pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Książki P. Coelho

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Książki P. Coelho

Post autor: fajnyfranek »

cześć.
czy ktoś z was interesuje się twórczością w/w autora? jeśli tak, to jaka książka spodobała się wam najbardziej, a która do gustu nie przypadła? ;]
czekam na opinie^^
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Żadna z książek tego Pana mi do gustu nie przypadła. Nie lubię jego stylu pisania i tego że pisze jak dla idiotów wyolbrzymiając coś czego nawet się nie powinno. Ogólnie nie trafia to do mnie. Denerwuje mnie wręcz. Jest cos w jego książkach co mnie lekko odrzuca.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jedyną książkę, którą przeczytałam to Alchemik, nie zachwycił mnie, interesująca książka, ale jego poezja po prostu nie przemawia do mnie. Podobnego zdania jestem jak Bu., ma coś w swojej poezji co mnie z lekka odrzuca. Ograniczam się do jego złotych myśli, niektóre są bardzo dobre ;)
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Bu. pisze:tego że pisze jak dla idiotów
dziękuję ;d
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Dla mnie Coelho to taki trochę filozof dla tłumu, nie uwłaczając :P Czytałem 2 książki, przy każdej chciało mi się śmiać. Nie przepadam. Oczywiście nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś bóg wie jakiego elokwentnego inteligenta, ale po prostu nie lubię ;)
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

fajnyfranek pisze:dziękuję ;d
nie wiem za co, więc nie ma za co :P

Ja przeczytałam: Alchemika, Na brzegu rzeki Piedry usiadłem i płakałem, Weronika postanawia umrzec, Brida. Oczywiście nie czytłam tgo dlatego że mi się podobało, ale miałam nadzieję że w końcu zmienię zdanie na jego temat. Ale nie zmieniłam:) Wręcz mi się pogorszyło. Moim zdaniem Coelho pisze do ludzi którzy "nie potrafią czytać".

Ale oczywiście zawsze jest moda na to co jest do du*y tak więc wiele moich rówieśniczek i nie tylko wzdycha za jego książkami, jakby było za czym.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Bo jest za czym ;]
Jeśli komuś przypadnie do gustu, od początku, to czyta dalej. Jeżeli nie spodoba się jedna książka, to nawet nie ma sensu dalej czytać ;)
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Ja mam niestety taką trudną cechę, że zawsze kończe książki, nawet jak są bez sensu :P
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Hmm. Chyba 11 minut najlepsza ;P
Chociaz równiez "na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałłam" :P
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Hmm... nie mogę do końca wypowiedzieć się na ten temat, bo książki tego autora czytałam tylko urywkami. Spotkałam się tylko z paroma fragmentami i na pewno nie mogę jednoznacznie wypowiedzieć się na temat jego książek. Bo co innego przeczytać wybrane fragmenty, a co innego przeczytać całą książkę w całości. Co prawda znajomi zazwyczaj go zachwalają. Póki co dla mnie jest na razie obojętny... Ale jestem w trakcie czytania Alchemika. Zobaczę czy przypadnie mi do gustu :)
Rogik
-#
-#
Posty: 123
Rejestracja: 2009-02-15, 08:34

Post autor: Rogik »

Chętnie bym coś przeczytał z jego książek, bo dużo osób go chwali i poleca ;) Ale moja lista książek do przeczytania :D tak dla siebie już i tak powoduje deficyt czasu :D A jeszcze szkoła ;) We ferie nadrobię zaległości :] Albo jak się rozchoruję ;) Wtedy tylko śpię i czytam na przemian :D:D A jaki tytuł polecasz na początek? Żeby mnie zachęcił do dalszego czytania? Dobry wstęp?
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

hmm.. ;p
"być jak płynąca rzeka" - coś w stylu myśli zebrane. to wg. mnie ;) chociaż zależy od tego kto co lubi, nie ma jakiejś określonej kolejności czytania ;)
Awatar użytkownika
Insomnia
-#
-#
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-21, 19:34
Lokalizacja: sama nie wiem.

Post autor: Insomnia »

Przeczytałam prawie wszystkie. :P Pierwsza była 'Brida', chciałam ją przeczytać,bo swego czasu była dość popularna, wszyscy zachwycali się Coelhem. Książka mnie zdeczka zawiodła. :> Później zaczęłam czytać kolejną, chyba 'Zahir', to podbudowało moje zdanie o Coelhu, książka strasznie mi się spodobała, później sięgnęłam po '11 minut', historia mnie zawiodła, właściwie ciągle było o seksie, koniec był z [nie]zaskakującym happy endem, śmierdziało mi Preety Woman. :P Później sięgnęłam po 'Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam', która strasznie mi się podobała. Alhemik właściwie też nie był najgorszy. Nie każdy lubi tego typu opowieści alegoryczne, mnie one odpowiadają. ;)
Awatar użytkownika
Justinkowa
-#
-#
Posty: 76
Rejestracja: 2009-02-27, 20:25
Lokalizacja: .. z marzeń

Post autor: Justinkowa »

Ja przeczytałam wszystkie jego książki. Bardzo podoba mi się styl jego pisania. Pierwszą książką była ''Nad brzegiem rzeki Piedry.." ciekawa opowieść ale najbardziej podoba mi się "Jedenaście minut" i "Brida".
NaćpanaSłońcem.
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2009-05-21, 20:19

Post autor: NaćpanaSłońcem. »

Czytałam kila,najbardzije utkwiły mi w pamięci 'Weronika postanaiwa umrzeć' i 'Ćpun'.
ODPOWIEDZ