam, że książka jest o wiele lepsza niż film. Z chęcią przeczytałabym ją jeszcze raz, ale jak na razie nie mam czasu...
Dangerous. pisze:miałam ochotę przywalić Percy'emu.
Ja tak samo:D

Z twórczości Kinga przeczytałam jeszcze "Cmętarz Zwieżąt" i "Lśnienie", które nawet mi się podobały oraz "Bezsenność", która podobała mi się wyjątkowo.

Jak znajdę odrobinę wolnego czasu to mam zamiar wypożyczyć jeszcze kilka książek Stephena Kinga.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Udało mi się dorwać "Zieloną milę" i nadal podoba mi się styl Kinga. Niesamowita książka, no. Niedługo biorę się za "Carrie". Zobaczymy jak tam wyglądał debiut tego autora ;).
Oby biblioteka zakupiła więcej jego dzieł.
Awatar użytkownika
Mimid
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-30, 18:48

Post autor: Mimid »

Swoją przygodę z książkami Kinga zaczęłam od 'Zielonej mili', jak większość. Po obejrzeniu filmu, który bardzo przypadł mi do gustu wzięłam się za jego twórczość. Oprócz mili przeczytałam 'Carrie', 'Strefę śmierci' i 'Oczy smoka'. Nie jest to wynik godny podziwu, noale. Ma ciekawy styl pisania, ale nie jest moim ulubionym autorem.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

tak szczerze to nawet nie mogę sobie przypomnieć jaką jego książkę czytałam jako 1, bo to było dość dawno. Szczególnie, że wtedy miałam taki okres "Kingowy", że czytałam jedną jego książkę za drugą. Moje takie najbardziej ulubione to w kolejności:
1)"Christine"
2)"Miasteczko Salem"
3)"Desperacja"

Choć ostatnio czytałam taką stosunkowo nową -"Historia Lisey" i podobała mi się choć była napisana w takim dość innymi stylu niż te, które dotychczas czytałam. Była bardziej sentymentalna i z takim hm... dość pozytywnym przekazem ( o ile horror może być z pozytywnym przekazem :P )
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Dangerous. pisze:Szkoda, że nie zdobył film Oscara , bo zasługiwał.
Bez dwóch zdań. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Obejrzałam dwa razy prawie pod rząd. Nie mogłam spać po nocach i wciąż rozmyślałam o niewinnym Murzynie, którego było mi straaasznie żal. Poza tym zmieniłam stosunek do kary śmierci...
Mam ochotę obejrzeć inne ekranizacje jego powieści. Mam nawet na komputerze "Mgłę", ale obiecałam sobie, że najpierw przeczytam książkę.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Rose pisze:Mam ochotę obejrzeć inne ekranizacje jego powieści. Mam nawet na komputerze "Mgłę", ale obiecałam sobie, że najpierw przeczytam książkę.
oglądałam i szczerze mówiąc nie bardzo przypadła mi do gustu.

Oprócz "Zielonej Mili", "Lśnienia" i "Carrie" większość ekranizacji jego książek nie jest zbyt udana. A najgorszy film jaki oglądałam na podstawie jego książki to "Łowcy snów" :/ Co prawda nie czytałam książki akurat w tym wypadku, ale po filmie pozostał mi niesmak.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

niepokorna pisze:-"Historia Lisey"
właśnie się za nią złapałam, na razie mnie nie wciągnęła :?
niepokorna pisze:A najgorszy film jaki oglądałam na podstawie jego książki to "Łowcy snów"
też oglądałam, a raczej zaczęłam oglądać, nie dało się wytrzymać do końca :/
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ewcia9494 pisze:właśnie się za nią złapałam, na razie mnie nie wciągnęła :?
bo jest dość specyficzna, na początku też byłam dość 'zawiedziona',. Ale nie nastawiaj się, że się rozkręci, bo do samego końca jest troszkę 'inna'. Dopiero jak przeczytałam ją całą, stwierdziłam, że choć jest zupełnie odmienna niż te, które dotychczas, ale ma coś w sobie ;)
ewcia9494 pisze:też oglądałam, a raczej zaczęłam oglądać, nie dało się wytrzymać do końca :/
coś okropnego :?
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Ja właśnie skończyłam czytać "Miasteczko Salem" i przyznam, że bardzo mi się podobała ta książka. Ostatnio wypożyczyłam "Stukostrachy", czytał ktoś może?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Ostatnio wypożyczyłam "Stukostrachy", czytał ktoś może?
czytałam, jak dla mnie taka sobie. Książka dość długa a akcja rozwija się męcząco powoli. Czytałam o wiele lepsze jego książki. Ta była dość mierna
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Cheery pisze:Stukostrachy", czytał ktoś może?
czytałam, moim zdaniem nawet dobra książka, choć King ma o niebo lepsze
niepokorna pisze:Książka dość długa a akcja rozwija się męcząco powoli. Czytałam o wiele lepsze jego książki. Ta była dość mierna
i jak zwykle się z Tobą zgadzam ;)
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja zaczęłam czytać "sklepik z marzeniami" ale w ogóle mnie jakoś nie wciągneło.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ostatnio czytałam także "Mroczną wieżę", część I i II.
Hm, nie spodziewałam się po Kingu tego typu cyklu. Ale wyszło dość ciekawie, moim zdaniem. Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Spotkałam się z wieloma pozytywnym ocenami cyklu 'Mroczna Wieża', ale mnie jakoś nie przekonała. Przeczytałam 1 część i jakoś nie miałam ochoty na kolejną. Może zrobiłam błąd, że nie przeczytałam całego cyklu, ale ta pierwsza książkę jakoś mnie nie wciągnęła.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

niepokorna pisze:Może zrobiłam błąd, że nie przeczytałam całego cyklu, ale ta pierwsza książkę jakoś mnie nie wciągnęła.
Druga jest zdecydowanie bardziej porywająca od pierwszej. W akcję wmiesza się, tak jakby 'współczesność'. Więc Roland już nie tylko tuła się po świecie w poszukiwaniu wieży. Spotyka też ciekawe osoby. Także polecam 2 ; ).
ODPOWIEDZ