pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Terrarystyka

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Terrarystyka

Post autor: Nocturn »

Interesuje się ktoś terrarystyką? Hodujecie coś?;) Jak ktoś nie wie - terrarystyka to hobby, które dotyczy zwierząt egzotycznych typu jaszczurki, węże, pająki...

Wbrew pozorom te stworzonka nie są śmiertelnie groźne i nie każdy wąż chce was zjeść, a pająk wypić wnętrzności :D To bardzo fajne stworzenia, którym trzeba stworzyć odpowiednie warunki, a te nie są wcale takie małe.

Ja osobiście jeszcze nic nie mam, ale zamierzam - agamę brodatą :D
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Chciałam mieć ptaszniki ale nie mogę:) mieszkam z rodzicmi a mama powiedziała że ona nie chce widzieć w swoim domu takich zwierzątek:)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja kiedyś opiekowałam się jaszczurką przyniesioną przez mojego kota... to też się liczy? xD
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

No jasne ;)

Warto tylko wiedzieć, że wszelkie jaszczurki występujące w Polsce są pod ochroną, dlatego nie można ich łapać ani hodować.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

mam w moim domu, wbrew mojej woli :mrgreen: w łazience :lol:
pełno tam pająków jest, chowają sie pod wanną, za rurami i pomiędzy nimi (rury są zabudowane barwionym plexi)

a tak na serio to nigdy nie chciałabym mieć - brzydzę się.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

coraz bardziej mnie to pociąga, lecz mam wstręt przed wężami. okropnie się ich boje, więc raczej nigdy nie zdecyduję się na hodowanie takiego pupila ;p
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Franek, a co w nich Cię przeraża?:>

Obrazek

Ja jestem z gatunku osób lubiących węże i jaszczurki, ale o pająkach nie ma mowy :P
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

A mi się kameleon marzy. W zeologicznym w galerii jest i raz w tygodniu chodzę go odwiedzać... ::P
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Kameleon jest wymagający jeśli chodzi o warunki - musi mieć bardzo dobrą klimatyzację ;) Poza tym średnio się nadaje dla początkujących, jest wrażliwy na pomyłki młodych terrarystów.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

brrr. co to za brzydkie zdjęcie? :D
to, że są groźne ;d ogólnie straszne ;]
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Nocturn, u mnie i tak pewnie na marzeniach się skończy - mam wyrzuciłaby mnie z domu. Ech... ;|
Ostatnio zmieniony 2009-02-09, 19:48 przez Tandetna, łącznie zmieniany 1 raz.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »


to, że są groźne ;d ogólnie straszne ;]
Węże wbrew pozorom nie jedzą człowieka na śniadanie, serio. Mało jest gatunków, które potrafią zjeśc dorosłego człowieka (z 3-4 węże na świecie są w stanie zjeść doroslego człowieka), a węży jadowitych nie powinno się hodować (chociaż i tak je mają). Poza tym atakują naprawdę rzadko, chociaż to zależy od gatunku, bo trafiają się agresorki ;)

Co do ptaszników - tu już jest gorzej, bo każdy z nich ma jad i on boli mniej lub bardziej (zależy do...zgadnijcie...gatunku!) - ukąszenie jednego ptasznika dla osoby uczulonej może się skończyć śmiercią, a te posiadające silny jad potrafią nieźle narozrabiać nawet gdy człowiek uczulony nie jest. Czytałem relacje osób ukąszonych - ból ukąszenia silny, ale najgorsze jest później. Serce chce wyskoczyć z klatki, nogi jak z waty, a później potrafią występować skurcze KAŻDEGO mięśnia nawet do 3 tygodni... ponoć ból masakryczny.
Ale to oczywiście przy tych bardziej jadowitych, przy tych mniej wystarczy zrobić normalą rzecz przy ukąszeniu - łyknąć wapno i po krzyku ;)

Franek, a jaszczurki?:D
Nocturn, u mnei i tak pewnie na marzeniach się skończy - mam wyrzuciłaby mnie z domu. Ech... ;|
Ja właśnie z tego względu muszę się powstrzymać z kupnem ;)
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Ja niestety też i dlatego non stop odwiedzam Eustachego (tak, tak! nadałam mu imię!) w zoologicznym. Kiedyś własnego mieszkania się dorobię to może zaczne coś kombinować...

Widze, że znasz się na tym, więc w razie jeszcze forum do tego czasu będzie funkcjonować mogę liczyć na pomoc? ;)
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

No jasne :D

Ja wolę nie odwiedzać zoologicznych, bo warunki tam panujące są zazwyczaj tragiczne, więc nie chcę być niemiły dla sprzedających :/ Zwierzęta terrarystyczne najlepiej brać od sprawdzonego hodowcy ;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Pająki, jaszczury i węże w domu? O nie. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Po pierwsze, bałabym się ich w ogóle dotknąć, a po drugie rodzice prędzej by mnie z domu wyrzucili, niż na coś takiego poszli. Brr... Co to by było, gdyby pajączki uciekły z terrarium :| .
ODPOWIEDZ