pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Łatwe i szybkie dania

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Awatar użytkownika
Ema
-#
-#
Posty: 248
Rejestracja: 2010-12-05, 14:53
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Ema »

tosty =]. A jak chce mi się czegoś konkretnego to smażę frytki z nuggetsami dodaję ketchupu i zajadam :P
Awatar użytkownika
katapulta
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-28, 10:51

Post autor: katapulta »

a ja zamawiam przez internet albo przez telefon.

[ Dodano: 2011-12-02, 09:46 ]
az wstawie link: znajomi rozkrecaja platforme do zamawiania jedzenia z dostawa do domu. powiedzieli, ze jak im pomoge, to mi ugotuja kolacje:) strona lada dzien wystartuje z kopyta. polecam:) smakuje.pl
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Pizza podgrzana w piekarniku :D
jopek87
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-03, 10:32
Kontakt:

Post autor: jopek87 »

Carbonara jest dosyć łatwa i szybka :) jeżeli ktoś lubi spaghetti to polecam :)
emkaa2
-#
-#
Posty: 64
Rejestracja: 2015-03-19, 07:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emkaa2 »

SKŁADNIKI

3-4 pory

2 cebule

4 łyżki masła

4 szklanki bulionu (może być z kostki)

kawałek szynki - 15 dag, pokrojonej na plastry

10 dag łagodnego serka topionego

1/2 szklanki gęstej śmietany

sól

pieprz

szczypta gałki muszkatałowej

pół szklanki startego żółtego sera

pół garście posiekanej natki pietruszki



Z porów odcinam zielone części i dokładnie myję pod bieżącą wodą. Kroję na skośne plastry o grubości 0,5 cm.
Cebule obieram i siekam na drobną kostkę.
Na patelni rozpuszczam masło, wrzucam pory razem z cebulą i cały czas mieszając doprowadzam do ich zeszklenia.

Warzywa przekładam do garnka, zalewam bulionem, dodaję pokrojoną w długie paski szynkę i gotuję na średnim ogniu przez 20 minut. Kiedy pory zupełnie miękkie, dodaję topiony serek i mieszam do rozpuszczenia. Zupę doprawiam solą, pieprzem i małą szczyptą gałki muszkatałowej (należy uważać z tą przyprawą - jej nadmiar może zdominować całkowicie potrawę, sprawiając, że stanie się ona średnio jadalna). Następnie dodaję osoloną i wymieszaną z kilkoma łyżkami zupy śmietanę, Doprowadzam zupę do zagotowania.

Na talerzach zupę posypuje serem i dużą ilością natki pietruszki.
Podaję z grzankami lub z bagietką.
carpe diem
MasaF
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-26, 09:38

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: MasaF »

Jak mam coś na szybko zrobić to kupuje warzywa na patelnię, podsmażam mięso, robię na szybko jakiś sos dorzucam makaron, ser i zapiekam na patelni w piecu.
rrrosalita
VIP
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 2018-11-17, 19:26

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: rrrosalita »

warzywa,miesko,makaron i roztopiony ser? <3 chcę! Zapiekasz pod przykrywką czy jak/?
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: crystalka »

najszybsze co może być to makaron, ja robię sos beszamelowy z serem i brokułem. Gotuję makaron, fajnie do tego pasują pełnoziarniste rurki arrihghi, rozpuszczam masło na patelni, dodaję mąkę, chwilę podsmażam, dolewam po trochu mleko cąły czas mieszając, gotuję aż zrobi się fajny sos, przyprawiam solą, pieprzem, gałką muszkatłową, dodaję trochę startego żółtego sera, gotowanego brokuła w różyczkach, ewetualnie podsmażonego kurczaka, mieszam, polewam makaron i gotowe
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: zbyhu »

szybkie danie to spaghetti. Makaron arrighi do tego mięso mielone najlepsza moim zdaniem łopatka plus sos czasami robię sam z pomidorów a czasami po prostu kupuję z torebki. Wszystko zależy od chęci.
byronAmurn
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2019-05-01, 13:53
Lokalizacja: Norway
Kontakt:

Latwe i szybkie dania

Post autor: byronAmurn »

Z mikrofali to nie wiem a na mrozonkach sie nie znam ale posluze rada ktora ja stosuje: zawsze mam w lodowce juz ugotowany ryz albo jakas kasze gotuje sobie wieczorem jak mam czas i przechowuje srednio 3, 4 dni. Kiedy mam 10 minut zeby przygotowac sobie zarcie to biore patelnie, podgrzewam olej czy oliwe, tak na porzadnie zeby prawie dymil, wrzucam na to dowolne warzywa ktore znajde w lodowce: pieczarki, pory, papryke, cukinie, cebule, pokrojone byle jak w dowolny ksztalt, czasem mam tez tofu to tez daje pokrojone w kostke, smaze pare minut, daje sol pieprz i sos sojowy, na to ryz, wylaczam gaz, mieszam, i gotowe.
Jesli chodzi o marchew, brokul albo kalafior, to najpierw je sparzam we wrzatku przez pare minut, ale jesli naprawde nie masz czasu na gotowanie to postaraj sie miec w lodowce warzywa ktore latwo sie smazy, ktore wymienilam wczesniej.
https://thefreehreportonpsu.com/volume-pills-review/
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: zbyhu »

wczoraj znowu nie miałem pomysłu i czasu na obiad. wziąłem kupiłem żurek z krakusa. Dobry w smaku. Na pewno wrócę do tego dania.
JulitkaAndrasz
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2018-08-30, 10:30

Re:

Post autor: JulitkaAndrasz »

Icannotfly. pisze: 2010-12-14, 16:49
obiezyswiat pisze:Spaghetti nie jest szybkim daniem ponieważ makaron sie za dlugo gotuje by go takim nazwac
Bez przesady, jeśli makaron damy do gorącej już wody, to nie gotuje się aż tak długo, dlatego uważam, że jest to szybkie danie. :) Poza tym zupki chińskie, jakieś mrożonki (frytki, warzywa na talerzu, zapiekanki), pierogi, które wystarczy odgrzać, tosty, parówki z serem i pieczarkami, smażona kiełbasa. :)
Zdecydowanie się zgadzam. Myślę, że spaghetti to szybkie danie. Gotowy sos można kupić, podrasować go odrobinę i ugotować makaron :) Obiad gotowy w 15 minut
vesna
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2019-01-24, 22:42

Re: Łatwe i szybkie dania

Post autor: vesna »

zbyhu pisze: 2019-10-03, 22:20 wczoraj znowu nie miałem pomysłu i czasu na obiad. wziąłem kupiłem żurek z krakusa. Dobry w smaku. Na pewno wrócę do tego dania.
też ten żurek lubię :) krakus ma tż fajne przetwory, korniszon z chili mega dobre, zawsze się na imprezkach rodzinnych pojawiają jako zagryzka ;)
ODPOWIEDZ