pompy abs, abs pump

wiercenie studni

"Mały książe"

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

"Mały książe"

Post autor: niepokorna »

Czytając trochę ten dział forum co jakiś czas natykałam się na "Małego Księcia".
Tą książkę albo się kocha albo nie widzi w niej nic wielkiego. Jak jest w waszym wypadku?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Kocham ; ).
Exupery podbił moje serce, ot. "Mały książę" na zawsze pozostanie w mojej pamięci.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Kocham tę książkę. Po prostu.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Hm, może nie kocham, ale lubię, bardzo lubię. Wbrew pozorom i opiniom nastolatków, z którą wiele razy się spotykałam, nie jest to książka dla dzieci.

Pięknie opisana dojrzała miłość i przyjaźń.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Chyba już o niej pisałam. Książka do której mam ogromny sentyment i często wracam do niej. Wspaniale napisana powiedziałabym , że dojrzale zawiera to co najważniejsze miłość i przyjaźń ;>
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Będę pierwszą, która napisze, że nie widzi w niej nic szczególnego.
Czytałam w gimnazjum, bo była to lektura.
Niki pisze:nie jest to książka dla dzieci.
Może wtedy jeszcze nie byłam zbyt dojrzała (?) Sama nie wiem, ale zawsze dziwiłam się osobom, które zachwycały się tą książką.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Rose pisze:Będę pierwszą, która napisze, że nie widzi w niej nic szczególnego.
ale nie jedyną. Mnie też jakoś szczególnie zachwyciła, choć niektóre fragmenty były dobre ;P
Rose pisze:zawsze dziwiłam się osobom, które zachwycały się tą książką.
ja też. Dobra książka, ale nie "w moim stylu" nie wiem, jak to napisać ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

ewcia9494 pisze:Dobra książka, ale nie "w moim stylu" nie wiem, jak to napisać
O właśnie. Też nie wiem jak dokładniej opisać moje odczucia. Bajkowa fabuła - może to mnie nie przekonuję.
Chociaż muszę się otwarcie przyznać, że jest wiele sentencji, które mnie urzekły m.in.:"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Wiecie co? Przeczytam jeszcze raz.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Chyba też przeczytam jeszcze raz, bo miałam z nią do czynienia tak dawno, że sama już dokładnie nie pamiętam kiedy to było.
Wtedy nie zauważyłam nic ciekawego w niej, oprócz niektórych niezłych cytatów jak już było zresztą wcześniej wspomniane.
Może tak jak mówi Rose, bajkowa fabuła nie przemawia do mnie, a może wtedy jeszcze nie dorosłam do tej książki. Jednak skłaniam się bardziej to tej pierwszej przyczyny. No nic, ale spróbuję jeszcze raz mimo wszystko.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Tą książkę albo się kocha albo nie widzi w niej nic wielkiego.
Nie do końca. Owszem podobała mi się chociażby ze względu na cudowne złote myśli w niej zawarte, ale nie jest to książka do której lubię powracać i jest dla mnie najlepsza.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Niki pisze:nie jest to książka dla dzieci.
A mi się wydaje, że to jedna z książek, w której każdy - nie zależnie od wieku, może znaleźć coś dla siebie.
Dzieci mogą odnaleźć w niej ciekawą opowieść o chłopcu z innej planety, który tęskni za swoją różą. Może nie wyciągną z niej zbyt wiele, ale "Mały książę" ma szanse trafić do nich jako bajka.
Nieco starsi są w stanie zrozumieć o wiele więcej, wyciągnąć jakąś naukę.
Przynajmniej mi tak to się widzi ;).
kobo
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2010-03-03, 19:27

Post autor: kobo »

Niestety nie lubię takich bajkowych książek, wyrosłem z tego. Poza tym lektura szkolna.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

kobo pisze:Poza tym lektura szkolna
uwazasz,ze lektura szkolna nie moze byc interesujaca?
W ogóle to czytales ja?
Jezeli uwazasz ,ze to jedynie bajkowa ksiazka to najwyrazniej wgl jej nie czytales. :)
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Czytalam ale w ogolę mi sie nie podobała. Widze w niej przesłanie i takie życiowe rady, ale nie wywarła na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia.
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

To jest bardzo mądra książka. Poza tym jej urok polega na tym, że dociera najpierw do młodych ludzi, nawet do dzieci. Na tym jednak nie kończy - dorosły potrafi znaleźć drugie, trzecie dno, odnieść do swojego życia, otaczającego świata. Lubię Małego księcia.
ODPOWIEDZ