pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Opowiadania Destroy

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Opowiadania Destroy

Post autor: Destroy »

napisałam to opowiadanie niedawno, w ciagu 15 minut w trakcie dziwnej chandry (?). może się komuś spodoba :P

dedykacja wędruje do selene. ty dobrze wiesz, dlaczego ;*

Lepsze miejsce

Siedzisz na ławce w parku, grzebiąc bucikiem w trawie. Jesteś spokojna i szczęśliwa. Twoja biała sukienka jest śliczna, a dzięki złotym loczkom wyglądasz jak aniołek. Wspomnienia już dawno wyblakły, okryła je srebrnoszara mgła zapomnienia. Nie lubisz wspominać. Przeszłość jest zła. Tylko tyle wiesz, lecz nadal jakaś siła pcha Cię do nich, na każdym kroku przypomina o sobie. Czasem, gdy idziesz po łące lub zasypiasz, pojawiają się przebłyski z „zepsutego życia”: tatuś siedzący przy stoliku, pijący kawę. Tylko ty wiesz, czego sobie do niej dosypał. Mama leżąca na szpitalnym łóżku z głową owiniętą bandażem. Próbowała się zabić, lecz przewrotny los zmusił ją do powrotu. I w końcu ty- wiecznie chora, blada, zmizerniała. Rodzice czasem próbowali zrobić Ci krzywdę. Tłumaczyli, że po drugiej stronie będzie Ci lepiej. To było trudne, gdyż ty zawsze wracałaś. W końcu znaleźli sposób, byście wszyscy razem znaleźli się w lepszym świecie. Powiedzieli Ci, że skakanie do wody jest fajne. Wierzyłaś im. Założyłaś najlepsze ubranie dla przywitania Boga. Bardzo cieszyłaś się na to spotkanie. A gdy stanęliście razem na kruchej cegle, czułaś się bezpiecznie. Rodzice złapali Cię za drobniutkie dłonie. Nie spadaliście długo. Cały czas się śmiałaś. Pod wodą przez chwilę było nieprzyjemnie, potem poczułaś oślepiające, jasnobłękitne światło. I znalazłaś się tu. Bez mamusi i tatusia. Musieli trafić do innego lepszego miejsca…
Ostatnio zmieniony 2010-11-27, 15:15 przez Destroy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Dziękuję, Destroy.
Jak mówiłam, tekst niesamowicie mi się podoba.
Oby tak dalej.
(;
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Destroy... to jest... niesamowite. Popłakałam się mniej więcej w połowie. Tematyka jest mi niestety bardzo bliska, to pewnie dlatego. Do tego napisałaś to w taki... cudowny sposób.
Jestem pod OGROMNYM wrażeniem.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

wow, nie spodziewałam się takiej reakcji :P dziękuję ;)
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Nie znam się, ale trafia w głowę, a chyba taki był cel.
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Z początku sądziłem, że to raczej coś wesołego będzie...
A potem to zaskoczenie... Najpierw to 'złe', "ale jak to... ona zginęła?", a potem do 'dobre', że pisane w tak dobry sposób. Świetne, naprawdę : )
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Nie zapomnij nigdy o mnie...

Post autor: Destroy »

Z tego forum czytały je dwie osoby, którym dziękuję za komentarz. Im się (chyba) podobało, i mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu ;)

W prawie każdym pamiętniku
Mało prawdy- dużo krzyku.
Ja Ci z serca piszę skromnie,
Nie zapomnij nigdy o mnie…


Nie zapomnij nigdy o mnie…
Pamiętasz, jak wpisałem Ci się do pamiętnika? Miałaś o mnie pamiętać… A ty co? Tylko skończyliśmy podstawówkę udawałaś, że mnie nie znasz. Bardzo mnie to zabolało, ale nie powiedziałem ani słowa.

Pamiętasz, jak znalazłem Twój zeszyt? Oddałem Ci go z uśmiechem na ustach… A ty co? Tylko poczułaś pod palcami rozgrzany mymi dłońmi spód zeszytu, odwróciłaś się na pięcie. Bardzo mnie to zabolało, ale nie powiedziałem ani słowa.

Pamiętasz, jak się przewróciłaś? Podszedłem do Ciebie, wyciągnąłem dłoń… A ty co? Nawet na mnie nie spojrzałaś. Podniosłaś się sama. Bardzo mnie to zabolało, ale nie powiedziałem ani słowa.

Pamiętasz, jak siedziałaś na ławce, czekając na znajomego? Nikt się nie zjawiał. Podjechałem do Ciebie moim samochodem, otwierając drzwi od strony pasażera… A ty co? Wstałaś, otrzepałaś spodnie, i weszłaś do najbliższego sklepu. Bardzo mnie to zabolało, ale nie powiedziałem ani słowa.

Pamiętasz, jak zgubiłaś się w nie do końca Ci znanej okolicy? Podszedłem do Ciebie i zaproponowałem Ci pomoc… A ty co? Krzyknęłaś: „Odpierz się w końcu ode mnie!”.Bardzo mnie to zabolało, ale nie powiedziałem ani słowa.

Teraz siedzisz na zimnym, szarym chodniku wyciągając przed siebie ręce w błagalnym geście. Jesteś zakurzona, trzęsiesz się z zimna. Zobaczyłaś mnie z daleka. Krzyknęłaś do mnie: „Przyjacielu!” A ja co? Podbiegłem do Ciebie. Wyciągnęłaś do mnie dłoń z uśmiechem „Pomożesz?”- spytałaś. „Przecież miałem się odpieprzyć.” Bardzo nas to zabolało, ale nie powiedzieliśmy już ani słowa…
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

o! dodałaś.
zdania o tym nie zmieniłam :D
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Destroy, połączyłam tematy. Każdy swoją twórczość wrzuca do jednego tematu, okej (;? Możesz zmienić nazwę, ja Ci już grzebać nie będę. ;P
A tekst owszem, podoba mi się. Przypadł do gustu.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

selene, przypomniałam sobie o tym, gdy wstawiłam je w oddzielnym temacie, a nie mam "mocy" łączenia tematów :P

tulipan, tak dodałam. I mam nadzieję, że dobrze zrobiłam :mrgreen:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Destroy pisze:a nie mam "mocy" łączenia tematów :P
Haha, moc jest ze mną ;D. Nic się nie stało, to kilka stuknięć w touchpada z mojej strony.
Destroy pisze:I mam nadzieję, że dobrze zrobiłam :mrgreen:
Dobrze. Wstawiaj częściej ;p.
Czekamy na następne, o!
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Destroy pisze:Tylko tyle wesz
Brakuje kropki nad "i" [;

Jeśli chodzi o pierwsze opowiadanie:
Pomysł dobry. Jak to mówię "dobry kręgosłup". Przedstawiony prosto i amatorsko.

Drugie opowiadanie:
Świetne. Mogłoby być trochę krótsze, bo troszeczkę traci na tym genialna puenta, choć i tak jest ok.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Cyklon pisze:Przedstawiony amatorsko.
wiadomo, że nie profesjonalnie, ja dopiero zaczynam ^^ a kolega też coś pisze? ;)
Cyklon pisze:Mogłoby być trochę krótsze, bo troszeczkę traci na tym genialna puenta
sądzisz, że powinnam usunąć jedną sytuację, gdy go "zabolało, ale nie powiedział ani słowa"? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Destroy pisze:wiadomo, że nie profesjonalnie, ja dopiero zaczynam
Debiut in plus (:
Destroy pisze:a kolega też coś pisze?
Owszem (8
Destroy pisze:sądzisz, że powinnam usunąć jedną sytuację, gdy go "zabolało, ale nie powiedział ani słowa"?
IMO każdą sytuację można by bardziej uściślić tak, żeby pozostała sama esencja.

Choć ja inaczej by to napisał.
Że to ta dziewczyna zapomina o podmiocie lirycznym, jest jej ciepło z towarzystwem, żyje w znanym sobie miejscu itd. A na końcu przypomina sobie o podmiocie litycznym, jest jej zimno, jest sama, jest zagubiona, prosi o pomoc.
Tak tylko głośno myślę.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Cyklon pisze:Owszem (8
A podzieli się kolega swoją twórczością?
Cyklon pisze:Że to ta dziewczyna zapomina o podmiocie lirycznym, jest jej ciepło z towarzystwem, żyje w znanym sobie miejscu itd. A na końcu przypomina sobie o podmiocie litycznym, jest jej zimno, jest sama, jest zagubiona, prosi o pomoc.
mógłbyś mi to lepiej przybliżyć? bo chyba nie rozumiem, jak miałoby to wyglądać ;)
ODPOWIEDZ