pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kontrolne badania krwi

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Kontrolne badania krwi

Post autor: Empatia »

Ludzie co jakiś czas powinni robić sobie kontrolne badania, ale nie tylko ludzie, nasi pupile też.
Kontrolujecie raz na jakiś czas badania krwi waszych zwierzaków?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nie. Nawet nie orientuję się zbytnio jak przeprowadza się badanie krwi u papużki falistej. Boję się zresztą, że sama wizyta u weterynarza byłaby dla niej zbyt, hm, stresującym przeżyciem i nie wyszłoby jej to na zdrowie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Nie. Nawet nie orientuję się zbytnio jak przeprowadza się badanie krwi u papużki falistej.
Jest trochę inaczej niż w przypadku kota i psa (bo o tych zwierzętach szczególnie myślałam zakładając temat), ale jest to wykonalne;)
selene pisze: Boję się zresztą, że sama wizyta u weterynarza byłaby dla niej zbyt, hm, stresującym przeżyciem i nie wyszłoby jej to na zdrowie.
Ja mimo wszystko jestem zdania, że papudze bardziej na zdrowie wyjdą kontrolne wizyty (już nie chodzi o badania krwi), lepiej dmuchać na zimno.


Moim psom i kotom regularnie wykonuję morfologię i biochemię (próby wątrobowe oraz nerkowe). W szczególności przed każdą narkozą.
Awatar użytkownika
iryssek
-#
-#
Posty: 119
Rejestracja: 2011-12-27, 13:48
Lokalizacja: z Brzuszka Mamy

Post autor: iryssek »

szczerze mówiąc pierwsze słysze. weterynarz nigdy mi czegoś takiego nie sugerował, więc niestety pierwsze tego typu badania są dopiero przed Irysem...
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

hm... mój miał raz, bo się dziwnie zachowywał i wtedy zrobiliśmy gruntowny przeglad.
A tak to przez 8 lat jak żyje to nie...
MorozS
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-21, 13:28
Kontakt:

Post autor: MorozS »

Swojemu kotu robię raz w roku badania krwi, ale kilka razy w roku sprawdzam czy nie ma cukrzycy, bo ma sporą nadwagę. Co roku też go szczepię.
Rammzas
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-08, 13:44
Kontakt:

Post autor: Rammzas »

Swojemu kotu raz w roku robie kontrolne badania, ale dlatego, że jest zagrożony cukrzycą. W innym przypadku robiłabym raz na 2 lub 3 lata.
Bunnka
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-16, 13:22

Post autor: Bunnka »

Swojemu psu nie robię badań kontrolnych, ale swojemu kotu robię 2 razy w roku, bo ma sporą nadwagę. Na szczeście wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
grafomania
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-08, 15:30

Post autor: grafomania »

Powinno się robić, choćby ze względu na robaki.
JasiekB
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-09-10, 16:29

Post autor: JasiekB »

Oczywiście, moja labradorka regularnie przechodzi takie badania. Ostatni raz byliśmy u weterynarza 1,5 roku temu przy okazji czipowania i Arika miała komplecik badań. Warto czasem poświęcić trochę dodatkowego czasu i środków, aby piesek był w pełni bezpieczny. Dodawanie zwierzaka do systemu indentyfikacji i rejestracji zwierząt takiego jak na https://www.cbdzoe.pl/pds/identyfikacja/ i regularne rutynowe kontrole weterynaryjne dla mnie osobiście to bezwzględne minimum.
ODPOWIEDZ