pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Opłatek dla zwierząt

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Opłatek dla zwierząt

Post autor: selene »

Kupowaliście kiedyś specjalne opłatki dla swoich pupili ;)?
Co myślicie o dzieleniu się opłatkiem ze zwierzętami?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Specjalnych opłatków nie kupowałam, ale od dziecka dzielę się opłatkiem ze swoimi zwierzętami, nie wyobrażam sobie tego nie zrobić. Opłatek dostaje nawet żółw, co prawda nie zje go, opłatek i tak jak zwykle rozmaka w wodzie, ale to taka tradycja w moim domu. Każde zwierzę dostaje swój opłatek. Króliki, szynszyle i psy w tym roku zjadły z chęcią, gorzej z kotem i wyżej wspomnianym żółwiem;)
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

nie mam takiego zwyczaju. No cóż, troszkę kojarzy mi się ze świętokradztwem :roll: nie wiem, już tak mam ;) choć ciekawe, czego życzą mi moje zwierzątka ;P (mam nadzieję, że nie "nawzajem" xD)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Dziele się ze swoim psem co roku opłatkiem i nie wyobrażałam sobie aby i w tym miało być inaczej. Zawsze o tym pamiętam bo traktuje mojego pupila jak członka rodziny.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Nie mam takiej tradycji, nie mam takiego zwyczaju i nie mam takiego zamiaru dzielić się z moim kotem opłatkiem. Zwierzęta to zwierzęta, skąd mają wiedzieć co to jest Boże Narodzenie? :|
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Specjalnie nie kupuję opłatka dla zwierząt ale zawsze troszke dam psiakowi Wkońcu to jest członek naszej rodziny i życzę mu żeby był z nami jak najdłużej.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie kupowałam nigdy. Moja siostra dawała w tym roku naszemu psu na co mama "To nie dla psa".
psychiczna pisze:bo traktuje mojego pupila jak członka rodziny.
ja też, a mimo to:
Destroy pisze:No cóż, troszkę kojarzy mi się ze świętokradztwem :roll:
.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Oczywiście, że dziele się z swoimi zwierzakami. Jak byłam mała wysyłali mnie do stajni z opłatkiem przed pasterką. Nie kupujemy jakiś specjalnych opłatków.
U mnie w domu to już tradycja, skoro obecnie moja sunia jest przy mnie praktycznie zawsze jak mogłabym o niej zapomnieć w święta?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Podobnie jak Wy - nigdy nie kupowałam specjalnych opłatków. Dzielę się zwykłym. Nie widzę ku temu żadnych przeciwwskazań, w końcu zwierzę to członek rodziny. Może do końca nie rozumie o co chodzi, ale sądzę, że wyczuwa tą niezwykłą atmosferę i nić, hm, przyjaźni.
Destroy pisze:troszkę kojarzy mi się ze świętokradztwem :roll:
Mi nie. Zdaje się, że dawniej w gospodarstwach było to rzeczą normalną. Ludzie chodzili do swoich zwierząt i dzielili się z nimi opłatkiem. Spotkałam się z wyjaśnieniem, że przy narodzinach Chrystusa obecne były zwierzęta i stąd ten zwyczaj. No, ale jednych to razi, innych nie ;).
Awatar użytkownika
Hendoslaw
-#
-#
Posty: 84
Rejestracja: 2011-01-07, 21:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Hendoslaw »

Tak jak ktoś powiedział wcześniej to członek rodziny. Sam nie mam zwierząt, ale pewnie też bym tak zrobił. A część wigili spędziłem w Ciapkowie.
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

Nie kupuję, bo nie widzę sensu. Ale zawsze nasza sunia dostaje ten nasz. Cała rodzina się z nią "dzieli" :)
Awatar użytkownika
iryssek
-#
-#
Posty: 119
Rejestracja: 2011-12-27, 13:48
Lokalizacja: z Brzuszka Mamy

Post autor: iryssek »

zawsze daję opłatek mojemu Irysowi, ale on maniacko zostawia go na środku dywanu :D
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Skurczybyk mój pies dalej nic nie powiedział
tylko sie mu dziwnie do podniebienia przykleja i tak próbuje odkleic i nic xD
ODPOWIEDZ