pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Andrzej Pilipiuk

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Andrzej Pilipiuk

Post autor: Eleazar »

Andrzej Pilipiuk (ur. 20 marca 1974 w Warszawie) – polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. (Źródło: Wikipedia)
Znany najbardziej z cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza, a także o kuzynkach Kruszewskich oraz Michale Sędziwoju.

Znacie autora? Lubicie?
Co sądzicie o jego twórczości?

Ja poznałem go, gdy dostałem serię opowiadań "Rzeźnik Drzew", któe właśnie czytam i jestem pozytywnie zaskoczony. Obok Sapkowskiego to chyba będzie mój drugi ulubiony polski pisarz ;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Szczerze, czytałam jedynie kilka tekstów tego Pana. A były to pewnego rodzaju poradniki. Krótkie teksty typu "Piszemy Bestsellera", "Poradniki dla piszących" itd. Większej styczności nie miałam. Kiedyś trzeba będzie nadrobić. Na razie niewiele mogę powiedzieć (;.
Awatar użytkownika
Blue sky
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2010-10-26, 18:26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Blue sky »

Eleazar pisze:"Rzeźnik Drzew", któe właśnie czytam i jestem pozytywnie zaskoczony
również czytałam, również mi się podoba, ale nie jest autorem, który zapadł mi w pamięć na długo, choć jego historie są bardzo dobre :>
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Jestem świeżo po "Wampirze z M-3" i zaczynam trylogię o kuzynkach.

Póki co wrażenia bardzo pozytywne, świetny język, lekka narracja i powalający humor. Polecam, a rzadko mi się to zdarza.
Awatar użytkownika
Akane44
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2011-02-28, 01:29

Post autor: Akane44 »

Czytałam trylogię Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki- ogólnie ok, ale facet ma specyficzny styl pisania, który nie do końca mi odpowiada, a przy okazji nieźle objeżdża "dzisiejszą młodzież"- którą dzieli na dresy i nieuków. Cykl o Jakubie Wędrowyczu skończyłam czytać po kilku stronach, zupełnie mi nie podszedł.
Awatar użytkownika
Mikki
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-02-27, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mikki »

Ja jeśli chodzi o Wędrowycza jestem wielkim fanem! Styl pisania jest idealnie pasujący do historii opowiadanych. A do tego sama postać. Taka groteskowa. Rewelka!
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Kończę właśnie "Kuzynki" (po Wampirze... wpadło kilka innych książek) ;-)
Najbardziej uchachałam się przy tym jak sam siebie pojechał w pewnym fragmencie "kto pisze o egzorcyście bimbrowniku", ma dystans do siebie.
Awatar użytkownika
Akane44
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2011-02-28, 01:29

Post autor: Akane44 »

Poczucie humoru na plus :). Chyba chodzi o fragment, w którym wspomina też Jacka Komudę.
Nie zmienia to jednak faktu, że styl pisania tego pana nie do końca mi odpowiada. Mam wrażenie, że te książki pisze w miesiąc albo mniej, co czasem jest wadą.
pawel21
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2011-09-08, 10:17

Post autor: pawel21 »

Świetnie koleżka pisze. Jakub Wędrowycz rządzi.
Awatar użytkownika
wiedźminka
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2013-01-18, 18:13
Lokalizacja: Legnica

Post autor: wiedźminka »

Bardzo lubię Kroniki Jakuba Wędrowycza :) Postać tak zaskakująca, tak wszechstronna, że trudno się nie zachwycić. :)
ODPOWIEDZ