pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Opowiadanie/czytanie bajek

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Rose pisze:Czy gdy byliście dziećmi Wasi rodzice czytali lub opowiadali Wam bajki?
Oczywiście że tak. Dzień bez bajki dzień stracony.
Może wy to robicie np. młodszemu rodzeństwu?
Na razie nie ^^
Co to były za bajki, czy codziennie musiała być nowa czy wciąż ta sama?
Z tego co pamiętam coś o owieczce. Codziennie musiała być ta sama :)
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Mi, przyznam szczerze, nawet samej zdarza się czytać ksiązki kojarzące mi się z dzieciństwem. Na przykład ostatnio przeczytałam wszystkie części Kubusia Puchatka, ale tę najnowszą - Powrót do Stumilowego Lasu, po raz pierwszy :)
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Mi nigdy nikt nie czytał bajek jak byłam mała ;)
Ja rodzeństwu też nie.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Mama czytała mi bajkę, następnego dnia tata mi ja przedstawiał :lol:
Gdy mój brat był młodszy to czytałam mu bajki niestety nie był nimi zainteresowany.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Stęskniłam się za czytaniem bajek małej. Nie sądziłam, że aż tak się do tego przywiążę. Sposób, w jaki dzieci wsłuchują się w każde słowo i chłoną kolorowe obrazki jest naprawdę zachwycający.
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Jak opowiadam bajki moim braciom to potem nie mogą spać w nocy. Więc już od dawna tego nie robię, bo potem matka do mnie o to żal.
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Czytali, czytali. "Kubusia Puchatka", "Plastusiowy pamiętnik", "Mikołajka". Ostatnio widziałam książkę pt."Agnieszka osiecka dzieciom" i przypomniałam sobie także o tych opowiadaniach, tylko, że wtedy nie były zebrane w jednym tomie. Też pewnie znacie ptaka Eugeniusza?!
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

czytanie tak, ale i sluchanie tak. jest mnostwo starych bajek na plytach
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

w dzieciństwie czytała mi bajki babcia. Mama rzadko, przeciętnie nie miała czasu. Miałam też bajki na płytce, na kasecie i często sobie je puszczałam. Kiedy pojawił się mój brat wszystko się zmieniło. Mama kupiła więcej książek (bo nie chciała bajek wymyślać) i zaczęła czytać mojemu bratu. Dalej na mojej półce stoją takie książki jak Mikołajek, Bajki braci Grimm itd. uwielbiałam je. :D
Awatar użytkownika
Devilka
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2012-01-09, 18:01
Lokalizacja: dokądś

Post autor: Devilka »

Tata. I nie czytał, a wymyślał. Takie wymyślaane bajki były naprawdę cudowne, każdego wieczoru inna historia...
A obecnie sama czytam i wymyślam historie dla najmłodszej siostry. Jak ta mała istotka patrzy na mnie lazurowymi oczkami i słucha...
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Nie przypominam sobie, by ktoś mi czytał bajki w dzieciństwie... No chyba, że wychowawczyni w przedszkolu dla całej grupy. Ale w domu nikt nie czytał, zresztą sama sobie czytałam, nauczyłam się czytać w wieku 5 lat.
Obecnie nikomu nie czytam bajek i nie opowiadam. Obawiam się, że opowiadane przeze mnie bajki byłyby zbyt drastyczne, by słuchały to dzieci. Eee, co ja gadam... nawet nie chciałabym czytać dzieciakom.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

mi tata opowiadał, a mama czytała :)
Ja młodszemu bratu tez czytałam :> W opowiadaniu jakos nie jestem zbyt dobra ...
Awatar użytkownika
demi_god
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-21, 11:40

Post autor: demi_god »

Mnie rodzice czytali tzw. klasyczne bajki :), niestety nie mają obecnie tak dużo czasu dla mojego brata, więc ja głównie mu czytam - zacząłem od klasyki. Pewnego razu poprosił mnie bym mu przeczytał, to co ja czytam - była to jedna z książek z serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy i tak się zaczęło, co wieczór muszę mu czytać choćby fragmencik. Gdy rodzice chcą czytać mu klasykę, to on tylko krzyczy Pelsi Pelsi, no to muszą czytać Percyego! :D
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

Był czas, że mama czytała nam bajki przed snem, mojej siostrze już chyba mniej. Teraz już jest za stara żeby jej cokolwiek czytać sama sobie radzi ;)
ODPOWIEDZ