pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Najcenniejsza książka

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Najcenniejsza książka

Post autor: selene »

Czy w Waszej domowej biblioteczce macie książkę, której wartość jest dla Was po prostu nieoceniona? Której nie zamienilibyście na żadne inne, nowe wydanie? Z którą dzielą Was ogromne emocje i wspomnienia? A może nie przywiązujecie się do książki jako przedmiotu i po prostu w razie utraty - kupilibyście nową, taką samą?

Przypuśćmy, że w Waszym domu wybucha pożar. Możecie uratować tylko jedno dzieło. Które wybierzecie?
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

selene pisze:Przypuśćmy, że w Waszym domu wybucha pożar. Możecie uratować tylko jedno dzieło. Które wybierzecie?
chyba tomik Poświatowskiej. Dostałam go na urodziny, i jakoś mi się spodobał. No i jeszcze ten cenny podpis mojej śp. babci w środku. ;)
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Upchałabym co najmniej 5 książek, ale... w pierwszej kolejności spakowałabym Cień Wiatru. Jakoś... ta powieść mnie ujęła swoim klimatem i takim "oderwaniem" od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Najcenniejsza książka, którą mam pochodzi z 1911 roku. I chyba za ten wiek ją pokochałam. Bo to jest coś, znaleźć w swoim domu 100letnią rzecz. Za każdym razem, gdy biorę ją do ręki czuję historię. Każda kartka... Niesamowite uczucie. A jest to Wesoły Deklamator zawierający żartobliwe, śmieszne i przyjemne wiersze dla zabawy kółek towarzyskich a szczególnie dla młodzieży płci obojga.
Każdą inną książkę mogę kupić. Tej chyba nic mi nie zastąpi.
Z pewnością nie tego uczucia, które pojawiło się przy odczytaniu daty ;p.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Przypuśćmy, że w Waszym domu wybucha pożar. Możecie uratować tylko jedno dzieło. Które wybierzecie?
Jeśli naprawdę musiałoby być to tylko jedno dzieło, było by to "Spotkamy się pod drzewem ombu" Santy Montefiore. Książka, która kiedyś należała do mojej kuzynki, a którą za wszystkie skarby świata chciałam dostać na urodziny, ale okazało się, że jest już niedostępna w księgarniach itd. więc rodzice odkupili od kuzynki :) Czytałam wielokrotnie. Ale emocji, które się z tym wiążą nie w sposób opisać. Dla mnie arcydzieło.

P.S. Ale gdyby jeszcze 'jedna' pozycja byłaby dozwolona to byłaby to saga o Ani z Zielonego Wzgórza. Zdecydowanie.
luke000
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2011-10-12, 19:31

Post autor: luke000 »

nie mam takiej książki wszystkie które mam są po prostu dobre ale nie umiał bym wybrać
ODPOWIEDZ