cięcie laserem, wycinanie laserowe, wypalanie laserowe, usługi cięcia laserem, stali, blach

Literatura fantasy

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
grot
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-19, 15:49

Literatura fantasy

Post autor: grot »

Jako przyszły autor fantasy, chciałbym wam zadać, drodzy internauci, kilka pytań. Co najbardziej lubicie w tego typu literaturze, co jest dla was najciekawsze, jacy bohaterowie i ich przygody wam najbardziej odpowiadają, czego nie lubicie? Podobaja wam się elfy, krasnoludy, orkowie itp. postacie, czy wolicie może inne, niespotykane wcześniej, wymyślone rasy? Lubicie akcję i nieoczekiwane zwroty akcji? Podoba się wam, gdy autor przywiązuje duża wagę do opisów przyrody i postaci? Przyjenie się wam czyta książkę, gdy bohaterowie mówią ,,średniowiecznym" językiem i użuwają archaizmów? Chciałbym poznać wasze wasze opinie na ten temat. Jestem pewien, że przydadzą mi się podczas pisania.

Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: server »

Najlepszy film sience fiction to 2012

brzesitpr
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-13, 09:19

Post autor: brzesitpr »

Coś pięknego.

Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Chyba najlepiej byłoby wziąć pod lupę najsłynniejsze i najbardziej poczytne serie fantasy - chyba wszyscy wiedzą mniej więcej, o które chodzi, a jeśli nie, to w tym artykule http://mangopress.pl/jakie-ksiazki-fant ... ych-serii/ są one wymienione. Trzeba by się im przyjrzeć i "wydestylować" z nich to, co je charakteryzuje. Może się okaże, że mają jakieś wspólne cechy? Coś musi stać za tym, że akurat te, a nie inne książki w tym gatunku, zyskały sobie takie wierne i szerokie grono czytelników.

Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

Nie mają znaczenia w zasadzie ogólne zasady działania świata, uniwersum. Liczy się przede wszystkim ciekawa fabuła, zarysowanie postaci, akcja. Jeśli to seria musi wciągać tak aby się chciało czytać następną część od razu. Jeśli to pojedyncza powieść to musi tak wciągnąć, że żal że to nie jest seria :)

ODPOWIEDZ