pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Przepisy

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

A macie fajne przepisy na fit przekąski? Ciągle teraz szukam inspiracji.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Polecam do przegryzania grissini czyli włoskie chlebowe paluszki.

Składniki:
350 g mąki pszennej
200 ml letniej wody
50 ml oliwy lub oleju + oliwa do smarowania paluszków
2 łyżeczki drożdży suszonych instant dr. Oetkera
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczki soli
Dodatkowo:
1-2 łyżeczki ziół prowansalskich lub 2 łyżeczki czosnku granulowanego

Mąkę wymieszałam z wodą, olejem, solą, drożdżami i łyżeczką cukru. Wyrobiłam na gładkie i bardzo elastyczne ciasto. Okryłam ręcznikiem i pozwoliłam mu odpocząć przez 10-15 minut w ciepłym miejscu.
Gdy już ładnie ruszyło do góry, urywałam małe kawałki (średnio po około 15 g) i dłońmi delikatnie zwilżonymi wodą wałkowałam paluszki chlebowe. Porcje ciasta powinny być bardzo cienkie, gdyż urosną i podwoją swoją objętość. Przygotowane paluszki posmarowałam pędzelkiem z oliwą i wstawiłam do piernika nagrzanego do 200°C na około 10-15 minut (w zależności od tego, jak cienko uda się wam rozwałkować), do zrumienienia. Po upieczeniu odstawiłam do przestudzenia.
Miłego chrupania! :D

Obrazek

Przepis pochodzi z bloga www.panitereska.pl
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Robiłam raz takie paluszki chlebowe, ale mi nie wyszły. Nie było odpowiednio chrupkie.
fr3d
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-15, 17:20

Re: Przepisy

Post autor: fr3d »

Bardzo ciekawe propozycje, dzieki. To moze tez ja dorzuce cos od siebie. Bardzo lubie w swoim menu wykorzystywac jakies sezonowe rzeczy. Jesien jest dla mnie specjalna pora poniewaz przy wiekszych opadach rosna grzyby, ktore mozna zebrac z lasu i zrobic z nich kilka ciekawych rzeczy. Najmniej pracy (oprocz obierania) zajmuje ich wysuszenie. Kupilem sobie swego czasu taka maszyne do suszenia grzybow z Mango .. do dzis dziala bez problemow. Dobrze jest chociaz raz w tygodniu zrobic sobie zupe z takich grzybow. Sprawdzony przepis znalazlem na tej stronie - https://uwielbiam.pl/przepis/zupa-grzyb ... ch-grzybow Zawsze mi brakowalo tego smaku jak bylem mlodszy poniewaz w mojej rodzinie taka zupe robi sie wlasciwie na Swieta Bozego Narodzenia .. teraz mam ten luksus, ze sam moge zadecydowac kiedys ja przyrzadze :) Polecam
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: Przepisy

Post autor: crystalka »

Moje ulubione gofry, 2 szklanki mąki, 2 szklanki mleka, 1/3 szklanki oleju, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, 2 jajka. Wszystko miksuję i piekę, do tego koniecznie jakiś dobry dżem,ja jestm zakochana w czekodżemach z łowicza, brzoskwinia z czekoladą bomba
Awatar użytkownika
Nastka99
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2018-11-28, 14:25

Re: Przepisy

Post autor: Nastka99 »

Polecam przepis na dużą domową pizzę :D Robię ją dość często, bo wszyscy w domu bardzo ją lubimy.
Ciasto:
250 g mąki
1 opak. Drożdży suszonych instant Dr. Oetkera
½ łyżeczki soli
½ łyżeczki cukru
200 ml wody (letniej)
Sos:
1 szt. cebuli
1 ząbek czosnku
200 ml śmietanki 30% tł.
1 szczypta soli
1 szczypta pieprzu
1 pęczek natki pietruszki
Obłożenie:
200 - 250 g szpinaku (mrożonego), 3 ząbek czosnku, 50 ml śmietanki 30% tł. 1 szczypta soli, 1 szczypta pieprzu, 200 g filetu z piersi kurczaka, 1 łyżeczka przyprawy do kurczaka, 150 - 200 g sera Gouda tłustego, 10 - 12 szt. pomidorków koktajlowych

Do miski przesiej mąkę, dodaj drożdże, sól, cukier i dokładnie wymieszaj. Następnie dodawaj stopniowo wodę i mieszaj drewnianą łyżką do momentu połączenia się składników. Przykryj folią spożywczą i odstaw w ciepłe miejsce na 2 h do wyrośnięcia. Po tym czasie delikatnie uformuj z ciasta kulkę na oprószonym mąką blacie i odłóż na ok. 15 minut do wyrośnięcia.
Sos
Pokrojoną w kostkę cebulę usmaż na oleju. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i jeszcze chwilę całość podsmaż. Następnie dodaj śmietankę, sól i pieprz do smaku. Cebulę z czosnkiem duś w śmietance, aż sos lekko zgęstnieje. Przelej do miski, dodaj garść posiekanej natki pietruszki i wymieszaj. Przykryj folią spożywczą i odstaw do wystudzenia
Obłożenie
Szpinak rozmróź, a następnie podsmaż, aby odparował nadmiar wody. Dopraw solą, pieprzem i czosnkiem, dodaj śmietankę i jeszcze chwilę smaż. Przełóż do miseczki i odstaw do wystudzenia.
Pierś z kurczaka umyj, oczyść, przekrój w poprzek jak na kotlety, przypraw i usmaż. Odstaw do przestudzenia, a następnie pokrój w kostkę.
Pieczenie
Blachę z wyposażenia piekarnika posmaruj oliwą. Wyrośnięte ciasto uformuj dłońmi na blasze. Posmaruj sosem, posyp serem i wyłóż pozostałe składniki. Wstaw do piekarnika na najniższy poziom. Piecz do zarumienienia się spodu.

Piekarnik gazowy: 230 °C Piekarnik elektryczny: 230 °C
Dodatkowe informacje: Piekarnik gazowy powinien być nagrzany. Piekarnik elektryczny powinien być nagrzany.
Czas pieczenia: około 20 - 25 min.
pizza.jpg
(Przepis mam ze strony dr. Oetkera)
ODPOWIEDZ