pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ciasta - przepisy.

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Ciasta - przepisy.

Post autor: fajnyfranek »

Dzień dobry ;]
zauważyłem, że większość osób, które aktywnie uczestniczą w życiu forum to kobiety. Jako, że stereotypy mówią, iż to właśnie kobiety najczęściej gotują to założyłem ten topic. Drogie panie [jak i panowie^^] poszukuję sprawdzonych, lecz mało pospolitych przepisów na ciasta. Od zawsze uważałem, że moja babcia jest najlepsza kucharką w rodzinie. Często tez piecze ciasta - a ja, jako pojętny wnuczek chcę jej w czymś dorównać. Ogólnie chodzi o zrobienie jej niespodzianki na imieniny, tak więc pomyślałem, że mogę upiec jakieś mało spotykane ciasto. Reasumując: jeśli ktoś ma SPRAWDZONY [mogę znaleźć w Internecie, lecz często się na takich przepisach zawodziłem] przepis to proszę o wklejanie tu do tematu ;)

pozdrawiam,
fajniusi franeczek.
imflym
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 09:15

Post autor: imflym »

Systematycznie robię snikersa, lecz przepisu nie podam :d
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Post autor: lektor »

mało spotykane i zaskakujące ciasto? głosuję za ciastem marchewkowo-buraczanym :) super alternatywa dla kremowych maślanych ciast od których boli żołądek :)
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Ja uwielbiam ciasto ze śliwkami. Idzie teraz okres świąteczny więc takie ciasto na pewno znajdzie się na moim świątecznym stole. Piekę je według sprawdzonego przepisu ciasta ze śliwkami na cooklet.pl Jeśli lubicie śliwki to ten przepis na pewno Wam zasmakuje.
brobro
-#
-#
Posty: 138
Rejestracja: 2016-01-13, 09:27

Post autor: brobro »

Ja mogę dodać przepis na dietetyczne ciasto - biszkopt z kremem zrobionym z kaszy jaglanej. Przepis jest stąd.
WhiteAngel
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-06-28, 19:06

Post autor: WhiteAngel »

Bułeczki cynamonowe odrywane;) zapach w domu podczas pieczenia powalający :D

40 dag. mąki
3 kopiaste łyżki cukru
1 jajko
125 ml ciepłego mleka
3 łyżki wody
2 łyżki oleju
3 dag. drożdży
szczypta soli
dodatkowo:
1 kopiasta łyżka cukru
1 łyżeczka cynamonu
4 dag. roztopionego masła
Opis:
1.Zrobić rozczyn z mleka, drożdzy,łyżeczki cukru oraz kopiastej łyżki mąki.
2.Do wyrośniętego rozczynu dodać wodę, jajko, resztę cukru, olej i ok. połowy maki. Wymieszać.
3. Dodać sól i resztę mąki. Wyrobić elastyczne ciasto
(jeśli zależy nam na wyjątkowo puszystym cieście - odstawić do wyrośnięcia aż podwoi objętość).
4. Ciasto podzielić na 15 równych części.
5.Formę ( 40*25) wyłożyć papierem do pieczenia i delikatnie posypać cynamonem.
6. Maczać ręce w oleju i formować bułeczki układac w 1-2centymetrowych odstępach.
7.Pozostałe masło wymieszać z cynamonem i posmarować tym bułeczki.
8. Całość posypać cukrem.Ponownie pozostawić do wyrośnięcia.

*Piekę w 170 stopni przez ok. 20-25 min
* Bułeczki można zrobić wieczorem i włożyć do lodówki a rano upiec.W nocy pięknie wyrosną.
Awatar użytkownika
Pelasia
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2014-11-12, 07:52

Post autor: Pelasia »

Ja w tym roku zamierzam własnie zrobić taki prezent męzowi oraz coś dla niego upichcić. Zauwazyłamze takie właśnie prezenty podobają mu się najbardizej oraz cieszy sie z nich o wiele bardziej niz z jakichkolwiek materialnych rzeczy.....

Jesli nie mozecie znaleźć jakiegoś przepisu to na stronie przepisy pl jest sporo propozycji na świąteczne walentynkowe ciasteczka
https://www.przepisy.pl/przepisy/ciasta ... lentynkowe

Zerknijcie sobie.
Bardzo proste sa takie serduszka cytrynowe;
Obrazek
tetrus
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-07, 15:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tetrus »

Trudno osiągnąć domowymi sposobami jakość ciast i tortów wytwarzanych bez konserwantów przez wielopokoleniowe zakłady cukiernicze. Z drugiej jednak strony własny wyrób bardziej cieszy, niż ten kupiony gotowy.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Ja przepisy na ciasta czerpię głównie z internetu. Jak już się znajdzie sprawdzoną stronę z przepisami, to można piec co się tylko zamarzy.
Dla mnie kopalnią sprawdzonych przepisów jest blog: Pani Tereska Przepisy od serca Robiłam już wiele ciast i deserów z tego bloga i zawsze mi się wszystko udaje :D
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Ja przepisy biorę z Kwestii Smaku. To mój sprawdzony blog.
byronAmurn
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2019-05-01, 13:53
Lokalizacja: Norway
Kontakt:

Ciasta przepisy

Post autor: byronAmurn »

Zdarza mi siк piec chociaї najczкsciej s± to jakie¶ proste ciastka i muffiny. Moja zona natomiast jest o wiele lepsz± specjalistk± je¶li chodzi o ¶wiateczne wypieki. Co mi bardzo odpowiada poniewaї jestem wtedy testerem.
Przepisy najczкciej bierzemy z sieci.
https://thefreehreportonpsu.com/volume-pills-review/
Awatar użytkownika
Nastka99
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2018-11-28, 14:25

Re: Ciasta - przepisy.

Post autor: Nastka99 »

Polecam ciasto snikers bez pieczenia :P Ciacho jest przepyszne i duże. Moja rodzina i goście za nim przepadają. Idealne na lato :D
Snikers bez pieczenia.jpg
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Re: Ciasta - przepisy.

Post autor: zbyhu »

dobry przepis na ciasto bez pieczenia wpadł ostatnio w moje ręce.
https://uwielbiam.pl//przepis/ciasto-lo ... -pieczenia
Spróbowałem go zrobić. Nie było problemu. A w smaku bardzo dobre.
olalena
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-29, 08:35

Re: Ciasta - przepisy.

Post autor: olalena »

Jestem fanką brownie i ciast czekoladowych. Zawsze używam do nich ciemnego kakao DecoMorreno, żbey były takie aromatyczne i mocno kakaowe, wtedy nawet brownie z fasoli nie smakuje jak fit ciacho ;)
ODPOWIEDZ