pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lektury

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Lektury

Post autor: maadzia13 »

Czytacie wszystkie szkolne lektury? Czy 'lecicie' na opracowaniach? :P Jaką lekturę uważacie za najlepszą? Czy są takie lektury do których wracacie? A może uważacie którąś za kompletnie niepotrzebną w spisie lektur? :roll:
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Teraz am kryzys, ponieważ lektury, które muszę czytać są dla mnie tragiczne :/ Potop, Dziady...coś strasznego. Kocham książki, ale ten typ literatury jest dla mnie nie do przejścia, dlatego lecę na streszczeniach. Za najlepszą lekturę uważam Mistrza i Małgorzatę, którą co prawda przerabiać będę za rok, ale już czytałem i to nie raz ;)
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Czytam, bo lubię, poza tym lubię się uczyć nowych rzeczy i dowiadywać - samo streszczenie tylu rzeczy nie zapewni..
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Czytam każdą. Nigdy nie wiadomo co się na maturze trafi:) Ale zazwyczaj po przeczytaniu(czasem jak lektura jest nie po naszemu tak jak np. Makbet to przed) no i tak czytam opracwania. Po to żeby lepiej zrozumieć. Ulubionych nie mam i nigdy do nich nie wracam:)
Nocturn pisze:Mistrza i Małgorzatę
czytałam z własnej chęci (najpierw nie wiedziałam że to jest lektura) i nie podobało mi się, niezbyt zrozumiałam o co w tym chodzi. Ale ponoć do tej ksiązki trzeba dojrzeć. Więc gdy będę muziała ją przeczytać jako lekturę, to może mi się zdanie zmieni:)
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Hmm, taki mój los, ze czytam wszystkie lektury, a ich na :roll: pewno dużo... Ulubiona jak na razie to Ulana i Katedra Marii Panny w Paryżu :lol:
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Czytam wszystkie całe, bo streszczenie to nie to ;) Jedyna książka, jakiej nie przeczytałam to Krzyżacy ;P
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Niki pisze:Czytam wszystkie całe, bo streszczenie to nie to Jedyna książka, jakiej nie przeczytałam to Krzyżacy ;P
nie masz czego żałować, zapewniam Cię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Wiem, przeczytałam ją już, gdy skończyliśmy omawiać :D
No, ale trzymajmy się tematu ;P
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

lista lektur, moim zdaniem, powinna ulec zmianie- to co kiedyś czytało sie z wypiekami na twarzy nie oznacza że współcześnie jest interesujące, pare pozycji na pewno powinno ulec zmianie... Wiele jest ksiązek, które eksponują wartości, czasami nauczyciel powinien zaproponować uczniom wybór lektury, która ich zdaniem jest godna uwagi...
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Fusa_20 pisze:lista lektur, moim zdaniem, powinna ulec zmianie- to co kiedyś czytało sie z wypiekami na twarzy nie oznacza że współcześnie jest interesujące, pare pozycji na pewno powinno ulec zmianie... Wiele jest ksiązek, które eksponują wartości, czasami nauczyciel powinien zaproponować uczniom wybór lektury, która ich zdaniem jest godna uwagi...
wlasnie.. Ale to robia dorosli, ktorych ich zdaniem ksiazki sa ciekawe dla mlodziezy... ale to sa tylko ich domysly, przypuszczenia i ich gust :roll: ale wytlumacz to im i zeby jeszcze cos z tym zrobili... :/
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Chyba musi minąć wiele lat aby lektury stały się ciekawym spoędzaniem czasu przez dzieciaki;0) Ale świat idzie na przód i większość ludzi woli posiedzieć na interecie niż czytać, szczególnie dzieci są na to narażone, komputer=nałóg, także należy dostosować lektury do dzisiejszych wymagań kulturowych...
Jest tyle streszczen, że raczej każdy chętnie sięga po opracowanie niż po ksiażkę... Pomoc? nie zawsze, czasami niedźwiedzia przysługa...
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Lalka, Potop, Nad Niemnem i Chłopi to lektury które na wstępie zakończyłam czytać, szczególnie Lalka.. te przemyślenia Wokulskiego masakra.
Ogólnie lektury lubiłam czytać, szczególnie literaturę międzywojenna ;) Najlepsze.. "Zbrodnia i kara" "Inny świat" "Dżuma" "Tango" mnie rozśmieszyło i wiele innych ;) chociaż powinno być trochę więcej fantastyki w spisie obowiązkowych lektur.
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja czytam, tylko te lektury, które mnie interesują a oceniam to przeważnie po 5 rozdziałach książki xD W tym roku jak na razie przerabialiśmy tylko Króla Edypa i przeczytałam tą książkę, ale już Hamleta podziękowałam xD Najlepsze były lektury w podstawówce, min. Ten obcy, Mała księżniczka. Chciałabym, żeby było więcej lektur fantastycznych xD
marchewa0007
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2009-06-04, 22:47

Post autor: marchewa0007 »

Lektury obowiązkowe już za mną.. ale nie powiem aby czytanie ich było tragedią:) Większość lektur szczerze mi się podobała, może dlatego że po prostu lubię czytać.
Natomiast straszną katorgą było dla mnie czytanie lektur z okresu romantyzmu chyba... Kordian, Konrad Walenrod i tym podobne:)
Kleopatra
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-04, 16:22
Lokalizacja: Niederschlesien

Post autor: Kleopatra »

W podstawowce czytalam wszystkie książki, w gimnazjum prawie wszystkie , taki mol ksiazkowy byl z emnie :P w liceum bazowalam tylko na opracowaniach , jedynie w calosci przeczytalam " Medaliony, Zdążyc przed Panem Bogiem " bo byly potrzebne do mojej prezentacjii . Ciekawa byla książka " Ludzie bezdomni" musze przeczytac w ramach zadośćuczynienia :P
ODPOWIEDZ