pompy abs, abs pump

wiercenie studni

system PEGI

Dyskusje na temat gier komputerowych.
piotr_spidor
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-29, 10:05

system PEGI

Post autor: piotr_spidor »

Hej, czy słyszeliście o PEGI? Nawet jeśli nie, to na pewno się z nim zetknęliście. To system stworzony przez samych producentów i dystrybutorów gier, którym zależało na bezpieczeństwie ich najmłodszych użytkowników. Objaśnia on w prosty i przystępny sposób za pomocą piktogramów na pudełkach, które gry bez obaw można wręczać dzieciom. Dzięki PEGI nie musimy już bać się o nieodpowiedni wpływ zawartych w programach przekazów na psychikę i zachowania najmłodszych.
Czy uważacie, że PEGI jest pożyteczne? Czy kierujecie się, bądź gdy zostaniecie rodzicami, będziecie się nim kierować?
Awatar użytkownika
Bandyta
-#
-#
Posty: 110
Rejestracja: 2012-04-12, 23:12
Lokalizacja: Westbound and down

Post autor: Bandyta »

Ja olewam PEGI i olewać będę. Jestem zdania, że można grać we wszystko, jeśli ma się trochę oleju we łbie.
Awatar użytkownika
Sarmiczek
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-25, 13:42
Lokalizacja: Z daleka...

Post autor: Sarmiczek »

Bandyta pisze:Ja olewam PEGI i olewać będę. Jestem zdania, że można grać we wszystko, jeśli ma się trochę oleju we łbie.
W pełni popieram. I tak raczej nikt nie zwraca uwagi na te oznaczenia nie licząc pojedyńczych przypadków...
piotr_spidor
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-29, 10:05

Post autor: piotr_spidor »

Można olewac, ale co mają zrobić rodzice, którzy sie na tym nie znają, a chcą jednak wybrać dla dziecka grę, w której nie ma przemocy?
Awatar użytkownika
Bandyta
-#
-#
Posty: 110
Rejestracja: 2012-04-12, 23:12
Lokalizacja: Westbound and down

Post autor: Bandyta »

W sklepie jest obsługa, a i znajdą się tacy, którzy się znają ;)
... Ale w sumie masz rację. To jeden z nielicznych przypadków przydatności PEGI.
piotr_spidor
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-29, 10:05

Post autor: piotr_spidor »

Bandyta pisze:W sklepie jest obsługa, a i znajdą się tacy, którzy się znają ;)
... Ale w sumie masz rację. To jeden z nielicznych przypadków przydatności PEGI.
Po to właśnie istnieje PEGI, aby wskazywać, a nie nakazywać :)
RalphSharo
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2020-10-12, 21:41

system PEGI

Post autor: RalphSharo »

jestem za i chętny do pomocy, tyle że nie należy przesadzać z banalnością systemu - prostackichbo niestety nie prostych systemów bitewnych na necie jest od cholery. A warto by stworzyć system prosty, a jednocześnie pełen smaczków.

variant3
zanetaszymowska
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2020-10-12, 19:11
Kontakt:

Re: system PEGI

Post autor: zanetaszymowska »

gdzie można o tym więcej poczytać? co polecacie?
ODPOWIEDZ