pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

Justynian - rozumiem, że polecasz książkę?
Kończę "Poszukiwany żywy lub martwy" Toma Clancy'ego i zastanawiam się, czy nie sięgnąć teraz po "małe życie" właśnie. W drodze do pracy codziennie widzę wielki plakat na empiku i coraz bardziej chcę zobaczyć w czym tkwi fenomen tej książki. W skali 1-10 jak bardzo być ją polecił drugiej osobie?
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Hmm. dobre pytanie. :) To nie jest łatwa książka w odbiorze, ale jak dla mnie genialna, więc jak ktoś ma ochotę na większą lekturę, to będzie idealna. O gustach się nie dyskutuje, ale "Małe życie" zbiera bardzo dobre recenzje.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Wziąłem się za "Ostatni rozdział" Marka Mazura. Taka parodia fantasy, ma sporo fajnych momentów, ale tempo jest jak dla mnie trochę za wolne.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Skończyłem czytać pierwszą część trylogii "Wojna" pt. "Zamach". To książka political fiction i nieco wizjonerska wręcz, bo napisał ją pięć lat temu, a sama powieść traktuje o konflikcie między naszymi rodakami i przemocy na tle wyznaniowym itd. Jak dla mnie, to jeszcze nigdy nie byliśmy bliżej takiej rzeczywistości jak teraz.
yellow
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2016-05-24, 23:14

Post autor: yellow »

Justynian pisze:Skończyłem czytać pierwszą część trylogii "Wojna" pt. "Zamach". To książka political fiction i nieco wizjonerska wręcz, bo napisał ją pięć lat temu, a sama powieść traktuje o konflikcie między naszymi rodakami i przemocy na tle wyznaniowym itd. Jak dla mnie, to jeszcze nigdy nie byliśmy bliżej takiej rzeczywistości jak teraz.
Brzmi zachęcająco i z tego co napisałeś jest dość na czasie. Lubię czytać coś co mogę odnieść do rzeczywistości, a political fiction mnie zawsze wciaga. Kto to napisał? Do kupienia w księgarni tradycyjnie czy przez net?
GossipGirl
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2015-02-19, 12:09

Post autor: GossipGirl »

Justynian pisze:Skończyłem czytać pierwszą część trylogii "Wojna" pt. "Zamach". To książka political fiction i nieco wizjonerska wręcz, bo napisał ją pięć lat temu, a sama powieść traktuje o konflikcie między naszymi rodakami i przemocy na tle wyznaniowym itd. Jak dla mnie, to jeszcze nigdy nie byliśmy bliżej takiej rzeczywistości jak teraz.
Mignęła mi okładka gdzieś, a propos political fiction, to już się pomału staje mam wrażenie, reality ;) ja ostatnio za nową Grocholę się wzięłam, spoko, ale bez szału.
yellow
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2016-05-24, 23:14

Post autor: yellow »

Bardzo fajną recenzję tej "Wojny" znalazłam. Tak jak piszecie, książka napisana kilka lat temu, ale dopiero teraz mocno zyskuje na autentyczności.
Do czego prowadzi dzielenie społeczeństwa na zdrajców i patriotów? Różnicowanie na Polskę A i Polske B? Czy podziały w kraju mogą prowadzić do konfliktu, a nawet wojny? Ech, wszystko to wydaje sie brzmieć coraz bardziej znajomo, niestety... O ile jest to fikcja, jest to intrygujące, a lektura wciąga. Oby nie stalo się faktem :-(

[ Dodano: 2016-08-07, 20:53 ]
A czytaliście coś w ogóle tego autora "Wojny"? Jan Ali sie nazywa. Szczerze to nie wiem jak go odmieniać :? Ja nie czytałam, ale to akurat jest dla mnie na plus, bo lubię poznawać nowych autorów. Fajnie jest odkrywać nieznanych jeszcze pisarzy i polecać innym. No w każdym razie wygląda na to, że Jan Ali ma duży talent i wyobraźnię :)
Awatar użytkownika
sardd
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-08, 19:48
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: sardd »

Ja często tutaj szukam różnych dobrych ofert na książki http://lovebooks.pl/ Muszę przyznać, że naprawdę mają bardzo szeroką ofertę i czasami ciężko się zdecydować...
Piję za to, aby nasi wrogowie żyli z samej pensji i cukier mieli tylko w moczu!
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

yellow pisze:Bardzo fajną recenzję tej "Wojny" znalazłam. Tak jak piszecie, książka napisana kilka lat temu, ale dopiero teraz mocno zyskuje na autentyczności.
Do czego prowadzi dzielenie społeczeństwa na zdrajców i patriotów? Różnicowanie na Polskę A i Polske B? Czy podziały w kraju mogą prowadzić do konfliktu, a nawet wojny? Ech, wszystko to wydaje sie brzmieć coraz bardziej znajomo, niestety... O ile jest to fikcja, jest to intrygujące, a lektura wciąga. Oby nie stalo się faktem :-(
Nawet na wewnętrznej okładce jest napis "Wszystkie postaci w książce są fikcyjne i oby nigdy nie stały się prawdziwe". Jak dla mnie, to ten scenariusz jest jednak prawdopodobny. Straszny, ale prawdopodobny.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

No, przy tym co wyczynia ostatnio KOD i opozycja to faktycznie może coś się niemiłego w końcu wydarzyć. Ale ci ludzie w ogóle się tym chyba nie przejmują.
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Skończyłam czytać "Naznaczonych śmiercią" i muszę przyznać, że była to jedna z lepszych przygodowo-dystopijnych książek w moim życiu. Czekam na kolejne tomy.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Czytałam, świetna książką! Dawno temu już się nie wciągnęłam tak bardzo w wymyślony. Pomysł z nurtem przepływającym przez wszystko i jego darami bardzo ciekawy, nie spotkałam się z czymś takim wcześniej. Najbardziej podobały mi się wątki podróży na inne planety, mam nadzieję, że w drugiej części będzie tego więcej.
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Oj ,tak. Też bym chciała wiedzieć, co się na tych pozostałych planetach kryje. Ale też chciałabym wiedzieć, czym naprawdę jest Zgromadzenie rządzące galaktyką i co naprawdę zamierza. No ale następna część ma być zdaje się dopiero w przyszłym roku. :(
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Myślę, że Zgromadzenie będzie czymś na zasadzie rządu Galaktyki. Dla mnie dziwny był ten wątek, że Zgromadzenie nagle ujawniło losy wszystkich. Nie było żadnego wyjaśnienia dlaczego to zostało zrobione. Liczę też na to, że tak naprawdę losy są nieprawdziwe i będzie można je zmienić. Te przepowiednie mogły służyć Zgromadzeniu do sterowania mieszkańcami wszystkich planet.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

A mi się właśnie podobało to, że losy w "Naznaczonych śmiercią" były takie, jakie były. Nie każdemu były pisane szczęśliwe rzeczy... ale takie jest życie. :) I tak samo tyczyło się darów, które dla jednych stanowiły super broń, a dla innych były jak klątwa.
ODPOWIEDZ