pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Bajki

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Bajki

Post autor: kashmira »

Małe przenoszenie się do przeszłości. Jakie bajki najbardziej lubiliście? Może powracacie do nich czasami?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Jako dziecko byłam zaczytana w baśniach. Najlepszą była "O wilku i siedmiu koźlątkach" :P
Uwielbiałam gdy czytał nam (mi i moim siostrom) to tata, bo świetnie udawał głosy.
Najbardziej jednak lubiłam gdy tata opowiadał Nam bajki, których fabułę sam wymyślał. Miał sentyment do tych bajek, bo opowiadał mu je Jego tata, który zmarł kiedy Tata miał 7 lat. Były to opowieści o krasnoludkach, które mieszkały w piwnicy złej gospodyni i dobrego gospodarza. Krasnoludki miały najróżniejsze przygody, które wiązały się głównie z tym, że zdobywały pożywienie podkradając zapasy gospodyni. W domu mieszkał zły kot, który nie pomagał im w tym zbytnio ;] Uwielbiałam te wieczory^^
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja niektóre bajki to do dzisiaj pamiętam, zawsze przed spaniem tato albo mama czytali mi, a jako, że ja lubiłam bardzo słuchać to zamiast mnie uśpić to przez to nie dawali mi spać xD Najbardziej lubiłam Kota w butach, Kopciuszka i Jasia i Małgosię xD To były czasy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Pamiętam, że uwielbiałam Złotowłosą, żadnej innej bajki nie chciałam słuchać. Codziennie prosiłam mamę, żeby tylko tę bajkę mi czytała xD
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

Ja także byłam zasłuchana w baśniach i bajkach czytanych przez mojego tatę. Uwielbiałam te wieczory, bo wiedziałam że zostanie przy mnie dopóki nie zasnę. Jako że moi rodzice rozwiedli się zaraz po tym jak się urodziłam, rzadko spędzałam takie wieczory z tatą, słuchając czytanych przez niego bajek. Najbardziej lubiłam 'Lampa Alladyna' i 'Piękna i Bestia'.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja jeszcze uwielbiałam "Przygody Sinbada Żeglarza", "Lampa Alladyna" i oczywiście...Pocahontas =) Miała na jej punkcie niezłego fioła. Miałam bluzkę z jej podobizną, puzzle, kalendarz i jeszcze wiele innych gadżetów.
I jak mogłam zapomnieć o "Wiluś - kot czarownicy", tak kochałam tę bajkę, że gdy dostałam kotka nazwałam go Wiluś :)
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

Uwielbiałam Kopciuszka :D
zamiast 'kopciuszek' mówiłam 'kapciuszek' xDD
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

tanczenalace pisze:zamiast 'kopciuszek' mówiłam 'kapciuszek' xDD
Ja też :P Mama mnie zawsze poprawiała :)
'Kopciuszka' także lubiłam :)
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Moja mama sama wymyślała bajki. Taką, którą najczęściej mi opowiadała była bajka o Jęczydupce xD
Czytała mi też zawzięcie Mikołajka.
Jigga
-#
-#
Posty: 115
Rejestracja: 2009-08-26, 00:05
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jigga »

A ja uwielbiałam Smurfy i jak mam okazję to nadal oglądam tę bajkę ;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

"Piękna i bestia" to chyba na pierwszym miejscu. Potem może mała syrenka, śpiąca królewna... Ostatnio powracam, ale tylko dlatego, że czytałam jakieś bajki kuzynce ;p
tanczenalace pisze:zamiast 'kopciuszek' mówiłam 'kapciuszek' xDD
A myślałam, że to tylko ja tak przekręcałam :shock:
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

zawsze lubiłam kopciuszka i piękną i bestię, mała syrenka mnie wkurzała, tak samo jak złotowłosa i czerwony kapturek. Sindbad Żeglarz i Alladyn byli najlepsi :D . a i z wieczorynek nienawidziłam żwirków i muchomorków i krecika i rumcajsa, ale teraz przeżywają u mnie wielki come back, gdyż oglądam wszystkie odcinki z moimi młodszymi braciszkami :mrgreen:
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Chociaz mam 17 lat namietnie ogladam bajki.
Wszystkie Disney'a ale te stare bo te nowe to juz nie to. Krol lew,Pocahontas,Mulan,Mala syrenka to jest to. A jezeli jeszcze dodac sciezki dzwiekowe to zyc nie umierac.
ODPOWIEDZ