pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Przepisy

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Przepisy

Post autor: Destroy »

Znacie jakieś przepisy na dobre, łatwe do przygotowania potrawy?
Awatar użytkownika
Tienne_ami
-#
-#
Posty: 135
Rejestracja: 2011-01-15, 19:58

Post autor: Tienne_ami »

Wyczailam swietna "salatkę" na kanapki :D
Mielonkę, albo zwyczajna szynke pokroic w paseczki cienkie na 3mm i dlugie na 1-2cm.
Do tego ogórki konserwowe również w takie paseczki i majonez. Nie za duzo. Troche pieprzu. Mozna tez dodać jajko. Kanapki z tym są genialne :D
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

jajka faszerowane. Z cyklu: "Łatwiej nie będzie" :mrgreen:

Z ugotowanych jajek powyjmować żółtka. Uważać, by nie uszkodzić białka. Żółtko utrzeć z majonezem, dodać to, co lubimy (ryba wędzona, ser, szynka itp.) co chcemy, byle do siebie pasowało ;) mieszamy, doprawiamy i wkładamy na miejsce żółtek- pycha :D
Tusia
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-01-17, 15:08

Post autor: Tusia »

Odwrócony dalmatyńczyk

Rozpuscić:
150 g gorzkiej czekolady
175 g masła

Zmiksować do białosci:
4 jajka
200 g cukru
kilka kropli aromatu waniliowego

190 g mąki
1 łyzeczka proszku do pieczenia
1/4 łyzeczki soli
150 g obranych i posiekanych migdałów, orzechów (do wyboru)
175 g posiekanej białej czekolady

Do jaj dodać mase czekoladową, makę z proszkiem, sol, orzechy i 3/4 białej czekolady. Reszta posypać wierzch. Ciasto piec w blaszce ok 30*25 cm przez 25-35 minut w 190 stopniach.

Dość słodkie ciacho, dobre na handre.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

To ja mam na sałatkę z makaronu z zupek chińskich. Potrzebne będą:

1 łagodna zupka chińska
1 ostra zupka chińska
papryka (zielona, żółta, czerwona)
ogórki kiszony
tuńczyk w oleju

Makaron zalać wodą, poczekać aż będzie miękki i odcedzić wodę, dodać posiekane drobno papryki, ogórki kiszone, dodać tuńczyk, całość wymieszać, można doprawić do smaku według własnego uznania.



Pyszna! Jadłam w sylwestra i nie umiałam się od niej oderwać.
Awatar użytkownika
Tienne_ami
-#
-#
Posty: 135
Rejestracja: 2011-01-15, 19:58

Post autor: Tienne_ami »

A znacie na sałatkę Tortellini?
*Paczka Makaronu Tortellini
*Manojaz
*Jeden ogórek świeży
*ze 3 pomidorki
*Polędwica drobiowa.
*Sosy w paczkach.(te takie, co się z olejem i octem robi) 2. jeden czosnkowy, drugi-ziołowy.

Makaron ugotować, wsypać do miski, dodać pokrojone ogórki, szyneczkę i pomidory [w kosteczkę 0.5*0.5*0.5cm] wysypać sosy. [na sucho. bez oliwy i octu.] I dodać majonez. Prościutkie.;d
imflym
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 09:15

Post autor: imflym »

A ja dalej robię odwróconego. Tak mi posmakował :D
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Post autor: lektor »

moje sztandarowe i szybkie danie to spaghetti z cukinią i papryką. na chwilę obecną robię je 20 minut, bo tyle zajmuje ugotowanie makaronu, warzywka gotowe są dużo wcześniej. Nie lubię makaronu al dente, ale kto lubi to w 15 minut będzie miał obiad :)
brobro
-#
-#
Posty: 138
Rejestracja: 2016-01-13, 09:27

Post autor: brobro »

A znacie jakieś przepisy na kasztany jadalne? Widziałam, że są już do kupienia u mnie w markecie i chętnie bym je spróbowała.
WhiteAngel
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-06-28, 19:06

Post autor: WhiteAngel »

KASZTANY JADALNE - widzimy, patrzymy i często nie wiemy jak to "ugryść". Ja lubię kasztany pieczone, polane oliwą i posypane solą i pieprzem.Nie ma dużo pracy i łatwo się je przyrządza.
Awatar użytkownika
Pelasia
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2014-11-12, 07:52

Post autor: Pelasia »

Warto jest czasami zastanowić się nad przygotowaniem czegoś zamiast wędliny do kanapek. W sieci jest bradzo wiele przepiśów na pieczone mięsa czy pasztety. Raz upieczecie to nie będziecie chcieli niczego innego ponieważ jest to zdecydowanie smaczniejsze ( mogę Wam zaręczyć, ze tak będzie....).
Na tej stronie jest przepis na pasztet z wątróbki:
https://www.przepisy.pl/przepis/pasztet-z-watrobki

Tani i banalnie prosty.
Obrazek
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Ja kiedyś robiłam pasztety, ale to jest bardzo czasochłonne. Teraz kupuję takie pieczone.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Pasztetu jeszcze samodzielnie nie przygotowywałam, chętnie wypróbuję przepis :) .
Ja polecam tartę z brokułami :P uwielbiam ją, jest pyszna. Pyszny przepis znalazłam na blogu: https://www.panitereska.pl/recipe-items/tarta-na-slono/
Przygotowuję tą tartę na obiad, bardzo wszystkim smakuje :)

Obrazek
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Ooo ten przepis na tartę wygląda obłędnie. Chętnie go jutro wypróbuję.
modnisia
-#
-#
Posty: 109
Rejestracja: 2015-01-03, 13:24

Post autor: modnisia »

Jeżeli chodzi o tarty to ja polecam taką z batatów z kremowym kozim serem np.chavroux :) Robiłam ją już kilka razy i zawse wychodzi pysznie. Też podrzucam przepis może ktos jeszcze skorzysta. Składniki:
1 świeży ser kozi Chavroux (opakowanie typu piramidka)

Ciasto:
200g masła,
400g mąki,
1 jajko,
2 żółtka,
2 łyżeczki cukru,
½ łyżeczki soli
Nadzienie:
2 średnie bataty,
½ szklanki brązowego cukru,
1 ¼ łyżeczki mielonych nasion kolendry,
½ łyżeczki cynamonu,
½ łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej,
¼ łyżeczki soli,
3 duże jajka,
1 szklanka niesłodzonego mleka skondensowanego,
2 łyżki masła,
1 łyżka ekstraktu waniliowego
Przygotowanie:

Bataty obieramy, kroimy w mniejsze kawałki i gotujemy, aż będą całkiem miękkie.
Przygotowujemy ciasto: chłodne masło mieszamy z mąką, jajka łączymy z solą i cukrem, dodajemy do ciasta i zagniatamy do uzyskania gładkiego ciasta. Formę do tarty smarujemy masłem i wykładamy ciastem o grubości 5mm, nakłuwamy widelcem i chłodzimy przez pół godziny w lodówce. Piekarnik rozgrzewamy do 200℃.

Ugotowane bataty rozgniatamy widelcem, przekładamy do garnka i dodajemy połowę mleka, masło, cukier i przyprawy. Podgrzewamy na niewielkim ogniu przez 5 minut, aby przyprawy uwolniły aromat, cały czas mieszając. Blenderem miksujemy do uzyskania gładkiej kremowej konsystencji. W misce mieszamy pozostałe mleko, jajka, ekstrakt waniliowy i dodajemy do przestygniętych batatów.

Wylewamy masę na przygotowany spód, pieczemy 10 minut w 200℃, następnie zmniejszamy temperaturę do 170°C i pieczemy około 45-50 minut. Ciasto powinno mieć zrumienione brzegi, a nadzienie powinno być ścięte. Na każdą porcję nakładamy łyżeczkę kremowego sera Chavroux, który swoją konsystencją idealnie wpasuje się w delikatny smak batatów i zapiekamy jeszcze przez kilka minut, żeby ser się podgrzał. Podajemy na ciepło lub zimno.
ODPOWIEDZ