pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Format

Hardware - wszystko co dotyczy sprzętu komputerowego.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Format

Post autor: kashmira »

Czy wasze komputery/laptopy często wymagają zrobienia formata? Jeśli tak to umiecie sami to zrobić czy oddaję go komuś to na tym się zna? Robicie to na oryginalny oprogramowaniach czy raczej nie?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Jeszcze nigdy nie formatowałam swojego Peceta ;p. Myślę, że jeśli odpowiednio się o niego dba formaty naprawdę nie są koniecznie. Chyba, że jakiś wirus czy inne cholerstwo. W związku z tym, że nie mam doświadczenia na pewno bałabym się za to brać. Wolałabym najpierw przyjrzeć się jak wygląda cała "operacja".
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nigdy nie robiłam sama, zresztą, mój najstarszy komputer wytrzymał bez formatu wiele lat. Aż sam umarł śmiercią naturalną ;p Laptopa w sumie chyba też nie był formatowany, za to Pc, o ile dobrze pamiętam, to tak. Od formatów mam kolegę ;p
M. pisze:Robicie to na oryginalnych oprogramowaniach czy raczej nie?
Zaskoczę, ale na oryginalnych : D
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie robie tego samego. Mój laptop był już raz formatowany ze względu że złapałam jakiegoś wirusa.
Zaskoczę, ale na oryginalnych : D
Jesteśmy dwie ;D
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nigdy nie robiłam samodzielnie ani nie zleciłam nikomu. Mój komputer jeszcze chyba tego nie wymaga ^^
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Formata robiłam kilka razy, gdy już na prawdę trzeba było... a właściwie nie robiłam tego sama, tylko oddawałam swój komputer w odpowiednie ręce, bo sama się na tym nie znam i pewnie bym coś zepsuła do reszty.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

na starym, stacjonarnym PC miałam formata chyba z 3 razy. Oczywiście sama go nie robiłam, tym zajął się mój tata i wujek - informatyk, więc można powiedzieć, że jestem ciemna w tych sprawach ;p
Laptop jeszcze żyje, póki co bez formata żadnego.
Awatar użytkownika
Mychau
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2010-08-02, 15:29
Lokalizacja: ZMA

Post autor: Mychau »

U mnie system jest stawiany co miesiac (mam kopię czystego systemu, wystarczy ją przywrócić), gdyż coś mnie trafia jak 'zamula' :)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Również mam obecnie oryginalnego Windowsa na laptopie, nie formatuję go jedynie mam płytkę do odzyskiwania plików, którą obecnie często wykorzystuje. Format musi poczekać, szkoda mi gwarancji. ;]
Na formatach już nieźle zarobiłam tym bardziej, że mam na płycie win. xp i nic trudnego jak jeszcze ma się wszystkie stery do kompa. Tylko, że ja miałam okazję się tego nauczyć, wiem że inni nie, albo za bardzo się boja że coś schrzanią. ;]
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

ja robię co dwa lata, ale komp już wtedy nieźle zamula ;/
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Totalnie nie dbam o bezpieczeństwo swojego komputera. Dyski formatuje kiedy już nie mam innego wyjścia, bo tak go muli. Formatuję sam.
Awatar użytkownika
HUNTER
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-04-30, 18:56
Lokalizacja: WZW

Post autor: HUNTER »

Format robię profilaktycznie co rok, oczyszczam z wszelakiego dziadostwa :P
Awatar użytkownika
Franciszka
-#
-#
Posty: 501
Rejestracja: 2014-10-06, 13:16
Kontakt:

Post autor: Franciszka »

Może tutaj uda Ci się znaleźć trochę informacji na ten temat - http://comstar.net.pl/oferta/
Mutartas2
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-27, 11:45

Post autor: Mutartas2 »

Ja sam się tym zajmuję wcale to nie jest trudne, robię formata tak co pół roku - rok i komputer chodzi jak trzeba, jestem bardzo zadowolony. Pełno masz poradników jak zrobić formata więc sobie pewnie poradzisz.
Mobivoice - aplikacje mobilne dla firm, zobacz mobivoice.pl
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Moj komp właśnie ostatnimi czasy cały czas potrzebował formatowania, ale potem zadbałem o odpowiednie oprogramowanie, nawiasem mówiąc znalazłem świetne miejsce, podsyłam linka : http://www.thomas-it.pl/ i teraz już śmiga jak szalony i nie muszę się martwić o formaty :D
ODPOWIEDZ