pompy abs, abs pump

wiercenie studni

"Mały książe"

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

mickeymouse pisze:
ance pisze:Piękna ksiązka, zawiera dużo życiowej mądrości. Znacie podobne tytuły? Taki które poruszją serce?
Generalnie książki Paulo Coelho, niedługo wychodzi jakaś biblia inspiracji, którą piszą sami znaczący pisarze w tej tematyce. "Siła Serca."
Widziałam reckę tej ksiązki na vlogu Kobita z książką. bardzo podobała mi się historia dwóch bliźniaczek-wcześniaczek, z których jedna byla slabsza. Pielrgniarka przełożyla słabszą do tej, która urodziła się zdrowsza, tamta ją objęła i ta pierwsza, słabsza się uspokoiła. Mania w ogole fajnie mówi o tej książce, chyba dodam ją do swoich "must read";)
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

No ja się skusiłam, kupiłam i czytam. Do tej historii jeszcze nie doszłam, ale ta książka to naprawdę biblia inspiracji. Miałam problem z podejmowaniem decyzji, okazało się, że popełniłam w życiu mnóstwo błędów, bo zamiast słuchać serca/uczuć/intuicji to słuchałam ludzi, którzy nie mieli pojęcia o danym problemie. Rozsądek jest złym doradcą, ludzie często też. Warto wybierać zgodnie z własną naturą - to dobra droga.

.
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

mickeymouse pisze:No ja się skusiłam, kupiłam i czytam. Do tej historii jeszcze nie doszłam, ale ta książka to naprawdę biblia inspiracji. Miałam problem z podejmowaniem decyzji, okazało się, że popełniłam w życiu mnóstwo błędów, bo zamiast słuchać serca/uczuć/intuicji to słuchałam ludzi, którzy nie mieli pojęcia o danym problemie. Rozsądek jest złym doradcą, ludzie często też. Warto wybierać zgodnie z własną naturą - to dobra droga.

.
mam dokładnie takie same przemyślenia! ja tez słuchałam ludzi, ktorzy mi doradzali zamiast isc swoja drogą. teraz jednak jestem w trakcie "odkrecania" wszystkiego i mam dużo więcej energii do działania mimo, że wysiłku wkładam w to wszystko dużo.

W ogole mój ulubiony cytat z tej książki to:
"Czasem w życiu nie wiesz, jak coś zmienić. Jednak sam fakt, że jesteś na zmianę zdecydowany, że jasna jest dla Ciebie taka potrzeba, otwiera przed Tobą nowe mośliwości" M. Williamson. "Siła serca' <3
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

Bardzo fajny cytat, nawet przeczytałam chłopakowi, bo on ma taki moment w swoim życiu. Wie, że chce, ale nie wie co i jak. Jednak szuka różnych opcji, próbuje. To jest zdecydowanie wartościowe. Ta książka mogłaby go nakłonić do szukania nowych alternatyw dla siebie.
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

mickeymouse pisze:Bardzo fajny cytat, nawet przeczytałam chłopakowi, bo on ma taki moment w swoim życiu. Wie, że chce, ale nie wie co i jak. Jednak szuka różnych opcji, próbuje. To jest zdecydowanie wartościowe. Ta książka mogłaby go nakłonić do szukania nowych alternatyw dla siebie.
dokładnie! Czasem ciężko wyjść z życiowego marazmu lub naszej strefy komfortu - przyzwyczajamy się do pewnych niedogodności, przesuwamy granice tolerancji a później w całej teh pogoni gubimy samych siebie...
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Uwielbiam tę książkę! Jak dla mnie to najpiękniejsza z historii.
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

ance pisze:
mickeymouse pisze:Bardzo fajny cytat, nawet przeczytałam chłopakowi, bo on ma taki moment w swoim życiu. Wie, że chce, ale nie wie co i jak. Jednak szuka różnych opcji, próbuje. To jest zdecydowanie wartościowe. Ta książka mogłaby go nakłonić do szukania nowych alternatyw dla siebie.
dokładnie! Czasem ciężko wyjść z życiowego marazmu lub naszej strefy komfortu - przyzwyczajamy się do pewnych niedogodności, przesuwamy granice tolerancji a później w całej teh pogoni gubimy samych siebie...
U mnie pułapką jest też to, że bardzo długi czas wierzyłam innym, że jestem taka a nie inna. Przypisywałam sobie cechy, które ktoś mi narzucał. Później okazało się, że wcale nie jestem leniwa i jednak potrafię się dobrze zorganizować. Na to też trzeba bardzo uważać. Podobała mi się na ten temat teoria Osho, który napisał, żeby podchodzić do siebie jak do osoby bez "cech osobowości", tylko takiej, która dostosowuje się do różnych okoliczności. W każdej sytuacji możemy zachować się inaczej, bo zmienia się miejsce, ludzie, nasz nastrój itd.
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

mickeymouse pisze:
ance pisze:
mickeymouse pisze:Bardzo fajny cytat, nawet przeczytałam chłopakowi, bo on ma taki moment w swoim życiu. Wie, że chce, ale nie wie co i jak. Jednak szuka różnych opcji, próbuje. To jest zdecydowanie wartościowe. Ta książka mogłaby go nakłonić do szukania nowych alternatyw dla siebie.
dokładnie! Czasem ciężko wyjść z życiowego marazmu lub naszej strefy komfortu - przyzwyczajamy się do pewnych niedogodności, przesuwamy granice tolerancji a później w całej teh pogoni gubimy samych siebie...
U mnie pułapką jest też to, że bardzo długi czas wierzyłam innym, że jestem taka a nie inna. Przypisywałam sobie cechy, które ktoś mi narzucał. Później okazało się, że wcale nie jestem leniwa i jednak potrafię się dobrze zorganizować. Na to też trzeba bardzo uważać. Podobała mi się na ten temat teoria Osho, który napisał, żeby podchodzić do siebie jak do osoby bez "cech osobowości", tylko takiej, która dostosowuje się do różnych okoliczności. W każdej sytuacji możemy zachować się inaczej, bo zmienia się miejsce, ludzie, nasz nastrój itd.
pięknie powiedziane i jak najbardziej się z tym zgadzam. często to właśnie sytuacja determinuje nasze zachowanie, a później ludzie narzucają nam pewne cechy, które są sprzeczne z nami samymi. suma sumarum najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą, nie dać się porwać masowym przekonaniom, modom, zachowniom.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

ance- tylko te "proste" i "uniwersalne" prawdy najłatwiej się zapomina. ;) Sam czasem myślę, czy ludzie nigdy nie oglądali bajek, bo mają problem z najprostszymi prawdami typu słowność, szczerość itp.
GossipGirl
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2015-02-19, 12:09

Post autor: GossipGirl »

Justynian pisze:ance- tylko te "proste" i "uniwersalne" prawdy najłatwiej się zapomina. ;) Sam czasem myślę, czy ludzie nigdy nie oglądali bajek, bo mają problem z najprostszymi prawdami typu słowność, szczerość itp.
też to zauważyłam :) bo czasem jest tak, że po prostu musimy o pewnych rzeczach sobie wciąż przypominać, bo w natłoku codziennych spraw zapominamy o tym co najważniejsze, wiem, brzmi to jak banał, ale to niestety prawda. Np. taka wdzięczność, raczej nie pamietamy o tym, zeby ja okazywac, żeby nawet czuć ją, a przecież ile jest rzeczy, za które mozemy być wdzieczni...
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

Wdzięczność, ważna rzecz. Mała a ogromna zarazem. Dlatego nie szczędzę słowa "dziękuję". Nie można z nim przesadzić tak jak z np "Przepraszam" :P
Jakieś tam zasady niepisane, a podświadome i tak każdy z nas ma. I chcąc nie chcąc się nimi kieruje. To w końcu czyni nas tymi osobami, którymi jesteśmy. :)
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Podobno ludzie którzy odczuwają wdzięczność z tego co ich spotyka i doceniają to co mają są szczęśliwsi. W dzisiejszych czasach za często mamy tak, że chcemy więcej i więcej a nie doceniamy tego to już nam się udało osiągnąć. Warto sobie takie rzeczy przypominać i od czasu do czasu rozważyć. Co do wspomnianej Siły Serca - to bardzo pomocna książka, jeśli chcemy przemyśleć czy to gdzie teraz jesteśmy jest dla nas dobre.
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

samba pisze:Podobno ludzie którzy odczuwają wdzięczność z tego co ich spotyka i doceniają to co mają są szczęśliwsi. W dzisiejszych czasach za często mamy tak, że chcemy więcej i więcej a nie doceniamy tego to już nam się udało osiągnąć. Warto sobie takie rzeczy przypominać i od czasu do czasu rozważyć. Co do wspomnianej Siły Serca - to bardzo pomocna książka, jeśli chcemy przemyśleć czy to gdzie teraz jesteśmy jest dla nas dobre.
najlepiej chyba obrazuje to cytat z "Siły..." &#8222;Mamy kryzys ekonomiczny, ponieważ zbudowaliśmy ekonomię opartą na fałszywych przesłankach. Przede wszystkim do kryzysu doszło dlatego, że wydawaliśmy pieniądze, których nie zarobiliśmy &#8211; aby móc kupować rzeczy, których nie potrzebowaliśmy, i imponować ludziom, których nie lubiliśmy&#8221;. Deepak Chopra.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Post autor: samba »

Bardzo dobry cytat! Doskonale obrazuje, jak ludzie zapętlają się w konsumpcji. W rezultacie powiększają swój majątek ale ani trochę nie są szczęśliwsi bo rzeczy nie są im potrzebne. Warto mieć to na uwadze, żeby nie wpaść w taką pułapkę.
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Mały Książę to bardzo fajna książka. czytałam niedawno dzieciom. Zresztą podsyłam listę fajnych propozycji dla dzieci: http://sprzedajemy.pl/poradnik/co-czyta ... ca-art1792 Moim zdaniem czytanie dzieciom jest b. ważne.
ODPOWIEDZ