pompy abs, abs pump

wiercenie studni

William Wharton

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

William Wharton

Post autor: Empatia »

Jest tutaj ktoś, kto czytał książki tego wspaniałego autora? Co o nim sądzicie? Ulubione pozycje?
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

czytałam "Tam, gdzie spotykają się wszystkie światy" i kilka innych pozycji. Fajnie pisze, na pewno jeszcze po niego sięgnę ;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Właśnie skończyłam czytać Ptaśka i jestem pod wielkim wrażeniem. Ta książka wywoływała we mnie skrajne emocje. Nie wiedziałam czy śmiać się, czy może jednak płakać. Język i styl wypowiedzi Ala bardziej skłaniały do tego pierwszego, ale Ptasiek... To było coś. Kreacja postaci, opowieści o ptakach (nie sądziłam, że mogą być aż tak fascynującym tematem), motyw lotu i istota normalności. Połączenie tych elementów sprawia, że naprawdę chce się czytać. Można wejść w umysł bohatera. Cudne. Jeśli Wharton w kolejnych książkach utrzymuje ten sam poziom - jest kimś wyjątkowym. Postaram się sięgnąć po inne dzieła tego autora. Coś mi mówi, że warto.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Właśnie skończyłam czytać Ptaśka i jestem pod wielkim wrażeniem. Ta książka wywoływała we mnie skrajne emocje. Nie wiedziałam czy śmiać się, czy może jednak płakać. Język i styl wypowiedzi Ala bardziej skłaniały do tego pierwszego, ale Ptasiek... To było coś. Kreacja postaci, opowieści o ptakach (nie sądziłam, że mogą być aż tak fascynującym tematem), motyw lotu i istota normalności. Połączenie tych elementów sprawia, że naprawdę chce się czytać. Można wejść w umysł bohatera. Cudne. Jeśli Wharton w kolejnych książkach utrzymuje ten sam poziom - jest kimś wyjątkowym. Postaram się sięgnąć po inne dzieła tego autora. Coś mi mówi, że warto.
Idealnie to podsumowałaś, podpisuję się tym rękami i nogami. Ptasiek to moja ulubiona książka. Uważam, że inne jego książki nie są już takie ptaśkowe, ale też wciągają i uwielbiam jego dzieła.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rubio. Spotkałam się z opiniami, że szczegółowe opisy budowy domu są po prostu nudne. Ale dla mnie... To było ciekawe. Symboliczne. I naprawdę miło się je czytało. Książka z pewnością ma coś do przekazania, a końcówka... Boska. To przejście jawa-sen-jawa. Jestem pod wrażeniem. Ogólnie na plus.
Tam, gdzie spotykają się wszystkie światy. Podeszłam z rezerwą. Początek niezbyt mnie wciągnął. Dalej było lepiej; o wiele. Ta historia z bliźniakiem... Coś niesamowitego.
Więc wniosek jest taki, że Ptaśka nie pobije nic, ale niezależnie czy Wharton pisze o ptakach, budownictwie czy malarstwie - robi to w bardzo ciekawy sposób. Przyciąga, wciąga w ten świat.
ODPOWIEDZ