pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kocie rasy

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Kocie rasy

Post autor: selene »

Jest temat o psich, to i możemy pogadać o kocich.
Macie jakieś ulubione?

Jeśli chodzi o mnie przepadam za:

1. Brytyjczykami
Obrazek
Obrazek

2. Norweskimi leśnymi
Obrazek
Obrazek

3. Syberyjskimi
Obrazek
Obrazek

Chociaż każda rasa ma w sobie coś pięknego.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie znam się na rasach kotów. Jedyne co mogę powiedzieć to nie podobają mi się takie bez sierści.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Syjamskie mi się nie podobają. Nie lubię kotów z krótką sierścią.
Na rasach zbytnio się nie znam...

Obrazek
Takie pospolite najlepsze...Ja chce kota !
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

[img]http://www.orientalny_dlugowlosy.koty.tasdj.pl/UserFiles/Image/orientalny.jpg[/img]
Obrazek

Ale coś jest w tej jego posturze.
Naprawdę się Wam takie nie podobają ;p?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Naprawdę się Wam takie nie podobają ;p?
Przepraszam, ale są okropne. Nie pogłaskałabym takiego kota...
Ale każdy ma inne gusta i upodobania ;]
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Norweskie leśne i syberyjskie sa piękne!

Ale na przykład Sfinks:
Obrazek

Moim zdanem jest okropny ;/


Selene, mam pytanie. Ten drugi kotek krótkowłosy to nie ma przypadkiem długowłosej odmiany? :
Obrazek

jeśli tak to ta długowłosa moim zdaniem jest piękniejsza :mrgreen:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

ewcia9494 pisze:Selene, mam pytanie. Ten drugi kotek krótkowłosy to nie ma przypadkiem długowłosej odmiany? :
Zdaje mi się, że ma ;P.
Ale wiesz, taką specjalistką to ja nie jestem.
Co do sfinksów:
Zjawiskowy sfinks – ekscentryczny kot bezwłosy zwany kotem księżycowym to najbardziej kontrowersyjna rasa kotów, która wywołuje u ludzi skrajne emocje.

Na temat bezwłosych zwierząt krążą rozmaite mity i legendy. Uważano je za zwierzęta święte lub przybyłe z kosmosu.

Bezwłose psy i koty istnieją od tysiącleci. Bezwłose koty pochodzące z Meksyku znane były już za czasów azteckich. U Azteków mieszkały w Charmach (świątyniach), były czczone i szanowane, posiadały cechy bogów i jak wtedy wierzono pomagały porozumiewać się z nimi.

Podobno w Egipcie koty bezwłose mieszkały w pałacach i były faworytami faraonów.

Sfinksy podobnie jak reksy zawdzięczają swoje istnienie kaprysowi natury i wytrwałości felinologów. Pojawiły się w wyniku spontanicznej mutacji genowej.

Dzisiejsze sfinksy kanadyjskie wyhodowano w latach 60-tych ubiegłego wieku w Kanadzie, a ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wyhodowane w Rosji sfinksy dońskie.
Może i Wam się nie podobają, ale widać, że budzą emocje ;p. Ba, budzą nawet religijne instynkty.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

też wolę te długowłose. Moja koleżanka ma takiego pięknego kota, ma taką bardzo puszystą sierść. Jest cudny i towarzyski. Sama też mam kota, takiego typowego dachowca, też go kocham mimo, że jest wredny (jaka Pani, taki kot 8) )
lubię też persy. Natomiast te sfinksy i syjamskie są okropne.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

niepokorna pisze:Sama też mam kota, takiego typowego dachowca, też go kocham mimo, że jest wredny (jaka Pani, taki kot 8) )
Daj zdjęcie ;]

Kocham koty, ale niektóre rasy napawają mnie obrzydzeniem.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Rose pisze:Daj zdjęcie ;]
no kompie nie mam jego zdjęcia ;p taki mały biały w czarne łaty (ale nie wygląda jak krowa ;p )
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

A słyszeliście o kotach bez ogona...?
Co o tym myślicie ;P?
Przykładowe zdjęcie:
Obrazek
Manksy są wybrykiem natury, ale zdobyły uznanie ludzi i zostały zaliczone do kocich ras.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

jak dla mnie zwykły dachowiec bez ogona.

Kocham wszystkie rasy kotów!
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Manks (kot z wyspy Man). Manksy zawdzięczają swoje istnienie kaprysowi natury. Najpierw odkryte na wyspie Man, potem hodowane jako bezogonowe mutanty kota typu europejskiego, szybko stały się modnym rarytasem. Na początku lat 60. angielski centralny związek hodowców kotów GCCF ustalił ich wzorzec i tym samym uznał je za rasę. Manksy odznaczają się szczątkowym ogonem i wyższą tylną niż przednią częścią tułowia, co powoduje typowe dla rasy podskakiwanie podczas chodu, podobne jak u królików.
;)
NAwiedzonA pisze:Kocham wszystkie rasy kotów!
Ja też, ale niektórzy ludzie na widok zdjęcia takiego kota robią duże oczy i nie mogą uwierzyć, że istnieją koty bez ogonów (albo, z szczątkowym ogonem, jakby to tak fachowo ująć). Ciekawa jestem czy ktoś z Was o nich słyszał ;P.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

No mi się kiedyś coś o uszy obiło, ale szerzże mówiąc nie bardzo w to wierzyłam, myślałam, że jakiś... ktoś specjalnie obciął kotu ogon, ale było to jakieś 7 lat temu.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Niee, te bez ogona wizualnie mi się nie podobają. Brytyjczyki i norweskie leśne podobają mi się strasznie, jednak najładniejszy na świecie jest mój rudzielec. Jak już doszedł do siebie, został wyczesany i wyszorowany, to wygląda jak jakiś królewski kot, a pręgi ma takie piękne, że och :roll: Pewnie jest zwykłym-niezwykłym dachowcem, ale może, kto wie, jest rasowy. Tego nie wiem, na rasach kotów niezbyt się znam.
ODPOWIEDZ