pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Książki P. Coelho

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Przeczytałam jedną jego książkę, jak na razie "Weronika postanawia umrzeć" niesamowita .
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

lubię jego książki, czytam je z ołówkiem w ręku i zaznaczam cytaty, które mi się podobały :)
Jak dotąd przeczytałam:
-'Weronika postanawia umrzeć' - bardzo fajna, wydaje mi się, że powstał film na podstawie tej książki i o dziwo tez mi się podobał ( zazwyczaj ekranizacje książek, które czytałam nie przypadają mi do gustu)
-'Alchemik' - trudno było, ale jakoś przebrnęłam, akurat ta książka chyba była trochę za ciężka dla mnie
-'11 minut' - całkiem niezła, ale nie nadzwyczajna
-'Zahir' - szczerze mówiąc niezbyt mi utkwiła w pamięci, bo teraz nawet nie mogę sobie przypomnieć o czym była
-'na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam' - piękna i ją najbardziej lubię :)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:'Alchemik' - trudno było, ale jakoś przebrnęłam, akurat ta książka chyba była trochę za ciężka dla mnie
Poddałam się - nie doczytałam.
Może sięgnę do niej znów, bo od czasu gdy pierwszy raz po nią sięgnęłam minęło trochę czasu.
Właśnie mam zamiar wziąć się za "Piątą górę".
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Rose pisze:Właśnie mam zamiar wziąć się za "Piątą górę".
czytałam i też nie była za łatwa do przebrnięcia

Ale tak jak mówisz, może teraz wrócę do obu tych książek, bo od czasu kiedy próbowałam je jakoś konstruktywnie zrozumieć już trochę minęło, może teraz będzie łatwiej, do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

Jak na razie przeczytałam tylko 2 jego książki: 11 minut i Weronika postanawia umrzeć. Może i fabuła całkiem ciekawa, ale coś mi się zaczęło nie podobać w jego stylu.
11 minut bardziej mi się podobała.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Czytalam jego chyba z 3ksiazki i nie dotrwalam do konca z jednego prostego powodu ,ze jest on monotonny.
Ksiazki moze i sa dobre ale w kazdej praktycznie pisze o tym samym,przekazuje te same hm jakby to ujac ''wartosci''?
Ogolnie czlowiek jakos mnie nie poruszyl ani nie ciagnie mnie do jego ksiazek.
Awatar użytkownika
klajka95
-#
-#
Posty: 190
Rejestracja: 2009-08-25, 23:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: klajka95 »

aktualizuję swoją dawną wypowiedź:

przeczytałam już:

"Alchemika"
"Nad brzegiem..."
"Brida"
"Czarownica z Portobello"
i jestem w trakcie "Weronika postanwia umrzeć"

Wszystkie książki są świetne. Uwielbiam czytać Paula i nie zaprzestanę, póki nie doczytam do ostatniej deski wszystkich jego książek :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

klajka95 pisze:Wszystkie książki są świetne. Uwielbiam czytać Paula i nie zaprzestanę, póki nie doczytam do ostatniej deski wszystkich jego książek :)
Niektóre jego książki są wyjątkowo trudne - i do zrozumienia i do przebrnięcia. W moim przypadku był to "Alchemik" i "Piąta góra"
Od pewnego czasu nie ciągnie mnie do jego książek. To co napisała marionetkowa jest po części prawdą, oczywiście nie co do wszystkich książek, ale niektóre powielają przekaz i myśli autora.
Kijowata
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-03-20, 22:30
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Kijowata »

Powiem szczerze, że bardzo podoba mi się sposób w jakim pisze Coelho. Książki są naprawdę wciągające, zawierają wiele trafnych myśli. Czasami zapisuję sobie cytaty, bo są po prostu świetne! : )
Jak na razie czytałam "Piątą górę", "Czarownica z Portobello". Zamierzam przeczytać "Alchemika" i "Weronika postanawia umrzeć".
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Kijowata pisze:Jak na razie czytałam "Piątą górę"
i jak Ci idzie? Przebrnęłaś przez nią?
Kijowata
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-03-20, 22:30
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Kijowata »

niepokorna pisze:
Kijowata pisze:Jak na razie czytałam "Piątą górę"
i jak Ci idzie? Przebrnęłaś przez nią?
Może nie jest ona aż tak bardzo świetna jak inne książki Coelha, ale podobała mi się. Naprawdę. Dużo w niej o Bogu.. :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Z tego co na tym forum widzę większość jego książek czytają ludzie w wieku 15-17 lat. Ja również przeczytałam większość jego twórczości, gdy byłam w tym wieku.
I tak teraz myślę, że to było trochę bez sensu. Większość problemów przez niego poruszanych, nie zrozumieją tak jak powinni, ludzie w tym wieku. Nie przebrnęłam przez jego 2 książki - wtedy uważałam, że się nie dało, teraz myślę, że po prostu jeszcze do nich w pełni nie dojrzałam.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Przeczytałam kilka jego książek. Teraz czytam Pielgrzyma, który szczerze mówiąc nie zachwyca liczyłam na coś lepszego. Za to bardzo lubię jego cytaty.
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

Zdecydowanie "weronika postanawia umrzeć ", " jedenaście minut" ,
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Ujdą, ale tak szczerze to żadnej jego książki nie doczytałam do końca. W połowie zaczynała już nudzić... i zakończenie było dość przewidywalne.
ODPOWIEDZ