pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Książki P. Coelho

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Pierwszą książką Paula Coelho jaką przeczytałam było "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" i gdzieś mam zeszyt z wypisanymi sentencjami z Jego książek. Bo są one nimi przepełnione. 'Alchemika" nie skończyłam czytać..."Weronika postanawia umrzeć"- piękna książka. I znaczniej bardziej wolę czytać książki tego autora na zasadzie: biorę książkę, otwieram na jakieś stronie i czytam. Bo najpiękniejsze są te piękne myśli. Wspaniale wszystko ubiera w słowa.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Czytałam "Weronika postanawia umrzeć", "Pielgrzym" i "Czarownica z Portobello". Pierwsza książka nawet mi się spodobała, więc sięgnęłam po kolejne. Niestety spotkało mnie rozczarowanie, bo "Czarownica..." kompletnie nie przypadła mi do gustu. "Pielgrzym" także nie.
Coelho... On chyba po prostu nie jest dla mnie. Nie potępiam, nie chwalę... Na razie nie bardzo wiem co o nim myśleć.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Bardzo fajne książki ;)
Pełno w nich sentencji i przekazały mi wiele mądrych rzeczy.
Awatar użytkownika
destrukcyjna
-#
-#
Posty: 178
Rejestracja: 2009-08-20, 12:45

Post autor: destrukcyjna »

a wg mnie to ciągłe powtarzanie swoich mądrości życiowych. w książkach niewiele jest fabuły, czyta się to ciężko.
kiedyś lubiłam, teraz mam raczej negatywny stosunek do książek pana Coelho
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Pałlo Koejlo to grafoman, który najbanalniejsze myśli ubiera w piękne słowa i sprzedaje jakoś coś odkrywczego. Jestem na nie dla jego twórczości.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Ja przeczytałam kilka książek. Kiedyś miałam swoją ulubioną, ale niestety nie pamiętam już która to była :P. Jak na razie nie czytałam jeszcze nowej, może kiedyś przeczytam. Jakoś nie chce mi się już wracać do tego autora, czytam teraz inne książki :P
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

yel. pisze:Pałlo Koejlo to grafoman, który najbanalniejsze myśli ubiera w piękne słowa i sprzedaje jakoś coś odkrywczego.
To fakt. Banalne myśli ubiera w piękne słowa.
Ale ja uważam, że to jest swego rodzaju talent.
Podoba mi się jego twórczość.
Przeczytałam co prawda jedynie "Weronika postanawia umrzeć", ale polubiłam jego styl.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Ostatnio z nudów sięgnęłam po Bridę. Znajomi pytali, co czytam, bo praktycznie każdą stronę witałam wybuchem śmiechu. Naprawdę, osłabia mnie 'odkrywcze' stwierdzenie, że jakoby dusze się dzielą, a całe życie szukamy Drugiej Połowy, a jak już znajdziemy to właśnie to nazywamy Miłością.
Nie potrafię się przemóc, żeby go polubić.
Awatar użytkownika
klajka95
-#
-#
Posty: 190
Rejestracja: 2009-08-25, 23:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: klajka95 »

przepiękne są jego ksiązki :) ja czytałam "nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam" oraz "Alchemika" - przeczytałam te ksiązki z nudów, bo mam jej w domu i nie sądziłam, że mnie tak zainteresują... no świetne. innych nie miałam jeszcze okazji przeczytac, polecicie jakiś tytuł ??chetnie lizne cos jeszcze tego autora ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Yel., pjona.

Czytałam ostatnio Alchemika, zamiast snuć rozważania, śmiałam się do książki. Mam wrażenie, że Coelho ma swoich czytelników za idiotów, oczywiście nie urażając nikogo. Ale może mam mylne wrażenie, przeczytałam tylko jedną książkę. Chociaż takie ubieranie w slowa nie jest łatwe, jak już wspomniała Bells.
Awatar użytkownika
klajka95
-#
-#
Posty: 190
Rejestracja: 2009-08-25, 23:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: klajka95 »

mówcie co chcecie, ale mnie się podoba jego styl, jego ksiązki i to, w jaki sposób "ubiera" banalne myśli - jak to ujęła Bells.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

I jeszcze coś, cytat z Piekary, który doskonale oddaje moje zdanie o Koejlo.
Może powinienem napisać scenariusz w takim właśnie stylu. Pełen wyświechtanych banałów, pozornie odkrywczych myśli oraz ociekający patosem. Zupełnie jak pan Paulo Coelho. "Jej uważne spojrzenie zanurzyło się w głębi jego duszy i odkryła coś, co pozostawało pod pancerzem, który zbudował wokół swych uczuć oraz emocji. Zobaczyła prawdziwego Aleksa, bezbronnego siłą i silnego bezbronnością. A kiedy już ujrzała to wszystko, jej źrenice rozbłysły". No i właśnie coś w ten deseń...
Każdy pisarz potrafi pisać z takim 'patosem', jak Koejlo, więc... Może to i talent, może to po prostu niemoc stworzenia czegoś wartościowego bez używania wielkich słów.
Awatar użytkownika
Zua.
-#
-#
Posty: 239
Rejestracja: 2009-10-30, 11:32

Post autor: Zua. »

Ja przeczytałam jedynie 'Demon i Panna Prym' takie tam czytadło na jeden raz.
Książki Coelho pochłania się jednego dnia, a ja takich nie lubię.
Poza tym są banalne.
Zgadzam się w 100% z yel.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

Jedynie 11 minut przeczytałam. Podobała mi się. Ogólnie fajnie się czytało.
Awatar użytkownika
aniat151
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2010-01-29, 16:28

Post autor: aniat151 »

11 minut nie zniosłam. Próbowałam dwa razy i w połowie się poddawałam. Ale za to "Na brzegu.." ;p przeczytałam, w aucie na trasie Ustka - Poznań i interesował mnie tylko jeden wątek, miłości. Religijny mnie odpychał, trącał katolickim fanatyzmem.
No i "Alchemik", to takie nawet było. Szybko się przeczytało, na dwa dni nawet nabawiłam się nierealnych marzeń. Lubię takie odurzające na moment książki.
ODPOWIEDZ