pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Matura

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Rose pisze:Nie poradziłabym sobie
Ostatnio na lekcji robiliśmy przykładową maturę - z tego, co twierdził nauczyciel coś podobnego możemy mieć w maju. Sytuacja w klasie wyglądała co najmniej komicznie - jedyna koleżanka, która jest typowym ścisłowcem siedzi rozparta na krześle i od niechcenia podaje prawidłowe rozwiązania, kiedy reszta nawet nie zaczęła zadania; kilka osób ma łzy w oczach; kolega pomstuje, że jak przez to nie zda, to napisze do ministerstwa i im powie, co o tym myśli; kolejny liczny na amnestię; para w ławce przede mną: koleś cały czas się kręci, a laska ucisza go słowami "rychu cicho, bo nie zdamy"; nauczyciel przy tablicy swoje, zamiast tłumaczyć - liczy jakby chciał się popisać wiedzą; ja z tyłu z koleżanką leżę ze śmiechu. Bezsilnego śmiechu.
Jak to stwierdził mój znajomy - jakoś się prześliznę. Jak już dostanę ten arkusz to będę musiała coś wymyślić. No i może jak próbna nie pójdzie to 'normalną' dadzą łatwiejszą.

W ogóle razem z Przyjaciółką doszłyśmy do wniosku, że:
- ojczysty trudny, bo w tym roku był banalny.
- angielski trudny, bo jak wyżej,
- WOS łatwy, bo - podobno - w tym roku był zabójczy.
Awatar użytkownika
dorsoni
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-25, 14:14

Post autor: dorsoni »

Ważne jest aby maturę zdawać pod względem przyszłego kierunku studiow. Jesli chcesz iść na politechnikę to nie katuj się roszerzonym polskim i vice versa.

No i ważne, aby juz kupic jakieś książki czy vademeca. Osobiscie uwazam, że dobre sa operona.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

dorsoni pisze:Osobiscie uwazam, że dobre sa operona.
Bardzo dobre, a może i najlepsze. Polecam vademecum z woku właśnie z Operonu. Praktycznie tyko z tego się przygotowywałam. Moja siostra ma to vademecum z geografii, najtańsze nie jest bo coś ok.70 zł, ale warte ceny.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

No, ja mam Operona vademecum z WOS-u. Uczę się w ten sposób, że rozwiązuję maturę, a kiedy czegoś nie wiem, to sięgam do vademecum. Chociaż już kilka razy zdarzyło się tak, że w vademecum nie było informacji, której szukałam, więc nie wiem czy nauka tylko z vademecum jest dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

Ja też mam vademecum Operona z geografii, mnóstwo rzeczy, wszystkie potrzebne tabele. 70 zł? Czemu takie drogie? Ja za swoje dałam 50.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Może trafiłaś na promocje ;) Często takie są, aczkolwiek ja nigdy nie trafię xD
Awatar użytkownika
dorsoni
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-25, 14:14

Post autor: dorsoni »

Rose pisze: najtańsze nie jest bo coś ok.70 zł, ale warte ceny.
No cena chyba znacznie za wysoka - pierwsza strona w googlach i żadno wademecum powyżej 50 zł - http://www.kdc.pl/podreczniki.html?quer ... zAodm1qg1w
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Zmieniałem niejednokrotnie to, co chcę zdawać i gdzie się udać... W związku z tym, że podjąłem już decyzję, przystąpię za 2 lata do matury z rozszerzonej biologii i chemii. Na szczęście niektóre uczelnie medyczne odchodzą już od rozszerzonej fizyki. Z podręczników, to raczej chemii w pełni nie da się nauczyć, także będę musiał zacząć chodzić na korepetycje. Biologii uczę się non stop, z różnych źródeł, a to książka, a to ćwiczenia, bądź informacje z internetu. Ponadto rozwiązuje arkusze maturalne z poprzednich lat. Zamierzam zaś dokupić dla powtórzenia wiadomości - vademecum z płytą CD. No i to by było na tyle... Grunt, żeby szlifować i się nie zrażać.:P
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 23:09 przez Dartan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dorsoni
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-25, 14:14

Post autor: dorsoni »

Dartan - piszesz o różnych źródłach, podręcznikach - może napisz coś więcej i czy są dobre, ponieważ sądzę, że wielu czytających zastanawia się nad pomocami i możesz im pomóc.
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Obecnie przerabiam książki wydawnictwa Operon, ponieważ przekazywana w nich wiedza jest doskonale uporządkowana. Spora ilość schematów, rysunków urozmaitych ciekawostkami. Dzięki zapisom na marginesach łatwo można dotrzeć do poszukiwanych wiadomości. Na końcu każdego rozdziału znajdują się dla utrwalenia wiedzy podsumowania, ćwiczenia i pytania kontrolne. Jeśli nie ma dla mnie istotnej informacji, otwieram wikipedię lub wchodzę na ściągę.pl - są tam też podane zagadnienia.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

Na pewno zdaję:
- polski- podstawa
- matematyka- podstawa
- niemiecki- podstawa/nad rozszerzeniem się waham, ale można spróbować.

Dodatkowe:
- angielski- podstawa
- biologia- rozszerzenie
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jako, że moja ukochana Pani D nie chce mnie dopuścić do matury z geografii zmuszona jestem zdawać chemie, a co z tego wyjdzie to zobaczymy... I studia geologiczne o których od dziecka marzyłam poszły się huśtać... Zdaję również angielski, a nie niemiecki i oczywiście polski, matmę oraz egzamin zawodowy... :?
Kijowata
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-03-20, 22:30
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Kijowata »

Planuję zdawać:
-Historię
-j. polski
-Historia sztuki
-dodatkowo j. niemiecki ; )

(Ale ta matematyka obowiązkowa to porażka. Już się zaczynam bać.. :/ )
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ja zdawałam polski rozszerzony, niemiecki rozszerzony, WOS rozszerzony i podstawową historię (której nienawidzę ;/)
tak się zastanawiam czy zdałabym maturę z maty ;] - pewnie jak by było trzeba, to jakoś by się przebrnęło, mnie to na całe szczęście ominęło.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Dziś dostaliśmy deklarację maturalne. Podczas wpisywania przedmiotów zaczęłam się wahać czy WOS rozszerzony czy podstawa. Spotkałam się z opinią, że ponoć rozszerzenie jest w sumie łatwiejsze od podstawy. Ci co już mają za sobą i Ci co mają przed sobą maturę z WOSu jak się do tego odnosicie?
ODPOWIEDZ