pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wybór książki

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Wybór książki

Post autor: selene »

Wszystko jedno czy w bibliotece, czy w księgarni - i tak spotykamy się z ogromną ilością książek. Na jakiej podstawie wybieracie te, które chcecie przeczytać? Patrzycie na gatunek? Okładkę? Czytacie pierwsze zdanie i jeśli was zainteresuje, bierzecie daną książkę? Może macie jeszcze jakieś inne sposoby?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Od razu kiedy chce wypożyczyć książkę dokładnie wiem jaki to ma być gatunek. Jeśli jakimś tytuł przykuję moją uwagę wtedy sięgam po książkę. Dodatkowo czasami czytam, krótkie streszczanie jakie znajduje się na końcu książki, aby wiedzieć o czym jest.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Rzadko kiedy sięgam po jakąś ksiązkę, ale jeśli juz to wiem dokładnie jaki tytuł ma.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Właściwie to sama nie wiem. Ostatnio bardzo rzadko bywam w bibliotece...
Ale zawsze było tak, że wchodziłam do biblioteki. Robiłam sobie przechadzkę między półkami. Przeglądałam różne półki, z różnymi gatunkami. Jeśli zobaczyłam coś o czym wcześniej słyszałam, brałam to, bo lubię się sama przekonać o wartości książki. Patrzyłam na autora, okładkę trochę też, bo mogła bardzo przyciągnąć albo być odpychająca.
I zawsze czytam jakby "streszczenie" z tyłu książki.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose pisze:I zawsze czytam jakby "streszczenie" z tyłu książki.
Ale nie zawsze takowe 'streszczenie' jest ;p.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Gdy przychodzę do biblioteki bądź księgarni to wiem wśród jakich gatunków lub wśród książek którego autora mam szukać. Czasami zafascynuje mnie tytuł książki, czasami okładka i prawie
Rose pisze:zawsze czytam jakby "streszczenie" z tyłu książki
i jak mnie zaciekawi to kupuję lub wypożyczam daną książkę.
ODPOWIEDZ