pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Mroczna literatura

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Mroczna literatura

Post autor: Justynian »

Zakładam temat, bo chciałbym przeczytać jakąś książkę gdzie jest tajemnica, groza. Czyli przeciwieństwo wesołej książki o przygodach. Nie mogę niczego takiego znaleźć a jak próbuje to mnie przenosi na strony o wróżkach...
Podzielcie się wiedzą i powiedzcie co w ogóle myślicie o czytaniu takich książek? Miewacie ochotę na coś innego niż zwykle?
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Nabrałam ochoty!
Mam przyjaciółkę, ktróra sie tym jara, podpytam ją :beer: Sądzę, ze coś poleci.
Młodaaa
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2012-10-04, 14:17

Post autor: Młodaaa »

Ja czytam przeważnie tylko to. :)
Oczywiście z tych najbardziej słynnych to nie muszę chyba wspominać o Kingu??? To jest chyba pierwszy autor, którego książki czytając autentycznie się bałam. Niesamowicie buduje napięcie. Oglądam w tv kiedyś Miasteczko Salem czy słynną Misery. Najstraszniejsze jest to, że jego powieści, nawet nie te fantastyczne, są na tyle realistyczne, że samo to jest przerażające. :D
Warto też sięgnąć po klasyki, np. po Psa Baskervillów.
Z nowości to lubię wydawnictwo Czarna Owca. Warto przejrzeć też nowości. :)
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Dokładnie "Czarna Obca" jest dość ciekawym wydawnictwem. Lubię ich czarną serię, szczególnie Camille Läckberg. Teraz natomiast czekam na książkę "Krąg", tego właśnie wydawnictwa. Szwedzki thriller. Mam nadzieję, że będzie co czytać :-)
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Re: Mroczna literatura

Post autor: Kołomyja »

Justynian pisze:Zakładam temat, bo chciałbym przeczytać jakąś książkę gdzie jest tajemnica, groza. Czyli przeciwieństwo wesołej książki o przygodach. Nie mogę niczego takiego znaleźć a jak próbuje to mnie przenosi na strony o wróżkach...
Podzielcie się wiedzą i powiedzcie co w ogóle myślicie o czytaniu takich książek? Miewacie ochotę na coś innego niż zwykle?
Ja głównie czytam autobiografię, lubię ambitną literaturę, ale nie zaprzeczam, że czasem sięgam po coś właśnie w takim guście - przygody z dreszczykiem. To fajny sposób na oderwanie się od rzeczywistości i polecam każdemu - szczególnie tym uprzedzonym (sama kiedyś byłam anty;)) żeby spróbowali zaprzyjaźnić się z tego typu książkami.

wygadany - a co to za książka??
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Edgar Allan Poe. Mistrz. Jeśli zaczynać z powieściami grozy to od niego, bo moim zdaniem jest po prostu najlepszy.
Howard Phillips Lovecraft. Kolejny klasyk.
I - jak ktoś już wspomniał wcześniej - Stephen King też potrafi porządnie wystraszyć.
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

yel. pisze:Edgar Allan Poe. Mistrz. Jeśli zaczynać z powieściami grozy to od niego, bo moim zdaniem jest po prostu najlepszy.
Howard Phillips Lovecraft. Kolejny klasyk.
I - jak ktoś już wspomniał wcześniej - Stephen King też potrafi porządnie wystraszyć.

Fajnie, że wspomniałaś o Lovecrafcie. Dla mnie to mistrz gatunku, mimo że nie jest tak bardzo znany jak inni pisarze grozy. Według mnie blisko mu do pisarzy skandynawskich. Oni również piszą o takiej alienacji jednostki, a ich powieści są bardzo mroczne i tajemnicze. Dlatego własnie lubię książki z tego rejonu Europy.
Wg mnie Lovecraft powinien urodzić się Szwedem :-)
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

wygadany87 - dzięki za olanie mojego pytania....

Howard Phillips Lovecraft-nie słyszałam o tym w ogóle... ale oczywiście Edgar Allan Poe to klasyk.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Ja przeczytałam tylko jedną książkę Kinga, tak mnie przeraziła, że bałam sięgnąć się po następne ;)
Młodaaa
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2012-10-04, 14:17

Post autor: Młodaaa »

Wygadany, to powiedz, o co chodzi z tym Kręgiem.... ?
Nie olewaj nas, my w końcu jak rodzina. :P Z laptopem i forum, jak z książką - do poduszki.

A ja po Poe chyba sięgnę, dzięki Wam. :)
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Oj, nie wiedziałem, że ja taki niezastąpiony jestem, hehe. Sorry!
Krąg to książka, która wyszła kilka dni temu. Szwedzki thriller. Zacząłem właśnie ją czytać i mogę zapewnić, że od początku trzyma w napięciu! Tajemnicze morderstwo już na początku książki nakręca tylko akcję. Nie bedę więcej zdradzał, ale jest tajemniczo oraz z elementami fantasy. I świetnie, że to dopiero pierwsza część, więc można mieć apetyt na więcej!
Młodaaa
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2012-10-04, 14:17

Post autor: Młodaaa »

Przez nowego Bonda mam ochotę na kryminały. To co napisałeś, brzmi zachęcająco. :) A powiedz, jakie to są elementy fantasy? Jacyś magowie, smoki, czarne dziury czy wampiry...?
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Fantasy jest mnóstwo w tej książce, ale to raczej nie w stylu Bonda :-)
Ogólnie główne bohaterki odkrywają w sobie zdolności paranormalne, mają prorocze sny. Dodatkowo w ich miasteczku pojawia się tajemnicza postać. Wszystko obwiane jest tajemnicą, której oczywiście nie będę zdradzał :-)
Młodaaa
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2012-10-04, 14:17

Post autor: Młodaaa »

Nawet się nie spodziewałam, że to będzie a la Bond. :) Ale i dobrze, bo Bond jest tylko jeden. :P Haha, taki tajemniczy jesteś, że ciekawi mnie to jeszcze bardziej. :D Też zawsze chciałam mieć zdolności czarodziejskie czy paranormalne. :D Mogłabym robić wiele rożnych rzeczy!
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Ja nie chcę po prostu, by mnie osoby później nie nawyzywały, że opowiedziałem tutaj fabułę książki, hehe :-) Szczególnie jeżeli chodzi o thrillery powinno to pozostać tajemnicą dla czytającego.
ODPOWIEDZ