pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lektury

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
akiram
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-07-05, 16:28

Post autor: akiram »

Staram się czytać wszystkie lektury, jak na razie mi się udaje... Chociaż - nie mogłam przebrnšć przez "Pana Tadeusza", jak dla mnie jest straszny. Ogólnie nie lubię czytać ksišżek pisanych wierszem. :/ Jeœli już jestem przy lekturach, które mi się nie podobały, to muszę jeszcze wspomnieć o "Dziejach Tristana i Izoldy" - taak, eliksir miłoœci, cóż za romantyczna opowieœć... Poza tym jeszcze "Stary człowiek i morze" - jak znalazł się na tym morzu, to miałam wrażenie, że cišgle czytam to samo.
Ok, ale sš lektury, które mi się podobały. Przede wszystkim "Lalka". No i oczywiœcie "Zbrodnia i kara".
A z takich lektur z czasów mojej młodoœci, to jeszcze strasznie mi się podobało "O psie, który jeŸdził kolejš" :D
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Staram sie czytać, ale gdy dochodzę do polowy i wiem ze nic z niej nie rozumiem to sięgam po streszczanie. Tak wiem banalny sposób, ale lektura powinna mnie zainteresować i widzieć jej sens, nie tylko po to by nazywała się "przeczytana"
Awatar użytkownika
ka_ma
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2011-05-27, 16:26

Post autor: ka_ma »

ja raczej czytam wszystkie lektury, jak na razie moje ulubione to: Balladyna, Antygona, Skąpiec, Romeo i Julia, Kamienie na Szaniec. Nie lubię książek Sienkiewicza , tylko Quo Vadis jest jak dla mnie ok. Nie podoba mi się tez "Pan Tadeusz"- ogólnie Mickiewicza też nie bardzo lubię, no ale.. Nie wiem jak będzie w liceum , ale zamierzam czytać dalej ; )
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W liceum czytam wszystkie i mam nadzieję, że tak zostanie. Nie chcę sobie później pluć w brodę na maturze.
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Post autor: małapaskuda. »

Jak na razie to czytam wszystkie lektury, ale nie mam jakiś ulubionych :)
Awatar użytkownika
DI
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-06-24, 17:25

Post autor: DI »

Czytam bynajmniej się staram :P Wszystko zależy od tego czy mnie zaciekawi. Nie lubię Lalki Bolesława Prusa jak miałam ją czytać to byłam chora ;>
Nieosiagalna
-#
-#
Posty: 72
Rejestracja: 2009-03-17, 17:48

Post autor: Nieosiagalna »

To zależy od tego czy mnie książka zainteresuje czy nie ... Jeśli nie mam ochoty danej książki czytać "od deski do deski" to sięgam po streszczenia :) Mnie zainteresowała "Lalka" B.Prusa :)
Awatar użytkownika
sensi
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-04, 21:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: sensi »

Rzadko kiedy czytam lektury. Może to dlatego, ze do ich czytania jestem przez kogoś zmuszona i mam ograniczony czas, do kiedy mogę daną lekturę czytać.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Lubię czytać książki, dlatego czytam także lektury. "Krzyżaków" jedynie nie udało mi się przeczytać, ale zamierzam do nich powrócić kiedyś. Myślę, że warto czytać książki. Wzbogacają naszą wiedzę, słownictwo, rozwijają wyobraźnię. Czasem warto się przełamać.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Lubię czytać książki, ale jak nie jestem do tego zmuszana. Dlatego też nie czytam lektur, a powinnam.
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

A ja właśnie "Krzyżaków" przeczytałem wiele razy i mi się podobało.
Innymi lekturami, które mi się spodobały są "Chłopcy z placu broni", "Ten obcy", "Zbrodnia i kara" (w tej książce jestem zakochany), "Antygona", "Król Edyp", "Mały książę".
Przeczytałem w sumie wszystkie oprócz "Pana Tadeusza" :roll:.
ODPOWIEDZ