pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zbyt spokojny?

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Zbyt spokojny?

Post autor: Heroine. »

Jakiś czas temu dostałam dwa szczeniaczki. Mój problem dotyczy jednego z nich.
Ma on niecałe 2 miesiące i wydaje mi się, że jak na szczeniaka jest trochę za spokojny.
Śpi normalnie tak jak ten drugi, ale nie jest tak skory do zabawy i spacerów jak chyba być powinien. Może to jakieś psie lenistwo czy coś? A może naprawdę coś jest nie tak?
Awatar użytkownika
You_Like?
-#
-#
Posty: 221
Rejestracja: 2009-09-21, 18:45

Post autor: You_Like? »

Być może jest leniwy. Trzeba by trochę poczekać czy to się zmieni czy nie. Możliwe też ,że taki już będzie zawsze bo bywają i psy spokojne ,ale może też być chory.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Czekaj, czekaj. Ty już go masz dość długo, a on dopiero ma niecałe dwa miesiące?! Ile tygodni ma i kiedy został odłączony od matki? :shock:
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Niki pisze:Ile tygodni ma i kiedy został odłączony od matki? :shock:
Poprawię się: on ma prawdopodobnie około dwóch miesięcy.
Został podrzucony pod schronisko w wieku [również tylko prawdopodobnie] miesiąca i był karmiony z butelki.

Nie mam go jakoś specjalnie długo bo niecały miesiąc chyba.
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

Psy też mają charaktery, jestem jest spokojny i grzeczny, inny to totalny rozrabiaka. Może on po prostu potrzebuje trochę czasu, jest nieufny wobec ludzi. Nie przejmuj się. ;) Powiem Ci też coś o moim psie. ;) Jest sznaucerką, a te psy jak wiadomo są dość głośne i wszędzie ich pełno. Przez pierwsze kilka tygodni (jak ją kupiłam miała jakieś 3 miesiące) nie szczekała w ogóle, raczej wolała się przytulać niż bawić i ogólnie była taka przylepka... Teraz to mogłaby szaleć 24 na dobę, szczeka gdy tylko ma okazję (gdy jej nie ma to też lubi się odezwać) no i ogólnie jest zupełnie inna niż na samym początku. ;) Więc swoim psiakiem się tak nie martw, może taki ma po prostu charakter, albo zmieni się z biegiem czasu.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Aaa, no tak, zapomniałam, że on ze schroniska. Nie ma co się dziwić, psy też mają psychikę, został zbyt wcześnie odstawiony od matki. Potrzebuje czasu, żeby się nauczyć pewnych rzeczy, przyzwyczaić do srodowiska. Może będzie miał taki uraz już zawsze.

Powinnaś mu poświęcić duzo uwagi, bardzo dużo, więcej niż zwykle.

Ale też nie zaszkodzi przejść się do weterynarza i przebadać;)

Pesca, szczeniaki zazwyczaj nie szczekają, bo muszą się tego nauczyć ;P Pierwsze piszczą i tym piszczeniem uczą się szczekać;D
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

No dobra, ale 4-5 miesięcy to inne psy w jej wieku już ujadały, a ona nawet nie piszczała. :P
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

No to już trochę dziwne było ;D
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Wielkie dzięki dziewczyny ;)

Już się praktycznie nie martwię. Przejdę się jeszcze chyba do weterynarza tak jak radzi Niki ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Bells pisze: Przejdę się jeszcze chyba do weterynarza tak jak radzi Niki
Nie chyba, tylko na pewno ;P
Do weterynarza powinnaś iść, żeby się upewnić, że wszystko jest okej. Może potrzebuje jakis witamin dla wzmocnienia.
komandos
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-06, 21:17

Post autor: komandos »

Postaraj się o nowe, dobre zabawki dla psa i baw się z nim. Niektóre zwierzęta chętniej bawią się z człowiekiem niż między sobą.
ODPOWIEDZ