pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wegetarianizm

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Wegetarianizm

Post autor: Nocturn »

Siemka

Czy ktoś z was może jest wegetarianinem? Dlaczego nie chcecie jest mięsa, jakimi innymi składnikami zastępujecie wszelkie niedobory?

No i jakie jest wasze ogólne zdanie na ten temat? Zdrowe, niezdrowe? Lans?:>
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Oczywiście ja jestem :) Zostałam wegetarianką jakieś trzy lata temu jak zobaczyłam na ulicy rozjechanego psa.
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

nie jestem:) miesa zazwyczaj nie jem, po prostu. Ale czasem się zdarza jakiegoś bezbronnego kurczaczka zjeść :D
A poza tym kurczaki są smaczne :mrgreen:
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Kurczaki to trupy!
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

mięso jest pycha ;]
jak jem podobne porcje, ale wegetariańskie to się nie najadam.
ale ja ogólnie mało jem... xd
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

NAwiedzonA pisze:Kurczaki to trupy!
ale za to jakie dobre :P takie chrupiące mniaam :)

Jest coś co lubię, wegetariańskiego: hamburgery :) bo hamburgera kupnego z tym "kotletem" to bym nigdy nie zjadła. No w sumie kiedyś zjadłam. Ale to był pierwszy i ostatni raz. A mięso było tak jakby surowe :D
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ja mam tak, że mięso mi nie smakuje ... Ale, gdy najdzie mnie ochota, to jadam. Mam tak,że gdy zobaczę w mięsie jakąś żyłkę, tłuszcz czy coś w tym stylu - odrzuca mnie od razu :roll:
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Bardzo rzadko jem mięso, zresztą czy ja w ogóle często jem? W ogóle - jak zjem śniadanie i np. kolacje to już jest bardzo dużo - powód? hmm - nie odchudzam się, ani linii nie chcę utrzymać..
Czasem zdarzy mi się zjeść kurczaka albo pieczeń - po za tym - nie jem praktycznie niczego innego z mięsa...
Awatar użytkownika
Exshiala
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 15:27

Post autor: Exshiala »

Ja nie jadam mięsa od ponad 7 lat :) Dlaczego? Ot tak po prostu, z wielu powodów - przede wszystkim dla zdrowia i dlatego, że mi nie smakuje:)

Przy mojej grupie krwi mięso jest niewskazane. Nie uzupełniam go niczym, a podczas regularnych badań, niemal wszystkie wskaźniki mam dokładnie w środku normy - oprócz żelaza, z oczywistych powodów :)

Jednakże wegetariańskie jedzonko nie zawsze jest zdrowe:
[Tu był link, ale zdaje mi się, że to tylko reklama strony.]/Niki

mam nadzieję, że ja nigdy nie trafię na coś takiego ;)
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 17:26 przez Exshiala, łącznie zmieniany 2 razy.
NaćpanaSłońcem.
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2009-05-21, 20:19

Post autor: NaćpanaSłońcem. »

Nie jadam mięsa,dlaczegóż ?
Ponieważ nie mogę jeść czegoś z myślą,że kiedyś to co ja mam an talerzu biegałao sobie,jadło i spokojnie żyło .
No i przedewszytkim wywołuje u mnie jakiś wstręt nie potrafię tego przełknąć .
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja nie jestem i nie widzi mi się żebym została. Wegetarianizm nie jest zdrowy ale nie mówię, że szkodliwy. Najzdrowszą dietą jest dieta semiwegetariańska a tam właśnie jest miejsce na mięso xD Dlatego preferuję jedzenie mięsa, nie koniecznie w dużych ilościach
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Ja kiedyś chciałam zostać wegetarianką, ale nie miałabym co jeść i w ogóle chyba nie dałabym bez mięsa ;P.
Niki pisze:Mam tak,że gdy zobaczę w mięsie jakąś żyłkę, tłuszcz czy coś w tym stylu - odrzuca mnie od razu :roll:
Mi na samą myśl chce się zwymiotować, więc czasami zdarza się, że mięsa prawie w ogóle nie zjem, bo zostawiam te kawałki, które są tłuste ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ja mam tak samo właśnie, dzisiaj nie zjadlam mięsa na obiad, bo miało jakież żyłki i było tłuste :? Z miłości do zwierząt chciałabym zostać wegetarianką, ale w domu robią mi awantury :?
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Ja właśnie też z miłości do zwierząt, ale jak napisałam wcześniej, jak na razie nie dam rady, może jak np. pójdę na studia to spróbuję trochę ograniczyć spożywanie mięsa ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ja mam mięso już ograniczone, bardzo mało go jem.
ODPOWIEDZ