pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Odmieniec Philippa Gregory

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Odmieniec Philippa Gregory

Post autor: samba »

Znalazłam ostatnio w sieci bardzo interesującą zapowiedź książki "Odmieniec". Moją uwagę ksiażka zwróciła przede wszystkim ze względu na autorkę. Z pod pióra tej pisarki wyszły "Kochanice króla" rewelacyjna powieść inspirowana historią Anny Boleyn i jej burzliwego związku z Henrykiem VIII. Akcja "Odmieńca" natomiast toczy się w średniowieczu. Opowiada historię córki możnowładcy, która po śmierci ojca zostaje wtrącona do klasztoru. Od tego momentu zaczynają tam się dziać przerażające i dziwne rzeczy. Do akcji musi wkroczyć inkwizycja. Czasy i historia przerażające.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Widziałam konkurs na nexto z ebookami tego tytułu i chcę go mieć. Średniowiecze intrygi - dawno nie czytałam nic w takim klimacie.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Warto przeczytać. Kupiłam w końcu tą książkę i pochłonęłam prawie calą w weekend. W klasztorze dzieją się przerażające rzeczy i mamy ochotą jak najszybciej dowiedzieć się o co chodzi. Książka podbiega trochę pod kryminał z bardzo oryginalny średniowiecznym klimatem.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

To trzeba dopisać do listy zakupów, skoro nie udao sie wygrać.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Odświeżam temat, bo widziałem zapowiedź dwójki - Krucjaty. Tylko teraz już Gregory poszła na całość, bo nie będzie o "nawiedzonym klasztorze" - kto czytał "Odmieńca" ten wie, co tam się stało :), tylko o prawdziwym historycznym wydarzeniu, jakie były dziecięce krucjaty.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

A ja w końcu nie kupiłam Odmieńca, pare innych tytułów mnie zajęlo, a teraz nie wiem czy polować na niego czy już kupić krucjatę :P
Efemeryczna
-#
-#
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-08, 14:38

Post autor: Efemeryczna »

Kurczę, takie historyczne tematy to coś dla mnie. :D Nie znałam wcześniej tych książek, ale z przyjemnością nadrobię. A ta druga część, "Krucjata", kiedy wychodzi dokładnie?
Milena
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2013-12-09, 13:48

Post autor: Milena »

Właśnie wyszła już 5 lutego :) Ja nabyłam już drogą kupna, ale niestety jeszcze stoi i na mnie czeka, bo sesja wprowadziła małe opóźnienie w czytaniu. Ale lada moment się zabieram.
ODPOWIEDZ