pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stephen King

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Joop
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2009-07-12, 22:38

Stephen King

Post autor: Joop »

Stephen King to jeden z najwybitniejszych twórców horrorów w dziejach.Jedne z Jego najbardziej znanych dzieł to np."Zielona Mila","Miasteczko Salem","Podpalaczka","Lśnienie","Skazani na Shawshank",saga "Mroczna Wieża".
Jako wielki fan Stephena,chciałbym się od was Drodzy Forumowicze dowiedzieć,czy słyszeliście kiedyś o tym pisarzu,czy może kiedyś czytaliście jego książkę(i),a jeśli czytaliście czy wam się podobała(y).Tych,którzy jeszcze nie czytali jego książek oczywiście zachęcam do przeczytania któregokolwiek z jego dzieł(na pierwszy raz polecam "Zieloną Milę"{film jest także świetny}).
Załączniki
stephen-king.jpg
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Co prawda, nie słyszałam o tym pisarzu... :roll: ale postaram się jak najszybciej wypożyczyć i przeczytać coś tego autora, skoro mówisz, że warto :)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Re: Stephen King

Post autor: psychiczna »

Joop pisze:Tych,którzy jeszcze nie czytali jego książek oczywiście zachęcam do przeczytania któregokolwiek z jego dzieł(na pierwszy raz polecam "Zieloną Milę"{film jest także świetny}).
Zgadza się. Oglądałam film i jest genialny. Książki nie było mi dane przeczytać w całości, jednak ten styl i język mówią same za siebie.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Bardzo lubię pana Kinga. Pierwsze było To, od tamtej pory mam uraz do klownów. Najbardziej lubię Cmętarz Zwieżąt, choć ostatnio pojawiła się konkurencja w postaci Historii Lisey.
Ogólnie jestem na tak dla jego twórczości.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Szczerze to nigdy o nim nie słyszałam
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Słyszałam, słyszałam, mam nawet jego książki w domu, ale jakoś nigdy nie czytałam. Może się skuszę :)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie wiem jak ktoś mógł nie słyszeć o tym wielkim pisarzu!:P

Uwielbiam "Desperacje", czytał ktoś? Teraz zabieram się do "Zielonej Mili", bo grzechemjest tego nie przeczytać albo nie obejrzeć :D A słyszałam, że film bardzo odbiega od książki...
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Słyszałam i mam zamiar sie dobrać do jego książek . Kogo bym nie znała , każdy go chwali ; )
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Do lektury jego książek zachęciła mnie koleżanka, która jest jego wielką fanką :)
Na pierwszy rzut poszła "Desperacja". Na początku lektury byłam zachwycona. King potrafi stworzyć taką atmosferę, tak budować napięcie i strach, że mimo iż się bardzo bałam, czytałam, bo po prostu nie mogłam się oderwać. W "Desperacji" początek oceniam lepiej sam koniec, gdzie było dużooo fantastyki. Ale książkę i tak oceniam bardzo pozytywnie:)
Dangerous.
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2009-07-19, 20:12
Lokalizacja: Heartbreak hotel.

Post autor: Dangerous. »

Ja z Kingiem pierwszy raz styczność miałam po obejrzeniu właśnie 'Zielonej Mili', film zrobił na mnie piorunujące wrażenie, (tym bardziej że gra w nim moj ulubiony aktor ;d), płakałam strasznie gdy była egzekucja Johna Coffey'ego, miałam ochotę przywalić Percy'emu. Dodam jeszcze, że obdarzyłabym oskarem Sama Rockwella, który IDEALNIE zagrał 'Dzikiego Billa'
Szkoda, że nie zdobył film Oscara , bo zasługiwał.

Troszkę odbiegłam od tematu, ale musze powiedzieć, że King jako pisarz zachwyca mnie przede wszystkim niesamowitymi pomysłami na książki. Ale również stylem pisania. Potrafię czytać jego powieści non stop i ani trochę się nie nudzę.

Pierwszą jego książką, którą przeczytałam była Zielona mila, obecnie czytam ją po raz 5.
Poza tym uwielbiam 'Sklepik z marzeniami' oraz 'Miasteczko Salem'
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Desperacja, Carrie, Miasteczko Salem, Podpalaczka, Cujo, opowiadania, Ruiny, Lśnienie, Regulatorzy...- te tytuły najbardziej mi się podobały. Od jakiegoś czasu mam jakąś "fazę" na Kinga, jest moim ulubionym autorem ;)


Może jeszcze jakiś komentarz?/Niki




taki wystarczy?
Ostatnio zmieniony 2010-02-07, 16:37 przez Destroy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
oitanashii
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-06, 13:18
Lokalizacja: gsl.

Post autor: oitanashii »

Ja swój 'pierwszy raz' z szanownym panem Kingiem miałam czytając "Dolores Claiborne", później obejrzałam i przeczytałam Zieloną Milę i tak sie zaczęło. Teraz uwolnić się od szanownego pana nie mogę.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja właśnie dziś zaczęłam czytać "Skazani na Shawshank". Już od samego początku jest bardzo ciekawie, nie mogłam się oderwać. Czytał ktoś? Ja później mam zamiar obejrzeć film. W tej jednej książce są cztery minipowieści, czy to oznacza, że te cztery "opowiadania" nie łączą się ze sobą w żaden sposób?
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Uwielbiam ..
;)
Teraz czytam "To"

Fanom grozy polecam też Mastertona i Koontza

[ Dodano: 2009-08-17, 23:02 ]
Rose pisze:Ja właśnie dziś zaczęłam czytać "Skazani na Shawshank". Już od samego początku jest bardzo ciekawie, nie mogłam się oderwać. Czytał ktoś? Ja później mam zamiar obejrzeć film. W tej jednej książce są cztery minipowieści, czy to oznacza, że te cztery "opowiadania" nie łączą się ze sobą w żaden sposób?
Tak .
King pisał opowiadania i one są wydawane po kilka sztuk w jednej książce.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Słyszałam, słyszałam :roll: .
Jak dotąd czytałam tylko "Oczy smoka" i "Komórkę". Obie bardzo mi się spodobały. Muszę przyznać, że sposób pisania Kinga niesamowicie wciąga i stwarza klimat. Próbuję dostać się do innych książek jego autorstwa, ciągnie mnie do "Zielonej Mili", ale jak na razie muszę czekać, aż pojawi się w bibliotece.
ODPOWIEDZ