pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ania z Zielonego Wzgórza

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Inna
-#
-#
Posty: 98
Rejestracja: 2010-09-29, 20:34
Lokalizacja: z Ponderosy

Ania z Zielonego Wzgórza

Post autor: Inna »

Co myślicie o cyklu powieściowym Lucy Maud Montogomery ?
Czy to powieśc tylko dla dziewczynek czy chłopcy również mogą pokochac świat Ani ?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Moja ulubiona książka i nią już pozostanie. Pierwsza książka, którą obdarzyłam tak wielkim uczuciem, jakkolwiek to brzmi. Dostałam kiedyś od mamy i tak się wczytałam, że kolejno kupowała mi kolejne części. 'Rilla ze Złotego Brzegu" - tą część uważam za najlepszą.
Inna pisze:Czy to powieśc tylko dla dziewczynek czy chłopcy również mogą pokochac świat Ani ?
Szczerze powiedziawszy nie znam chłopca, który przeczytałby tę książkę w całości z zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Uwielbiam. W szkole mieliśmy do przeczytania tylko jedną część, ale tak mnie zaciekawiła, że aż poszłam sobie wypożyczyć resztę i doczytałam wszystkie przygody Ani. Lekka i przyjemna książka. :)
Awatar użytkownika
Tienne_ami
-#
-#
Posty: 135
Rejestracja: 2011-01-15, 19:58

Post autor: Tienne_ami »

A ja tego nie przeczytałam... :oops:
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Tienne_ami pisze:A ja tego nie przeczytałam...
toż to wstyd! nie przeczytać Ani? hańba! :lol:
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

łojeeeezu, jak mnie ta książka denerwowała. Ciągle to blablabla na temat wyobraźni, denerwująca Ania... Próbowałam sobie wyobrażać coś ciekawszego, ale chyba jestem zbyt ograniczona.
Serii o Ance z Zielonego Wzgórza mówię stanowcze NOŁ.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

yel. pisze:Ciągle to blablabla na temat wyobraźni, denerwująca Ania...
Mnie tez.
Ok, gówniara w sumie byłam jak ją czytałam i bodajże na jakiś maraton czytelniczy. W żaden sposób nie mogłam do niej się przekonać i zwyczajnie mnie nudziła.
Może wrócę do niej i jeszcze raz przeczytam. Jak na razie nie ciągnie mnie do tego.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ja nie wiem, nigdy do mnie ta bohaterka nie przemawiała. Doceniam wyobraźnię. Jest dla mnie ważna, bardzo. Ale odebrałam to bardziej jak yel.:
yel. pisze:Ciągle to blablabla na temat wyobraźni, denerwująca Ania...
Przeczytałam jedną książkę. Dalej mnie nie ciągnęło.
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

A mi się podobała. Przeczytałam kilka części, nie pamiętam dokładnie ile. Utknęłam na jednej z ostatnich, kilka razy próbowałam do niej wrócić ale nie udało mi się jej przeczytać. Najwyraźniej wyrosłam z "Ani..." ;)
Awatar użytkownika
Kvasia
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2011-03-21, 10:35
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: Kvasia »

ja chyba przeczytałam wszystkie ... dziewczyna mnie wkurzała ale ciekawiło mnie czy będzie kimś ciekawym kiedyś i wgl. : D Ne wiem ona nadal jest lekturą?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Obecnie to nawet dokładnie nie pamiętam treści tej książki, ale wiem, że posiadam chyba nawet do tej pory, całą serię 'Ani z Zielonego Wzgórza'. Może wynika to z tego, że ja ogólnie uwielbiam czytać książki i zawsze jak zacznę coś czytać, to dobrnę do końca, chociażby książka była nudna, ale pamiętam, że naprawdę uwielbiałam czytać książki o Ani. Sama nie wiem co mnie tak w nich ciągnęło, dla mnie wtedy było po prostu magiczne.
Franca Pajka
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2011-06-30, 00:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Franca Pajka »

W podstawówce mieliśmy przerabiać Anię z Zielonego Wzgórza bez pozostałych części, ale ja z moim przyjacielem Filipem postanowiliśmy je przeczytać i oboje dotarliśmy do tej części, w której Ania pisze listy do Gilberta - nie mogliśmy przez nią przebrnąć i spasowaliśmy. Nie zdarzyło mi się wrócić do tych książek, ale miło je wspominam i kiedy emitują w telewizji film to nie ma bata, żebym nie zawiesiła na nim oka.
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

Uwielbiam przygody Ani, co prawda jej monologi czytam piąte przez dziesiąte, ale i tak mi się podoba.
Wiecie, że na początku czerwca tego roku wyszła nowa część Ani? W której prawda wychodzi na jaw, np. to że Gilbert wcale nie był taki idealny :twisted:
Awatar użytkownika
Hombre
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-13, 17:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Hombre »

bardzo polubiłam czytać Anie . moim zdanie jej przygody są ciekawe , nie da się przy tych książkach usnąć ! :D
ODPOWIEDZ