pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

"Pokuta" Ian McEwan.

Piękna. Polecam. Film też był ładny :P
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Tango, Mrożka.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

NAwiedzonA pisze:Tango, Mrożka.
Bardzo mi sie to podobało :)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Mnie również się podoba, w ogóle lubię jego twórczość.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Tango, Mrożka.
Dziś zaczęłam omawiać w szkole. Ja się ubawiłam gdy czytałam. Chociaż sam wydźwięk utworu... jest nieco ponury. Skończyłam czytać wczoraj. ;p
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Ja byłam na tym nawet w teatrze chyba sobie jeszcze raz to przeczytam :)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Robin Cook, Oznaki Życia. Czytałam lepsze książki jego autorstwa. Średnio. Właściwie już na początku przewidziałam istotę powieści.
Andrzej Banach, Historia pięknej kobiety. Sięgnęłam z ciekawości. To jednak nie moja tematyka, ale przeglądało się ciekawie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

De gastre et gastris morbis, bardzoo ciekawe ;p
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

"Ciało" Kinga.
Koniec wg mnie był najlepszy. Mimo wszystko. :P
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Skończyłam wczoraj Cień wiatru. Dziś do poduszki Pogodzić się ze światem Stachury, a od jutra jego biografia. :)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Vladimir Nabokov - Lolita

Tak mnie wciągnęło, że zamiast się uczyć to czytam, czytam i czytam.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ostatnio książkę o Bolesławie Chrobrym. Autora niestety nie pamiętam. W każdym razie biografia, momentami ciekawa, tak czy siak musiałam przeczytać na historię. Aktualnie jestem na drugiej stronie Potopu. Na wtorek muszę mieć przeczytany, nie mam pojęcia jak się wyrobię.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

"Walkirie" P. Coelho - na początku byłam trochę zawiedziona. Przeczyłam, że to jego najbardziej osobista książka oraz, że opisuje w niej, to co naprawdę miało miejsce. Właśnie przez to, nie umiałam jej potraktować poważnie. Przyznam, że jeśli on naprawdę wierzy dosłownie w to, co tam opisał, to jest nieźle świrnięty ;P Będąc już w trakcie zaczęłam ją traktować, jak każdą książkę Coelho, czyli jedną wielką metaforę i dopiero wtedy zaczęłam widzieć w niej jakiś głębszy sens.
Awatar użytkownika
Barbiee
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2011-04-08, 13:15

Post autor: Barbiee »

jestem w trakcie czytania "Gwiazdy i gwiazdki, czyli diabeł na rozdaniu Oscarów"

"„Gwiazdy i gwiazdki, czyli diabeł na rozdaniu Oscarów” Amandy Goldberg i Ruthanny Hopper otwierają przed czytelnikiem bramy tej magicznej krainy, zwanej Hollywood.
Już po kilku pierwszych linijkach książki mamy wrażenie, że to my same kroczymy po czerwonym dywanie w miejscu głównej bohaterki, Loli Santisi, córki znanego reżysera. Jest „1 godzina, 22 minuty i 17 sekund po wręczeniu Oscara w kategorii Najlepszy Film Roku”, i choć napięcie festiwalowe nieco opadło, bankiet „Vanity Fair” zapowiada się na jedno z największych wydarzeń roku. I my na nim jesteśmy! Podglądamy z boku, przysłuchujemy się rozmowom gwiazd z ukrycia, podziwiamy piękne kreacje… a przy okazji rozmarzone zastanawiamy się, czemu los nie był dla nas taki łaskawy. Pragnąc spotkać gwiazdę z pierwszych stron gazet, pozostaje nam zerknąć na jeden z plotkarskich portali lub też zaczytać się w rubryce towarzyskiej – nie mamy co liczyć na to, że „wielki” Graydon Carter zaszczyci nas swoim zaproszeniem na słynne pooscarowe przyjęcie, które i dla hollywoodzkich gwiazd jest co roku wielką niewiadomą. Ach, być tam! Być częścią tego gwarnego, pełnego przepychu świata! Tylko że… sprawdza się powiedzenie, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Barbiee pisze:"Gwiazdy i gwiazdki, czyli diabeł na rozdaniu Oscarów"
Też lubię czasem sięgnąć za coś bardzo lekkiego, przy czym nie trzeba wysilać mózgu ;)


Henryk Sienkiewicz "Krzyżacy". Za pierwszym razem czytałam jako lekturę, teraz do niej powróciłam. Wiem, że wielu się nie podoba. Ale mi tak i choćby cały świat mówił o niej źle, ja przy niej wytrwam ^^
ODPOWIEDZ