pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Cornelia Funke

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Cornelia Funke

Post autor: Justynian »

Powiem wprost, znacie taką babkę?:) Napisała już kilkadziesiąt książek i chyba dopiero jej sława dochodzi do naszego kraju. Miałem okazję czytać Reckless- kamienne ciało. I wiem, że jest też coś takiego jak "atramentowa seria". Mały apel, jeżeli czytaliście coś to dajcie znać.

U Funke spodobała mi się jedna rzecz. Zna się na starych baśniach, takim folklorze. Coś co widać też u Sapkowskiego. Dużo jest fantastyki która nie mają takich inspiracji i wyglądają jak opisy z nowych gier RPG.Np w Reckless oprócz jednorożców, smoków, są też goyle (to akurat chyba jej auorski pomysł na ludzi z kamienia) nimfy- przedstawiane trochę w mitologiczny sposób (bardzo potężne). Są też słowiańskie wiedźmy, karły. Fajna jest postać dziewczyny co się potrafi zmieniać w lisa.:)
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Nie kojarzę tej autorki. W ogóle nie kojarzę bym czytała coś niemieckiego poza kanonem szkolnym... Może czas spróbować?...
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Poznaj, ja jakiś czas temu czytałam Atramentową, bardzo fajny styl, jak ktoś lubi takie fantastyczne i baśniowe klimaty to mu się na pewno spodoba.

Reckless to coś nowszego niż Atramentowa, ale już parę osób mi ją polecało.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Elfica, nie wiem czy Recklees jest taki nowy. Na pewno nie jest stary bo kupiłem go w księgarni. Wiesz, że z atramentowej serii (pierwszej części) zrobili film? To było dawno temu:)
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

O kurcze, to aż tak jestem do tyłu, że nie wiem o filmie? Muszę to nadrobić.
Awatar użytkownika
wikaG
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-04-04, 21:10

Post autor: wikaG »

Bardzo mi sie podobal "Reckless" - nie jest wcale stary :))) W polsce wydany był w tym roku chyba jakos na poczatku. W przyszłym ma byc kolejna cześć, bardzo chce przeczytac :))
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Dzięki Kochani - dzięki wam przeczytałam i to była świetna przygoda. Moze sięgnę tez po atramentową serię, bo przypadał mi do gustu Pani Funke ;)
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

17 kwietnia będzie kolejny reckless:) czekam i chyba z klimatu mrocznej baśni mogą pójść w coś dalej, bo w zajawce była mowa np, o dżinach.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Ma fajny styl, a pomysł na dwa światy rzeczywisty i po stronie lustra ciekawy. Książka bardzo wciąga, ciesze się autorka napisała druga część, mam nadzieje że nie straciła na uroku.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Na uroku raczej nie ale zyskała jeszcze na objętości:P Prawie dwa razy grubsza jest cześć. Jak skończę, to jakoś ją ocenię. :)
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Akurat przy tej książce mnie to nie zniechęca :) czułam niedosyt po pierwszej części więc fajnie że 2 jest dłuższa. Przeczytałam gdzieś że Funke jest nazywana niemiecką Rowling, chyba coś w tym jest ;)
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

samba- chodzi o to, że jak tak rozpoznawalna w Niemczech. U nas też już parę jej książek się pokazało, ale atramentowa trylogia no i reckless, to takie sławniejsze dzieła.
Majówka z "Nieustraszonym" była spoko. Co prawda czytałem wtedy, kiedy było zimno na dworze ale zdążyłem całą doczytać. Trzyma poziom pierwszej części ale dzieje się więcej stąd więcej stron. Nie oszczędza autorka głównego bohatera :D
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Owszem znam ją i pamiętam, że gdy byłam młodsza, to strasznie byłam zafascynowana jej "Atramentową serią".
ODPOWIEDZ