pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Książki dla dziewczyn

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Książki dla dziewczyn

Post autor: Elfica »

Czytacie takie książki? Jakie są wasze ulubione? Może coś polecicie tak poza Musierowicz i Anią z Zielonego Wzgórza? :)
Awatar użytkownika
CienSkrzydel
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2012-03-09, 10:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: CienSkrzydel »

Oczywiście, że czytamy książki.
Oczywiście, że polecimy coś ;)

Bardzo cenię sobie Paolo Coelho, warta przeczytania jest książka "Weronika postanawia umrzeć". Polecam również książki z serii "Pisane przez życie"- Najsmutniejsze dziecko.Są to książki oparte na zdarzeniach, które mają miejsce w obecnych czasach.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Ale chyba nie tego rodzaju literatury szuka autorka ;)
Musierewicz jest bardziej przyziemna od Coehlo i bliższa nastoletniemu czytelnikowi.

Fajne są książki dla dziewczyn z serii różowe okulary :)
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Słoneczniki - Halina Snopkiewicz
Obrazek
Awatar użytkownika
CienSkrzydel
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2012-03-09, 10:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: CienSkrzydel »

Polecam książki z wydawnictwa "Pisane przez życie"- Jedna z nich to "Najsmutniejsze dziecko", "Dziecko ulicy ;)
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

Najfajniejszą i najtrafniejszą pozycją z jaką ostatnio się spotkałam to zdecydowanie "Siostry pancerne i pies" - czytałam mojej kuzynce do snu i sama się wciągnęłam ;) Styl jak najbardziej a la Musierowicz no i lepsze od Ani z zielonego wzgórza (ale ostrzegam, że Ani nie lubię więc stąd mój sceptycyzm ;))
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Kołomyja- sprawdziłem te twoją książkę. Dzięki za pomysł na prezent, z recenzji w sieci też jest dobra. :)
Anie z Zielonego wzgórza czytałem, trochę taka "nawiedzona" bohaterka ale sympatyczna. Raczej miło wspominam.
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Sama własnie trafiłam na jedną fajną książkę, a właściwie całą serię. Tzn. koleżanka mi poleciła, to ja polecę Wam. Seria się nazywa Miętowa, a pisze ją Ewa Nowak. Naprawdę wciąga. Teraz czytam "Drzazgę".

Obrazek
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

SERIA MIĘTOWA brzmi uroczo ;) Co to za książka???
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Widziałam ją i zastanawiałam nad zakupem...
Jest o rodzinie, nastolatkach, z opisu:
Samotna matka, stojący biernie z boku ojciec, dwie córki i niesprawiedliwie rozdzielona matczyna miłość sprawiają, że dom rodzinny zamienia się w piekło.
Widzimy cierpienie obu dziewczynek. I choć nienawiść, która je łączy, wydaje się wieczna, autorka bez ckliwych rozwiązań i bez nachalności wskazuje drogę wyjścia z tego błędnego koła.
Powieść stawia przed młodym czytelnikiem wiele pytań: Czy motywy usprawiedliwiają działanie? Na czym, poza zapewnieniem dzieciom opieki, polegają obowiązki rodzicielskie? Czy jest możliwe kochać dzieci jednakowo? Jak rzutuje na nasze życie rodzina, jeśli jedno z dzieci jest faworyzowane?
Główną bohaterką powieści nie jest córka odtrącona, niekochana, ale właśnie odwrotnie. Dzięki temu Drzazga odkrywa przed czytelnikiem zawiłości psychologii - subtelnie sączonej przemocy psychicznej, jakiej doświadcza ulubione dziecko.
I - paradoksalnie - Drzazga to lektura pozytywna, budująca. Ewa Nowak ma tę rzadką umiejętność, że potrafi, pokazując brutalną rzeczywistość, wlać w nią prawdziwy, równie rzeczywisty optymizm.
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Nowak to dla mnie taka współczesna Musierowicz, czasem pisze o rzeczach poważnych, czasem mniej, ale zawsze robi to w taki sposób, że czyta się lekko i przyjemnie. Całą miętową serię polecam, a "Drzazgę" w szczególności. Warto, jak ktoś chce poczytać o dziewczynach takich jak my. :)
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

Musierowicz w nowej odsłonie - to już brzmi dobrze ;) "Drzazgę" sbie sprezentuję jako umilenie weekendu. Chora jestem, nigdzie nie wychodze to przynajmniej sobie lekturą osłodzę
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Mi się Nowak bardziej podoba niż Musierowicz, którą też lubię ale po iluś częściach Jeżycjady docenia się, że już "seria miętowa" to osobne powieści a nie saga z tymi samymi bohaterami:).
Elfica- dla mnie Drzazga jest razem z "Diupą" najzwyżej w całej serii. Nie mogę sie zdecydować:) bo każda na swój sposób wygrywa. "Drzazga" jest bardziej taka psychologiczna.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Polubiłam tą Nowak, czekam na jej kolejne książki :)
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Galaxy a czytałaś cąłą serię? Ja teraz przerabiam część "Ogon kici". To o maturzystce, która poznaje starszego od siebie faceta. Wiadomo z góry, że ten związek nie będzie mógł się udać ale jakoś to trwa. Nie wiem jeszcze jak się skończy ale czyta się dobrze. Potem mam w planach książke "Drugi" - bo już bohaterami są chłopacy, a jednak faceci też chcieliby o sobie poczytać. :)
ODPOWIEDZ